O najnowszych osiągnięciach chirurgii i aktualnych problemach klinicznych będą rozmawiać uczestnicy 67. Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich, który zaczyna się 9 września w Lublinie. W tegorocznej edycji weźmie ok. 2,5 tysiąca polskich i zagranicznych specjalistów.
Tegoroczny kongres będzie wyjątkowy bo przypada na 125. rocznicę powstania Towarzystwa Chirurgów Polskich.
- Podczas kongresu odbędzie się 50 sesji plenarnych, sesji sponsorowanych, warsztatów i szkoleń doskonalących dla lekarzy w trakcie specjalizacji - zapowiada prof. Grzegorz Wallner, prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz przewodniczący komitetu naukowego i organizacyjnego 67. kongresu TChP. - Będziemy mieli okazję do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami nauki i wymiany poglądów na nurtujące nas problemy kliniczne w chirurgii czy dyskusji na temat zadań związanych ze szkoleniem specjalizacyjnym w chirurgii i innych dyscyplinach zabiegowych.
W programie znalazły się sesje dotyczące między innymi chirurgii trzustki, endoskopowej, naczyń czy endokrynologicznej. Pojawią się też kwestie związane z chirurgią plastyczną, onkologiczną, urazową i dziecięcą. Zaplanowano również sesje poświęcone chorobom żył, leczeniu ostrych schorzeń jamy brzusznej, chirurgii jelit i chirurgii robotowej.
Jak szacują organizatorzy kongresu, w tegorocznej edycji weźmie udział 2,5 tysiąca uczestników z Polski i zagranicy. Przyjadą specjaliści z Europy, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei.
Tegoroczny kongres potrwa do 12 września.