Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Magazyn

Wczoraj
20:29

Teatr Stary w Lublinie: Wszystkie bilety sprzedały się w 38 minut

Autor: Zdjęcie autora Michał Grot
0 A A
(fot. Teatr Stary w Lublinie/Wojciech NIeśpiałowski)

Tu Jan Peszek i Andrzej Grabowski, a tam Smolik, Kev Fox i Dr Misio. Kto i na co przychodzi do Teatru? – rozmowa z Anną Struzik, kierowniczką działu ds. komunikacji i promocji w Teatrze Starym w Lublinie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Ile w minionym roku w Teatrze Starym odbyło się wydarzeń?
– W roku 2024 mieliśmy 184 wydarzenia repertuarowe. To jednak nie wszystko, bo w teatrze odbywają się także imprezy organizowane we współpracy z lubelskimi uczelniami oraz innymi instytucjami kultury. W sumie to ponad 200 wydarzeń zorganizowanych w ciągu roku. Dodatkowo w wybrane weekendy i dni Teatr można zwiedzać – na specjalne życzenie grup zorganizowanych także z przewodnikiem.

• Jaka była frekwencja na wszystkich wydarzeniach?
– W wydarzeniach zorganizowanych w Teatrze Starym w 2024 roku wzięło udział blisko 18 tyś. widzów. To jak na tak małą instytucję (nasza sala ma tylko 165 miejsc), bardzo dobry wynik.

• Które wydarzenie było w ubiegłym roku rekordowe pod względem frekwencji?
– Na bardzo wielu wydarzeniach mamy 100 proc. frekwencję – należą do nich z pewnością spektakle teatralne z gwiazdorską obsadą. W zeszłym roku wystąpił u nas m. in. Jan Peszek, Maria Seweryn, Andrzej Grabowski czy Krzysztof Głuchowski, koncerty – tu wymieniłabym wszystkie „Siesty w drodze”, koncert „Sobramesa” Anny Marii Jopek, Smolika i Keva Foxa, Dr Misio, Hanny Banaszak czy Mikromusic. Są wydarzenia, które wyprzedają się w mgnieniu oka, np. bilety na koncert Krystyny Prońko sprzedały się nam w 38 minut.
Dużym sukcesem okazał się także zainaugurowany w 2024 roku cykl „Kino Lubelskie”, w którym prezentujemy produkcje filmowe związane z Lublinem lub tu kręcone. W tym roku będziemy rozwijać ten cykl. Nieustającą popularnością cieszy się „Bitwa o kulturę/lietarturę”. Spotkania poświęcone Radiowej Trójce (z Michałem Nogasiem i Agnieszką Szydłowską), feminatywom (Maciej Makselon), z reportażystą Wojciechem Jagielskim czy pisarkami: Agatą Tuszyńską i Sylwią Chutnik były dużymi frekwencyjnymi sukcesami.
Dodatkowo Bitwy oglądane są także w streamingu przez widzów, którym nie udało się zdobyć wejściówek i widzów spoza Lublina; tutaj nie prowadzimy szczegółowych statystyk, ale wiemy, że takich odbiorców także jest sporo. Dzięki uruchomionej w grudniu Mediatece, na naszej stronie internetowej można oglądać wszystkie archiwalne spotkania z tego cyklu – to kolejny sposób do docierania do naszej publiczności, a także okazja do powrotu do archiwalnych wydarzeń i zapoznania się z nimi.

• Można mówić o trendach wśród publiczności? Co się zmieniło w porównaniu z poprzednimi latami?
– Oczywiście największym zainteresowaniem cieszą się największe gwiazdy oraz wątki w danym momencie rozpalające opinię publiczną. Staramy się trzymać rękę na pulsie i zapraszać znanych i inspirujących gości oraz poruszać te atrakcyjne i wartościowe dla naszej publiczności tematy. W ostatnim roku mamy takie spostrzeżenie, że ludzie – po okresie pewnego wyłączenia z uczestnictwa w życiu kulturalnym związanym z pandemią i wybuchem wojny w Ukrainie – mają dużą potrzebę uczestnictwa w wydarzeniach na żywo; nie za pośrednictwem social mediów, co sprawia, że nasza sala jest pełna.

• Jaki jest profil publiczności?
– Staramy się docierać z ofertą do widzów o różnych zainteresowaniach: mamy seanse kinowe, spotkania, koncerty, wydarzenia dla dzieci oraz – oczywiście – spektakle teatralne, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy się pochwalić także tym, że mamy widzów z wszystkich kategorii wiekowych. Cieszy nas to, że np. na wydarzenia dla dzieci przychodzą całe rodziny – dzieci z rodzicami lub dziadkami.
Świetnym przykładem jest tu pokaz filmu ”Dzieci z Bullerbyn” – na specjalne życzenie widzów dodaliśmy dwa seanse, w których uczestniczyli zarówno widzowie młodsi, którzy nigdy nie widzieli filmu, jak ich rodzice i dziadkowie, którzy mają do tego tytułu duży sentyment i chętnie do niego wrócili.

• Zauważają państwo wzrost zainteresowania ofertą Teatru czy może spadek zainteresowania?
– Zainteresowanie ofertą Teatru jest cały czas wysokie. Jako instytucja impresaryjna mamy bardzo zróżnicowaną ofertę, i wciąż pojawiają się w repertuarze nowe, ciekawe propozycje. Staramy się być na bieżąco w życiu kulturalnym i umożliwić udział lubelskiej publiczności np. w spektaklach, które były nagradzane na festiwalach i głośnym echem odbiły się w przestrzeni publicznej. Podobnie jest z ofertą koncertów, filmów (którym często towarzyszą także spotkania z twórcami) czy spotkań – zapraszamy ciekawych twórców, artystów i osobistości świata (pop)kultury (np. podcasterów, influencerów) reporterów, a także naukowców. Są oni w stanie oczarować i zaciekawić naszą publiczność i tym sposobem w Teatrze pojawiają się nowe osoby, które przychodzą z zamiarem uczestniczenia w tylko jednym wybranym wydarzeniu, a potem decydują się na udział w kolejnych. Cieszy nas także to, że w ciągu 13 lat działalności Teatru udało się nam zbudować społeczność stałych widzów, których często znamy nie tylko z widzenia. Są oni bardzo zaangażowani w życie teatru, bardzo z z nami zżyci.

• Jakie są plany na najbliższe miesiące?
– Obecnie jesteśmy skoncentrowani na naszej nowej premierze: spektaklu muzycznym „OK.NO” z udziałem Elizy Borowskiej i Wojtka Mazolewskiego, opartym na twórczości amerykańskiej pieśniarki Patti Smith. Szykujemy także – w ramach niespodzianki dla naszych Widzów – pakiet specjalnych wydarzeń urodzinowych zaplanowanych na początek marca: m. in. pierwszy w Teatrze Starym koncert Krzysztofa Cugowskiego.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Mieszko Ćwik (w czarnym stroju) to znakomity rozgrywający

LNBA: Mistrzowie w drodze po kolejny tytuł

Matematyka buduje swoją przewagę w rozgrywkach Konferencji A LNBA.

Krzysztof Barszczewski to jeden z liderów TKKF Cukropol Pszczółka

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Lisy lepsze od Pszczółek

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego powoli wchodzą w decydującą fazę. Ciekawe jest zarówno na górze tabeli, jak i na tych dalszych pozycjach. W sobotę wracający po wielu latach nieobecności zespół TKKF Cukropol Pszczółka stoczył pasjonujący pojedynek z Flying Foxes.

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska pokonała Algierię

MŚ piłkarzy ręcznych: Polska pokonała Algierię

W pierwszym meczu rywalizacji grupowej o Puchar Prezydenta IHF reprezentacja Polski pokonała Algierię 38:32. Stawką gry w drugiej części mistrzostw jest walka o miejsca 25-32.

Teatr Stary w Lublinie: Wszystkie bilety sprzedały się w 38 minut
NA SCENIE

Teatr Stary w Lublinie: Wszystkie bilety sprzedały się w 38 minut

Tu Jan Peszek i Andrzej Grabowski, a tam Smolik, Kev Fox i Dr Misio. Kto i na co przychodzi do Teatru? – rozmowa z Anną Struzik, kierowniczką działu ds. komunikacji i promocji w Teatrze Starym w Lublinie

Zakaz sprzedaży nieletnim wszystkich e-papierosów? Rząd przyjął projekt ustawy
KONIEC E-DYMKA?

Zakaz sprzedaży nieletnim wszystkich e-papierosów? Rząd przyjął projekt ustawy

Projekt wprowadza zakaz sprzedaży nieletnim wszystkich jednorazowych i wielorazowych e-papierosów, w tym beznikotynowych oraz woreczków nikotynowych. Są też obostrzenia w używaniu e-papierosów w miejscach publicznych.

Rodzinne warsztaty rękodzieła. Są trzy terminy, ale liczba miejsc ograniczona
ZRÓB TO SAM

Rodzinne warsztaty rękodzieła. Są trzy terminy, ale liczba miejsc ograniczona

Ruszyły zapisy na warsztaty, podczas których będzie można wykonać unikatową ceramikę z najpopularniejszej pracowni w Polsce. Należy się spieszyć, liczba miejsc jest ograniczona.

Wieczór ze stand-upem
27 stycznia 2025, 19:00

Wieczór ze stand-upem

Czarek Sikora zaprasza na zwariowany wieczór, pełen nowych żartów i pozytywnej energii. Komik wystąpi 27 stycznia (poniedziałek) w Kultowej Klubokawiarni na lubelskich Czubach.

Babcie i dziadkowie świętują w Lublinie
MUZYCZNY PREZENT
galeria

Babcie i dziadkowie świętują w Lublinie

Lubelscy seniorzy zostali zaproszeni do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka. Zagrali dla nich uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie.

Tu będzie parking z prawdziwego zdarzenia. Na razie szukają pieniędzy
25 miejsc parkingowych.

Tu będzie parking z prawdziwego zdarzenia. Na razie szukają pieniędzy

Parking przed stadionem MOSiR w Kraśniku zostanie w końcu zagospodarowany. Jest już pozwolenie, ale nie ma jeszcze źródła finansowania tego projektu. A jego koszt to ponad 800 tysięcy złotych.

Będzie zimno przy Zimnej. I Turystycznej też
CENTRALNE OGRZEWANIE

Będzie zimno przy Zimnej. I Turystycznej też

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zapowiada prace przy sieci ciepłowniczej. To dobrze, ale nie od razu. Na razie oznacza to, że mieszkańcy będą mieć zimne kaloryfery.

Babcia i dziadek: Strażnicy tradycji ze smartfonami
DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

Babcia i dziadek: Strażnicy tradycji ze smartfonami

Dziadkowie i babcie XXI wieku chcą być nowocześni, ale jednocześnie pozostają nieocenionym źródłem miłości, wsparcia i tradycji – uważa ekspert KUL, dr Paweł Kot, adiunkt w Katedrze Psychologii, Emocji i Motywacji KUL.

Awaria samochodu w podróży – jak sobie z nią poradzić?

Awaria samochodu w podróży – jak sobie z nią poradzić?

Podróż samochodem, niezależnie od celu, to nie tylko przyjemność, ale również ryzyko wystąpienia problemów technicznych. Niespodziewana awaria na trasie może skutecznie pokrzyżować plany, szczególnie gdy ma miejsce w nieznanej okolicy lub w trudnych warunkach atmosferycznych. Jak zminimalizować ryzyko takiej sytuacji i co zrobić, gdy jednak samochód odmówi posłuszeństwa?

Deszczówka – jak jej gromadzenie wspiera ekologię i Twoje finanse?

Deszczówka – jak jej gromadzenie wspiera ekologię i Twoje finanse?

Z każdym rokiem deszczówka zyskuje coraz większe uznanie jako alternatywne źródło wody. Nie tylko obniża rachunki za wodę, ale również pozwala działać na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Jak stworzyć wyjątkową atmosferę na przyjęciu urodzinowym?

Jak stworzyć wyjątkową atmosferę na przyjęciu urodzinowym?

Organizacja przyjęcia urodzinowego to doskonała okazja, by pokazać swoją kreatywność i sprawić, by zarówno jubilat, jak i goście zapamiętali ten dzień na długo. Kluczem do sukcesu są spójne dekoracje, starannie dobrany motyw przewodni oraz przemyślane detale, które nadadzą wydarzeniu niepowtarzalny charakter. Jak to zrobić? Oto praktyczny poradnik, który pomoże Ci zorganizować urodziny godne zapamiętania.

(Nie)wyparzona Gęba – Fiora Anicca o swoim pseudonimie, singlu „I Died Once” i coverze „Hurt”
(Nie)Wyparzona Gęba
film

(Nie)wyparzona Gęba – Fiora Anicca o swoim pseudonimie, singlu „I Died Once” i coverze „Hurt”

W tym odcinku (Nie)wyparzonej Gęby gościem jest Fiora Anicca – artystka, która opowiada o swojej twórczości i planach na przyszłość. Dowiecie się, skąd wziął się jej pseudonim i co tak naprawdę oznacza. Fiora mówi także o swoim poruszającym singlu „I Died Once” – co symbolizuje i jakie emocje za nim stoją. Rozmawiamy też o jej interpretacji legendarnego utworu „Hurt” Johnny’ego Casha oraz o tym, co szykuje na najbliższy rok.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium