Liderzy Lubelskiej Gospodarki spotkali się dzisiaj na uroczystej gali. Był czas, żeby opowiedzieć o swoich planach, pochwalić się firmowymi rocznicami i zawrzeć nowe kontakty biznesowe
Ranking Złota 500 - Liderzy Lubelskiej Gospodarki opracowaliśmy żeby podkreślić rolę i wagę najmniejszych, często kilkuosobowych, rodzinnych przedsiębiorstw dla rozwoju lubelskiej gospodarki. Mikro- i małe przedsiębiorstwa odpowiadają za aż 35 proc. PKB. To silna i prężna grupa zatrudniająca kilka milionów osób, odprowadzająca miliardy złotych podatków do budżetu państwa i składek do ZUS.
– Życzymy nagrodzonym żeby wciąż rozwijali skrzydła, a nam żeby się firmy mnożyły, bo nawet najmniejsze przedsiębiorstwa są trzonem wszystkich samorządów – podkreślała Marta Majewska, Burmistrz Miasta Hrubieszów, patron honorowy gali.
– Cieszymy się, że możemy nagrodzić firmy pracujące dla dobra swoich gmin i powiatów. To niełatwe zadanie, bo wiele dzieje się dziś w życiu społecznym, ekonomicznym i politycznym. Dlatego należy się im ogromny szacunek, bo firmy te są solą dla swoich małych ojczyzn – podkreślał Michał Zdun, zastępca Burmistrza Miasta Piaski, patrona honorowego rankingu.
Marcin Kęćko, zastępca Dyrektora ds. Promocji Przedsiębiorczości i Ekosystemów Gospodarczych w Wydziale Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta w Lublinie namawiał przedsiębiorców do inwestowania w Lublinie. Krzysztof Paśnik, Burmistrz Miasta Lubartów zapraszał inwestowania do tamtejszej strefie ekonomicznej.
Przedsiębiorcy na takie zaproszenia czekają. Przemysław Adamowicz, prezes Agrotexu zapowiada, że w najbliższym czasie planuje rozwój firmy w okolicach Zamościa lub Hrubieszowa. Bożena Kucińska z Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska przyznaje, że po opublikowaniu wyników naszego rankingu spotkała się ogromnym odzewem.
– Dostaliśmy nie tylko gratulacje, ale i wiele ofert współpracy. Nie byłoby ich, gdybyśmy nie zostali zaprezentowali na łamach Dziennika Wschodniego – podkreśla.
Dla Kamila Budzyńskiego, współwłaściciela rodzinnej Piekarni Kajzerka, gala była okazją nie tylko do pochwalenia się osiągnięciami firmy, ale także do wskazania największych bolączek pracodawców.
– Pieczenie bułek wydaje się być bardzo proste, ale siedzenie dzień i noc w zakładzie jest bardzo uciążliwe. Wciąż mamy także problem z brakiem pracowników – przyznaje młody przedsiębiorca. – Dlatego liczymy na dalszy rozwój szkolnictwa zawodowego.
Fawag, który od ubiegłego roku obok wag produkuje też kasy fiskalne chwalił się swoim 140-leciem. Agencja Reklamowa Maik z dumą zapowiadała natomiast zbliżające się 25-lecie firmy.
Ranking Złota 500 - Liderzy Lubelskiej Gospodarki
Nasz ranking podzieliliśmy na dwie kategorie. Pierwsza to firmy osiągające do 10 mln zł przychodu rocznie. Można je zobaczyć w galerii poniżej. Kategorię firm o przychodach do 50 mln zł opublikujemy jutro.