Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W zeszły poniedziałek w Dzienniku Wschodnim zamieściliśmy list prof. Piotra Kacejko, rektora Politechniki Lubelskiej w sprawie budowy przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie elektrociepłowni TergoPower opalanej biomasą. „Gdyby w Lublinie doszła do skutku budowa elektrowni, w której jako paliwo zastosowana będzie słoma pochodząca od lubelskich rolników, byłoby to największe przedsięwzięcie przemysłowe na Lubelszczyźnie w ostatnim dziesięcioleciu” – uważa rektor. Dla mnie, jako rektora uczelni technicznej, inżyniera elektroenergetyka oraz mieszkańca Lublina ocena bioelektrowni firmy TergoPower wypada pozytywnie.
Od kobiet lekarzy w starożytnym Egipcie, przez portret XIX wiecznych kuracjuszek i żydowskie kobiety-skryby po kobiety u władzy, w polityce oraz współczesnej rodzinie. Dziś zaczyna się dwudniowa konferencja naukowa, która ma pokazać kobiety do tej pory niepoznane.
Prof. Elżbieta Starosławska, była dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dostała propozycję pracy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie.
Na pl. Litewski wrócił wczoraj stary pomnik Nieznanego Żołnierza, choć miał zniknąć stąd na zawsze. O jego usunięcie prosiła część środowisk kombatanckich. – Trafił tu tylko na przechowanie – zapewnia Ratusz, który musi przygotować nową lokalizację na cmentarzu.
Do wypadku doszło tuż przed godz. 8 na skrzyżowaniu ul. Filaretów i Głębokiej w Lublinie.
Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na projekt pt. "Dokumentalna Odsłona Kina", w ramach którego zostaną zaprezentowane dwie interesujące produkcje dokumentalne. Projekcja we wtorek, 27 września o godz. 18.
Warsztaty Kultury oraz Punkt Kultury zapraszają na uroczystą premierę filmu dokumentalnego filmu "Świetlica (Idź za mną)" autorstwa dzieci ze świetlicy Ciuchcia, nakręconego pod opieką kuratorki Viktorii Khomenko. Projekcja w piątek, 23 września o godz. 17 w Punkcie Kultury przy ul. 1 Maja.
Lublin i Puławy, a także Białystok, Chęciny, Hajnówka, Krosno, Lidzbark Warmiński, Olsztyn i Suwałki – w tych miastach zrealizowano najlepsze w Polsce wschodniej inwestycje komunalne 2016 r.
Wczoraj poznaliśmy pierwsze pomysły mieszkańców na nowy park Ludowy. Są wśród nich propozycje urządzenia plaży z leżakami, górki saneczkowej, czy toru do jazdy konnej. Jest też sugestia, by w parku nie robić kompletnie nic, a pieniądze spożytkować inaczej.
Sprawa radcy prawnego, oskarżonego o jazdę po pijanemu trafi na wokandę. Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił postanowienie o zwróceniu jej do prokuratury.
Lubelska Fundacja Ex Lege, która działa na rzecz ochrony praw zwierząt szuka wolontariuszy.
Lubelski Ursus wygrał przetarg na dostawę niskopodłogowych autobusów dla Torunia.
Nowoczesne technologie, rosnące z miesiąca na miesiąc zatrudnienie i zarobki przy produkcji na poziomie 3 tys. zł brutto. Tak wygląda nowa fabryka firmy Protektor. We wtorek producent obuwia oficjalnie zainaugurował działalność w lubelskiej strefie ekonomicznej.
Muzeum Lubelskie na Zamku szykuje prawdziwą gratkę dla miłośników impresjonistycznej sztuki malarzy z Normandii. Już 30 września o godz. 19 odbędzie się uroczysty wernisaż ekspozycji, podczas której zaprezentowane zostaną dzieła wielkich francuskich artystów końca XIX i początku XX wieku. Wystawa będzie trwała do 11 grudnia.
Programowania robotów za pomocą… kredek i flamastrów uczyli się we wtorek uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie (2, 3). Byli oni wśród uczestników Akademii Młodego Inżyniera w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Warsztaty odbyły się w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
W piątek, 23 września o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert zespołu BeMy. Młodzi artyści będą promowali swoją debiutancką płytę pt. "Grizzlin".
W piątek, 23 września o godz. 20 w Christ Restaurant (ul. Kazimierza Wielkiego 8) odbędzie się koncert Klaudii Karkut. Będzie to już kolejny występ młodej artystki w lokalu.
Centrum Spotkania Kultur (Plac Teatralny 1) zaprasza na Koncert Muzyki Cerkiewnej, który wykona Męski Zespół Wokalny "Perfectum". Wydarzenie odbędzie się w piątek, 23 września o godz. 18 na Podniebnym Tarasach CSK.
Ile, gdzie i za co płacono służbowymi kartami Urzędu Miasta? Ratusz odmawia ujawnienia wyciągów, o które prosi Fundacja Wolności, choć ujawniał je dwa lata z rzędu. Teraz fundacja idzie ze skargą do sądu, by to on zmusił urzędników do pokazania wydruków.
Miasto zapowiada zakup gruntów pod powiększenie podstrefy ekonomicznej na Felinie. Ziemia ma być później sprzedana nowym inwestorom. Wczoraj do strefy weszła kolejna firma planująca zainwestować w 8,5 mln zł w swój nowy zakład produkcyjny.
W poniedziałek unieważniony został miejski przetarg na budowę boiska przy stadionie Sygnału przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Obydwie złożone miastu oferty okazały się za drogie.
W piątek, 23 września o godz. 18 w mieszczącej się w Centrum Kultury Księgarni "Szklarnia" odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu Przystanek Poetów. Tym razem gościem spotkania będzie laureat XII Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” - Dominik Piotr Żyburtowicz.
Coraz więcej polskich medyków wybiera pracę za granicą – alarmuje samorząd lekarski. Do tej pory wyjechało już ok. 12 tysięcy osób i na tym nie koniec
W piątek, 23 września o godz. 19 w lokalu Blues Brother Pub (ul. Kościuszki 8) odbędzie się koncert katowickiego zespołu rockowo-metalowego - Loa Karma. Jako support wystąpi grupa HeadShot Five.
Rozmowa z Arturem Dubajem, głównym technologiem firmy Ambra.