Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Otwarta w tym miesiącu nowa fontanna na placu Litewskim w Lublinie bardzo szybko stała się jednym z ulubionych miejsc spędzania wolnego czasu mieszkańców. Plany budowy podobnej, nowoczesnej i podświetlanej, ale znacznie mniejszej, mają także Puławy.
Przez błąd Zarządu Dróg i Mostów miasto musi powtarzać przetarg na rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem.
To może być rewolucja w rolnictwie. Lubelska firma NexBio szykuje się do wprowadzenia na rynek urządzenia, które pozwoli na wykrywanie chorób roślin uprawnych w bardzo wczesnym stadium. I już zgarnia nagrody w prestiżowych konkursach.
30 dzieci uczęszcza od poniedziałku do żłobka Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Placówka została otwarta przy ul. Bema 1 w sąsiedztwie miasteczka akademickiego.
Aż 80 proc. drzew ucierpiało w Ogrodzie Saskim wskutek zeszłotygodniowej nawałnicy. Park pozostanie zamknięty do środy włącznie. Nawet miesiąc może trwać cięcie drzew przewróconych na groby na terenie cmentarza przy Lipowej. A to nie wszystkie straty
Standardy i dobre praktyki w zarządzaniu parafią - to nowy kierunek studiów podyplomowych w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem, który kierowany jest nie tylko do księży i zakonników. KUL i inne lubelskie uczelnie mają znacznie więcej nowych propozycji dla osób, które chcą dalej się uczyć
36-latek z Lublina pędził ulicami miasta, uciekając przed policjantami. Nie powstrzymała go nawet kolczatka. O mało nie przejechał mundurowych. Mężczyzna uciekał, bo nie miał ważnego prawa jazdy, a jego audi nie było ubezpieczone
Co Gdzie Kiedy. Już w środę, 5 lipca zacznie się największe muzyczne wydarzenie w lubelskim kalendarzu kulturalnym, festiwal Inne Brzmienia. W programie są koncerty, ale też seanse filmowe, warsztaty dla dzieci, wystawy i spotkania z pisarzami
Co Gdzie Kiedy. Zobacz co się działo w weekend w lubelskich klubach.
Maturzyści już znają wyniki egzaminów maturalnych. Uczelnie właśnie teraz spodziewają się największego zainteresowania rekrutacją na studia.
W niedzielę spotkali się fotografowie, bo Lubelskie Środowisko Fotografów organizowało Ogólnopolskie Obchody ,,Święta Fotografów - Weronika 2017”.
Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny lipcowy weekend z plenerowym Kinem Perła. Od 7 do 13 lipca o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15 wyświetlone zostaną takie produkcje, jak Człowiek, który gapił się na kozy czy Ardeny.
Na trzy godziny (od godz. 19 do 22) zamknięta ma dziś zostać ul. Królewska, a przez półtorej godziny (od 20.30 do 22) ma być nieprzejezdny odcinek Lubartowskiej i Świętoduska. Ma to związek z obchodami rocznicy tzw. cudu lubelskiego.
W tegorocznej, XV edycji konkursu, tytuł „Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy” otrzymało 70 urzędów, wskazanych przez przedsiębiorców – najwięcej w województwie mazowieckim (13), śląskim (7), zachodniopomorskim (6) oraz lubelskim (6). Zwyciężyły Urzędy Skarbowe w Legnicy, Świdnicy i Jaworze.
Do dwójki policjantów podjechała zdenerwowana kobieta i poprosiła o pomoc w dotarciu do szpitala. Jej dziecko połknęło niebezpieczną żrącą substancję
Krzysztof Żuk i prezydenci 10 dużych miast Polski podpisali deklarację o współdziałaniu „w sprawie migracji”. Twierdzą, że to „pomoże rozwijać” miasta. Nie oznacza to jednak zaproszenia imigrantów do Lublina. Jednak na prezydenta i tak spadła fala krytyki ze strony PiS
Dziś mija 68 lat od tzw. cudu lubelskiego. Uroczystej mszy świętej na placu Katedralnym w Lublinie będzie przewodniczyć biskup kielecki ks. Jan Piotrowski. Komunikat metropolity lubelskiego arcybiskupa Stanisława Budzika dotyczący m.in. dzisiejszego święta został odczytany wczoraj w kościołach archidiecezji lubelskiej.
Ochroniarze z lubelskiego Stars Disco Club staną przed sądem. Mieli poturbować jednego z gości lokalu i złamać mu rękę. Okazało się, że żaden z nich nie ma licencji. Jeden wchodził wcześniej w konflikt z prawem.
Śmiertelnie pobił młodego człowieka, a potem brutalnie zgwałcił poznaną w klubie kobietę. Bogumił K. z Lublina został za to skazany na 10 lat więzienia. Wcześniej przez prawie 12 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości
Ponad 400 drzew stracił Lublin wskutek niedawnej nawałnicy – szacuje Urząd Miasta. Zniszczonych zostało wiele nagrobków na cmentarzu przy Lipowej, dużo szkód jest w Ogrodzie Saskim, który został zamknięty. Straciliśmy też pomnik przyrody. Szacowanie strat wciąż trwa
Młodzi inżynierowie z Politechniki Lubelskiej stworzyli pierwszy prototypowy pojazd na wodór w Polsce i jeden z pierwszych w Europie. Mają już na koncie pierwszy sukces. Ich auto właśnie przeszło testy oraz inspekcje techniczne i wystartuje w przyszłorocznej edycji Shell Eco-marathon w Londynie.
7 dzielnic nie dostało ani grosza w żadnej z trzech edycji budżetu obywatelskiego – wyliczyła lubelska firma badawcza. Pozostałe dzielnice dzieli przepaść: Czuby dostały więcej niż Kalinowszczyzna, Tatary, Bronowice, Śródmieście, Wieniawa i Sławin razem wzięte.
Uczniowie większości szkół prywatnych osiągnęli znacznie lepsze wyniki z egzaminów gimnazjalnych niż ich rówieśnicy ze szkół publicznych. Bezkonkurencyjne okazało się Społecznego Gimnazjum im. S.F. Klonowica, które zdobyło najlepsze lokaty w mieście, ze wszystkich zdawanych przedmiotów.
Rozmowa z Tomaszem Małeckim, prezesem Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego
W piątek, 21 lipca o godz. 21 w Wirydarzu Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się kolejna impreza z cyklu "Przestrzeń Dźwiękowa". Wystąpią: Natalia Moskal, Springrolls i Moonlight Meadow.