Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

22 czerwca 2014 r.
15:45
Edytuj ten wpis

Najpopularniejsza kawalerka w sieci

0 0 A A

20 m2 Łukasza to internetowy talk-show, którego gośćmi są gwiazdy kina i telewizji, piosenkarze, celebryci oraz politycy. Wszystko dzieje się w niewielkiej kawalerce w Warszawie. Tylko do 15 czerwca powstało już 108 odcinków, w których znane osoby pokazują siebie z innej, nieznanej dotąd strony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kanał Łukasza powstał w 2012 roku, dziś ma już ponad 200 tysięcy stałych widzów, a wszystkie filmy zostały obejrzane prawie 30 milionów razy. W kawalerce Łukasz rozmawiał już z Borysem Szycem, Marią Peszek, Patricią Kazadi, Dawidem Kwiatkowskim, Aleksandrą Kwaśniewską czy Piotrem Najsztubem. Niedawnymi gośćmi Jakóbiaka byli także Edyta Górniak, Katarzyna Figura, Janusz Panasewicz oraz Michał Żebrowski.

Sam sobie zrobię

Głównym celem talk-show 20m2 Łukasza jest pokazanie prawdziwych rozmów z prawdziwymi ludźmi. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego stworzył alternatywne medium, udowadniając, że własne pasmo w telewizji nie jest konieczne, aby nakręcić wartościowy materiał i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Łukasz zaprasza gości do prywatnej, 20-metrowej kawalerki, gdzie w kameralnej atmosferze przeprowadza wywiady. Nie używa przy tym bardzo drogiego sprzętu, a kawalerka nie jest studiem filmowym, a jego prywatnym mieszkaniem. Kolejne odcinki powstają za pomocą trzech smartfonów przytwierdzonych do statywów. Żaden gość nie może mieć na sobie make-upu, nie czuwa nad nim profesjonalny dźwiękowiec czy stylista.

- Jak to się zaczęło? Zawsze chciałem pracować w telewizji. Swój kanał na YouTube założyłem w chwili, gdy kolejne oferty wysyłane do dyrektorów programowych różnych stacji telewizyjnych nie przynosiły efektu. Zdecydowałem, że sam się zatrudnię, czyli zrobię własny program, nie w telewizji, a w Internecie. Dwa tygodnie później zaprosiłem na rozmowę Tomasza Jacykowa, pierwszą gwiazdę mojego internetowego talk show - wspomina Łukasz Jakóbiak.

Goście zdradzają

Łukasz nakręcił już trzy sezony odcinków, w których zadaje pytania o sens życia, problemy osobiste, plotki, inspiracje. Nie istnieją dla niego tematy tabu, a goście często zdradzają mu informacje, których nie ujawniliby w tradycyjnym wywiadzie. W trakcie jednej z takich rozmów, muzyk Czesław Mozil opowiedział, w jakim najdziwniejszym miejscu uprawiał seks i którą polską wokalistkę chciałby zobaczyć nago.

Znana restauratorka Magda Gessler opowiedziała o swoich problemach w szkole. Najpopularniejszy showman na YouTbe Sylwester Wardęga (SA-Wardega) zwierzył się, że kiedyś był bardzo nieśmiały i opowiedział o swojej politycznej przyszłości. Borys Szyc przyniósł autorski tatar i mówił, dlaczego najbardziej boi się siebie.

Maria Peszek opowiedziała o dzieciach i instytucji małżeństwa oraz o tym, jak wychowywali ją homoseksualiści.

Pierwszy taki - do wiktora

- Generalnie niewiele mówię o życiu prywatnym. Od momentu przebudzenia się w tej słynnej dwudziestometrowej kawalerce i przygotowaniu do życia codziennego, odpisuję na ogromną liczbę maili. Od czasu do czasu zdarzy się jakiś wywiad, wyszukuję informacje na temat gościa, który ma wystąpić w moim programie. Zastanawiam się też, kto byłby odpowiednią osobą do mojego programu. Największym problemem okazuje się znalezienie do niej kontaktu. Gdy mi się to uda, wtedy dzwonię, proszę, namawiam, znowu proszę. Gdy gość już przyjdzie, to nagranie trwa najczęściej godzinę. Później materiał trafia do montażu. Na przygotowanie gotowego odcinka trzeba około dnia. Ja sam nie składam filmu w całość, zajmuje się tym inna osoba - tłumaczy Łukasz Jakóbiak.

Rosnąca popularność kanału przyczyniła się do dużego wyróżnienia. Łukasz Jakóbiak był pierwszą osobą działającą tylko w Internecie, którą nominowano w telewizyjnym plebiscycie Wiktory 2012 w kategorii Odkrycie Roku.

Bez problemu

- To niesamowite. Od momentu, gdy mam program moje życie wywróciło się do góry nogami, ale w ten pozytywny sposób. Co jakiś czas zatrzymuje się i mówię spokojnie do siebie, że mam dużo fajniejsze i ciekawsze życie teraz. Mam świadomość, że to ja o nie zawalczyłem. Do tego właśnie staram się namawiać innych w trakcie prowadzonych przeze mnie wykładów motywacyjnych. Dużo wyjeżdżam, nawiązuje dużo współprac, poznaję wielu ludzi. Uwielbiam ich, uwielbiam z nimi rozmawiać. Dlatego to, co robię w programie to dla mnie prawdziwa frajda. Hobby, które stało się moją pracą. Polecam wszystkim zostanie własnym szefem i robienie w życiu tego, co się lubi. To jest najlepsza droga do samorealizacji - mówi Łukasz Jakóbiak.

Gdy pokazujemy naszą twórczość publiczności, pojawiają się nie tylko pochlebne opinie. W jaki sposób Łukasz sobie z nimi radzi? - Ludzie mają pełne prawo do wyrażania tego co myślą, także a nawet zdecydowanie wtedy, gdy coś im się nie podoba. Ja nie mam z tym żadnego problemu i już dawno się do tego zdystansowałem. Jako zdjęcie profilowe w serwisie Facebook ustawiłem grafikę przedstawiającą najciekawsze obelgi na mój temat. Jestem zachwycony określeniem "Ten Jakóbiak wygląda jak nietoperz w rui”. To jest fantastyczne określenie pełne kreatywności! Najciekawsze jest to, że jeszcze dwa lata temu miałbym z tym problem. Jednak po czasie zrozumiałem, że nie ma co z tym walczyć.

Więcej sukcesów niż porażek

Jakie plany na przyszłość ma gospodarz najpopularniejszej kawalerki w Polsce?
- Nagrywać jak najwięcej. Uwielbiam też sport, chodzę na siłownię. Wiem, że może jeszcze tego nie widać, ale to kwestia czasu! Gdy kładę się spać, zawsze przychodzi czas na podsumowanie dnia. Mam nadzieję, że na jego koniec zawsze będzie więcej sukcesów od porażek. Tego sobie życzę na przyszłość.

Pozostałe informacje

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Zagłębie Lubin - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zagłębie Lubin - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Zagłębie Lubin - Motor Lublin. Początek spotkania o godz. 18.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega
Ostrzeżenia pogodowe

Znowu może być ślisko. IMGW ostrzega

Dzisiaj od popołudnia do jutrzejszego poranka mogą występować oblodzenia na drogach i chodnikach w naszym województwie. Ostrzeżenia dotyczą wszystkich powiatów.

dr Marek Paździor, z-ca dyrektora SP ZOZ w Puławach do spraw lecznictwa i szef oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej

Konkurs na dyrektora szpitala w Puławach. Kto wypadł najlepiej?

Właśnie zakończyły się rozmowy kwalifikacyjne z piątką kandydatów, która przystąpiła do konkursu na dyrektora SP ZOZ w Puławach. Wybór komisji jest jednoznaczny. Ostateczną decyzję podejmie jednak zarząd powiatu.

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet - fundament nowoczesnej architektury i inżynierii

Żelbet, połączenie betonu i stali zbrojeniowej, zrewolucjonizował budownictwo i zmienił oblicze naszych miast. Innowacyjna technologia umożliwiła tworzenie konstrukcji o niespotykanej dotąd wytrzymałości, trwałości i wszechstronności.

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali - frezowanie, toczenie, gięcie. Jakie techniki warto znać?

Obróbka metali fascynuje od wieków, kształtując naszą cywilizację. Choć może wydawać się tematem zarezerwowanym dla inżynierów i specjalistów, w rzeczywistości otacza nas na każdym kroku.

Podpisanie umów w ramach Działania 7.8 FEL 2021-2027 w dniu 8 listopada 2024 roku, fot. Michał F. Lenart UMWL

Rozwój ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w regionie dzięki Funduszom Europejskim

Niebawem rozpocznie się realizacja projektów dotyczących wsparcia podmiotów leczniczych, udzielających świadczeń w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. W dniu 8 listopada 2024 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski i Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Piotr Breś wraz z przedstawicielami 10 podmiotów leczniczych podpisali 11 umów o dofinansowanie projektów o łącznej wartości niemal 106 mln zł, z czego blisko 80 mln zł to wsparcie ze środków unijnych.

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Meble Hotelowe – Jak zaprojektować estetyczną i funkcjonalną przestrzeń hotelową?

Jaka powinna być przestrzeń hotelowa? Przede wszystkim funkcjonalna, praktyczna, ale również maksymalnie estetyczna - taka, która pozwali na zapewnienie komfortu i wyjątkowego doświadczenia wszystkim odwiedzającym. Tworzenie przestrzeni hotelowej to zadanie wymagające nie tylko znajomości zasad ergonomii, ale także zrozumienia potrzeb gości oraz estetyki.

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR zostanie rozegrany Memoriał Leszka Marii Roupperta

Już po raz trzynasty najlepsi lubelscy koszykarze-amatorzy spotkają się w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, aby uczcić pamięć Leszka Marii Roupperta. W ramach Memoriału odbędzie turniej koszykarski przeznaczony dla zawodników, którzy swoje najlepsze lata mają już za sobą

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium