

Był artystą i nauczycielem. W wieku 78 lat zmarł Jacek Spisacki. Zaprojektował charakterystyczny Pomnik Sybiraków w Białej Podlaskiej.

Urodził się w 1947 roku w Lublinie, ale to z Białą Podlaską związał się na stałe. W przeszłości kierował Galerią Podlaską, która wspomina go tak: barwna, nietuzinkowa postać, inicjator wielu niezapomnianych wystaw i wydarzeń artystycznych. Pracował jako nauczyciel plastyki w wielu szkołach, m.in. w Liceum nr 9 w Lublinie, w Szkole Podstawowej nr 4 oraz nr 2 w Białej Podlaskiej, w Liceum Katolickim im. Cypriana Norwida, Liceum im. Emilii Plater, szkołach w Grabanowie, Styrzyńcu i Małaszewiczach, a także w Leśnej Podlaskiej. Był też dyrektorem Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego w Roskoszy (1993–1995).
Od 1984 roku należał do Związku Polskich Artystów Plastyków Grafików (ZPAMiG). Jego dorobek obejmuje ponad 200 obrazów. Ale tworzył też rzeźby. Niektóre z nich można zobaczyć w regionie. To m.in. charakterystyczny Pomnik Sybiraków w Białej Podlaskiej. Ale też Pomnik Niepodległości w Koroszczynie, Popiersie Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej. Zaprojektował też ołtarz na wizytę Papieża Jana Pawła II w 1999 roku w Siedlcach. Ołtarz przypominał łan zboża, z którego wyrastał krzyż.
Był absolwentem Wydziału Pedagogiki oraz Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.
Msza żałobna odbędzie się 30 kwietnia o godz. 8:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej, a pochówek o godz. 13 na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie.
- Pomnik Sybiraków w Białej Podlaskiej przedstawia cztery postacie zesłańców, symbolizujące ofiary terroru: księdza, który był prześladowany za wiarę, matkę sybiraczkę z maluszkiem w ręku, żołnierza z 1939 r. oraz powstańca z okresu zaborów. Figury mają ponad dwa metry wysokości. Pomnik wzniesiono w 1995 roku.
