Zdaniem Krzysztofa Rudzińskiego, przewodniczącego KZ NSZZ „Solidarność” „Polfa” SA, w Ministerstwie Skarbu Państwa „istnieje tendencja do prywatyzacji za wszelką cenę, bez uwzględnienia interesu załogi”. Pracowników i inwestora niepokoją pogłoski, że ministerstwo chce sprzedać zakład firmie Spectra Menagement, która ma inny profil produkcji. Chcą natomiast, aby w umowie o sprzedaży akcji „Polfy” gwarantem wykonania zobowiązań pozostała Grupa Baxter Internationale z USA.
– „Polfa” jest w dobrej sytuacji ekonomicznej, przynosi dochody i byłoby tragedią, gdyby taka firma poniosła szwank w procesie prywatyzacyjnym – mówi K. Rudziński. – Domagamy się też prawa do przeprowadzenia wśród załogi referendum na temat pakietu socjalnego.
Interpelację do ministra skarbu złożył w sprawie „Polfy” lubelski poseł Grzegorz Kurczuk. – Zrobiłem to, bo boję się, by nie doszło do takiego dramatu jak z Daewoo i dalszej społeczno-ekonomicznej degradacji Lublina – mówi G. Kurczuk. – Przypomnę jednak, że niepokojące załogę „Polfy” zamiary zrodziły się jeszcze za rządów AWS.
Prezes „Polfy” Tadeusz Duszyński podkreśla, że firma jest należycie przygotowana do prywatyzacji. – Po pierwsze jesteśmy w dobrej sytuacji, po drugie, pakiet socjalny uważam za korzystny dla załogi, choćby z tego powodu, że ustala bardzo długi, 54-miesięczny okres zabezpieczenia socjalnego – stwierdza T. Duszyński. – Kontrahent, firma Baxter, jest w pełni godna zaufania, to lider światowy w branży. Liczę, że Ministerstwo Skarbu, po wewnętrznej restrukturyzacji, podejmie niedługo decyzję.