Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W listopadzie prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Ale pełnomocnik placówki złożył zażalenie.
Drewniany dom w Jedlance (pow. łukowski) stanął w środę w ogniu. Budynek niemal doszczętnie spłonął, a w środku znaleziono ciało 65-letniego mężczyzny.
W związku z przypadającymi na 1933 rok okrągłą 250. rocznicą bitwy pod Wiedniem i oraz 70. wybuchu Powstania Styczniowego zaplanowano emisję dwóch monet pamiątkowych. W tym celu zorganizowano zamknięty konkurs rzeźbiarski.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Pro-Project Henryk Kartaszyński to laureat nagrody specjalnej konkursu Lider Innowacji. W tym roku po raz pierwszy, spośród finalistów wszystkich edycji konkursu, którego celem jest promowanie innowacyjnych projektów i rozwiązań wdrażanych dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, wybrano Lidera Liderów.
W województwie lubelskim mamy 447 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 5 stycznia 2021 r. Zmarły 42 osoby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało interaktywną mapę, na której można sprawdzić, gdzie będą wykonywane szczepienia przeciwko Covid-19.
Synoptycy przewidują, że we wtorek w województwie będzie w miarę ciepło, ale deszczowo. Za kilka dni ma nadejść jednak mróz ze wschodu.
Resort zdrowia informuje o tylko 280 przypadkach Covid-19 w województwie lubelskim. Zmarły cztery osoby.
225 mln zł ma kosztować obwodnica Łukowa. Minister Infrastruktury zatwierdził już program inwestycji.
375 punktów, w których będą działać 394 zespoły szczepiące. Jest już wstępna lista placówek w województwie lubelskim, w których będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19. Takich miejsc ma być więcej.
W przyszłym roku w Łukowie będzie można zjeść Big Maca. O tym, że w mieście powstanie restauracja znanej sieci poinformował burmistrz. Ale McDonald’s oficjalnie jeszcze tego nie potwierdza.
W województwie lubelskim mamy 490 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 29 grudnia 2020 r. Zmarło 30 osób.
Lech Sprawka wydał rozporządzenie zakazujące używania fajerwerków. Zakaz będzie obowiązywał do końca stycznia. Ale są wyjątki.
8 osób nie żyje z czego 7 miało choroby współistniejące. To najnowsze dane dotyczące pandemii w województwie lubelskim.
Co roku, w drugi dzień Bożego Narodzenia odczytywany jest list rektora KUL. Po raz pierwszy jego autorem jest prof. Mirosław Kalinowski.
„Planujemy Eko Święta!”, „Miasto wzdłuż Wisły”, „EkoBanda”. „Pomoc dla nietoperzy” i „Akcja Pszczółka” – to pięć projektów, które wygrały w drugiej edycji konkursu „ZIELONY WOLONTARIAT. POCZUJ CHEMIĘ DO BYCIA EKO” organizowanego przez Dziennik Wschodni pod patronatem Grupy Azoty Zakłady Azotowe SA
Burmistrz Łukowa nie rezygnuje z planów modernizacji placu Narutowicza. Na ostatniej sesji radni opozycyjni nie zgodzili się na tę inwestycję w przyszłorocznym budżecie.
– Sprawa zatrzymania w Wojcieszkowie była standardową procedurą, z jakiej korzystamy – mówi Matthew Bartnik z organizacji tropiącej pedofilów. To oni przyłapali 28–latka z gminy Wojcieszków, który chciał się umówić w sieci z 11 –latką.
Tragiczny pożar w miejscowości Klimki (gmina Łuków).
28–latek z gminy Wojcieszków został przyłapany przez samozwańczą grupę łowców pedofilów. „Tam gdzie masz majteczki (…), chcesz tam poczuć misia?" – tak miał pisać w sieci do 11–letniej dziewczynki. Sprawą zajmuje się teraz prokuratura
Zmarło 27 osób z czego 18 miało choroby współistniejące. To najnowszy bilans epidemii w województwie lubelskim.