79 LAT TEMU
Ofiarność Marszałka J. Piłsudskiego
Pierwszy Marszałek Polski Józef Piłsudski nie ustaje w swej bezprzykładnej wprost u nas ofiarności na cele społeczne, którym poświęcił całe swe życie, pełne trudów i walk. Obecnie Marszałek Piłsudski całą swą pensję za miesiąc maj i czerwiec rozdzielił na sieroty po poległych wojskowych (na zakład w Rabce), na inwalidów (do rozporządzenia Związku Legjonistów) i na uniwersytet w Wilnie. Na sieroty po wojskowych oddał też Marszałek Piłsudski 74 dolary, które mu przysłano z Ameryki.
Gdyby to bogacze naśladowali Marszałka Piłsudskiego, który przecież nie posiada żadnego majątku i żyje jak najskromniej!
Młody nicpoń udawał starego dziada
Na jednej z ulic w Warszawie policja przychwyciła dziada, obchodzącego domy, który miał brodę jak śnieg białą, opierał się na kiju, ale od czasu do czasu, gdy myślał, że nikt nie widzi, prostował zgarbione plecy i "pociągał” z butelki, którą nosił w torbie. W urzędzie policyjnym odjęto mu brodę i poznano dawno poszukiwanego ptaszka, oskarżonego o różne złodziejstwa. W jego torbie oprócz butelki znaleziono odezwy komunistyczne. Powiedział, że to jakiś żyd dał mu do podrzucania po domach, zapłaciwszy za to.
Śmierć gościem na weselu
Dnia 9-go lipca b.r. na weselu we wsi Łubkach, gminie Karczmiskach, w powiecie puławskim, goście popili się i pobili. Podczas bijatyki zabity został 25-letni Paweł Karaś. Tak to gorzałka sprowadza na wesele straszliwego gościa: śmierć.
"Wyzwolenie” z 27 lipca 1924 r.
77 LAT TEMU
Smażenie naleśników
Aby zapobiec przypaleniu się naleśników, trzeba rozgrzać żelazną patelnię, posypać ją solą, postawić na ogniu, wytrzeć nią mocno patelnię i wyrzucić. Patelnię smarować skórką od słoniny i smażyć naleśniki, które nigdy nie będą się przypalały, ani przywierały.
"Poradnik Dla Gospodyń Wiejskich” z 25 lipca 1926 r.
Anglicy nie chcą kobiet w Izbie lordów
Izba lordów po długotrwałych debatach odrzuciła wniosek w sprawie dopuszczenia kobiet do Izby lordów.
"Przewodni Gospodarski” z 20/27 lipca 1930 r.
Parada tytułów jedynie słusznych
Chełmskie Zakłady Metalowe muszą zmienić styl pracy
Skończyć z pijaństwem i nieróbstwem w GS Ludwin
Tytuły ze "Sztandaru Ludu” z 25 lipca 1952 r.
30 LAT TEMU
Lubelskie MPK w czołówce krajowej
Trudno sobie dzisiaj wyobrazić życie większego miasta bez sprawnie funkcjonującej komunikacji miejskiej. Miło jest zatem zanotować, że nasze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne osiąga coraz lepsze wyniki ekonomiczne, które stawiają je w ścisłej czołówce krajowej. Dwa lata temu lubelskie MPK zdobyło trzecie miejsce w międzyzakładowym współzawodnictwie przedsiębiorstw komunikacyjnych w Polsce. W roku ubiegłym ambitna załoga wypracowała jeszcze lepsze wyniki, co postawiło przedsiębiorstwo już na drugim miejscu w kraju.
"Sztandar Ludu” z 26 lipca 1973 r.
Pisownia oryginalna