Opony regenerowane cieszą się coraz większą popularnością. Mało kto jedna wie, że na rynku są dostępne zregenerowane „zimówki”.
Opony regenerowane posiadają sporo istotnych zalet. Wystarczy chociażby wymienić kilka z nich. Obniżenie kosztów zakupu, a co za tym idzie, eksploatacji samochodu przy zachowaniu bezpieczeństwa jazdy.
Samochodowe opony regenerowane zyskały dużą popularność w Europie Zachodniej, zwłaszcza w wersji zimowej (tzw. zimówki). Zimą nie istnieje możliwość temperaturowego uszkodzenia opony, tzw. odparzenia bieżnika. Natomiast groźba uszkodzenia mechanicznego, najechanie na krawężnik, ostry przedmiot, dotyka opony regenerowane w tym samym stopniu jak ich nowe, drogie odpowiedniki.
Przy obecnych możliwościach kontroli jakości do regenerowania używane są tylko te opony („karkasy”), które zachowały swoje pierwotne parametry.
Jakość opon regenerowanych produkowanych w Polsce jest na najwyższym światowym poziomie, co potwierdzają certyfikaty zgodności ze światowymi normami EKG ONZ oraz... stale rosnący eksport.
Opony do samochodów osobowych i dostawczych dostępne są w pełnym zakresie rozmiarów (od 12 do 16 cali) i profili (od 50 do 80) oraz indeksów prędkości (nawet do H, czyli 210 km/h). Najważniejsze jest jednak to, że ceny opon regenerowanych stanowią od 30 do 50 proc. cen opon nowych. Poza tym dobre zakłady proponują na swoje wyroby 12-miesięczna gwarancję.