Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

9 lutego 2021 r.
20:00

Na SOR dezynfekcja, w przedsionku dla karetek Lexus, a pacjenci 1,5 godziny na mrozie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
11 0 A A
Placówka tłumaczy się koniecznością dezynfekcji, bo u bezobjawowego pacjenta SOR wykryto Covid-19
Placówka tłumaczy się koniecznością dezynfekcji, bo u bezobjawowego pacjenta SOR wykryto Covid-19 (fot. Archiwum)

Pacjenci czekający w kolejce przed SOR w Łęcznej przez półtorej godziny stali na mrozie. Szpital tłumaczy to koniecznością dezynfekcji, bo u bezobjawowego pacjenta wykryto Covid-19. – Zamiast czekać na dworze, wystarczyło przejść do szpitalnego holu – stwierdza dyrekcja placówki.

Aktualizacja artykułu: 12 lutego 2021 r. 16:40
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chciałbym się podzielić bulwersującą sytuacją, w której miałem nieszczęście uczestniczyć. W miniony poniedziałek, około godz. 16 udałem się na SOR szpitala w Łęcznej. Na miejscu okazało się, że z powodu wcześniejszej wizyty pacjenta z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, trzeba czekać przed budynkiem. Na dworze było wtedy - 9 stopni Celsjusza, a czas oczekiwania przedłużył się do ponad półtorej godziny. W kolejce stało około 12 osób, w tym osoby w mocno podeszłym wieku i osoby z urazami. Osoby z personelu twierdziły, że nic nie mogą zrobić i trzeba czekać nie wiadomo jak długo – opisuje sytuację jeden z naszych Czytelników.
Szpital broni się, że procedury w przypadku wykrycia osoby zarażonej są nieubłagane.

– Na SOR w naszym szpitalu są dwie strefy: czysta i brudna. W brudnej zaopatrujemy osoby z Covid-19. Niestety, mimo środków asekuracji, triażu, do czystej strefy dostał się bezobjawowy pacjent z COVID-19. W takim przypadku „czysta” cześć SOR musiała być poddana odkażaniu trwającemu ok. półtorej godziny. Osoby czekające w kolejce do zaopatrzenia medycznego zostały o tej sytuacji poinformowane i poproszone, aby wróciły później – tłumaczy dr Krzysztof Bojarski, dyrektor szpitala.

– W budynku jest zamykany drzwiami wiatrołap, przedsionek. To zamykane pomieszczenie, do którego wjeżdżają karetki z chorymi. Ale lepiej kazać chorym czekać na zewnątrz na dużym mrozie.

A najbardziej bulwersuje fakt, że w tym pomieszczeniu, do którego wjeżdżają karetki, zaparkowany był osobowy Lexus – dodaje czytelnik. – Uważam, że kilka osób stojących w tym pomieszczeniu nie stwarzałoby karetce więcej problemów niż samochód.

– Te osoby nie musiały stać w kolejce przed SOR. W szpitalu jest otwarty hol główny. Bez problemu można skorzystać z krzesełek czy automatów z napojami – tłumaczy z kolei doktor Bojarski. – W sprawie samochodu zaparkowanego na podjeździe dla karetek, to oczywiście już rozmawiałem w właścicielem pojazdu. Natomiast personel nie mógł udostępnić wiaty podjazdowej dla karetek, bo jest to niebezpieczne, grozi wypadkiem z podjeżdżającym ambulansem oraz przeszkadza w pracy ratowników i lekarzy zaopatrujących nagłe przypadki czy ciężkie urazy.

Hol główny jest oddalony od wejścia na SOR o ok. 100 metrów.

– Jak osoba ma wiedzieć, że już może wejść, że już jest jego kolejka? Mało prawdopodobne, że następną osobę z kolejki zawoła ktoś z personelu – zżyma się czytelnik, który złożył już skargę do NFZ i Rzecznika Praw Pacjenta.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dworzec Lublin z nagrodą za dostępność

Dworzec Lublin z nagrodą za dostępność

Lubelski dworzec idzie jak burza i zdobywa kolejne nagrody. Teraz został doceniony za dostępność dla osób niepełnosprawnych. Podczas uroczystej gali w pałacu prezydenckim nagrodę odebrał dyrektor Grzegorz Malec.

Migranci atakują polskich żołnierzy i pograniczników

Polski żołnierz ranny na granicy w stanie śmierci klinicznej

Żołnierz raniony nożem na granicy z Białorusią jest w stanie śmierci klinicznej – podaje RMF 24. Rannego mundurowego przetransportowano helikopterem z Hajnówki do Warszawy.

Tomasz Celej (z piłką), to lider Matematyki

Czas na finał rozgrywek LNBA. Matematyka czy Patobasket?

W finale rozgrywek LNBA zmierzą się Matematyka oraz Patobasket. Każdy z tych zespołów rozegrał w tym sezonie 16 spotkań. Większość z nich udało się im wygrać, co doprowadziło ich do wielkiego finału LNBA.

Urlop na poligonie. Wikt i karabin od terytorialsów

Urlop na poligonie. Wikt i karabin od terytorialsów

Już za miesiąc startują „Wakacje z WOT”. Chętnych, by spędzić urlop na poligonie nie brakuje, dlatego 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej uruchomiła dodatkowy – trzeci termin szkolenia podstawowego. Są jeszcze wolne miejsca.

Dwa wzmocnienia Hetmana Zamość przed nowym sezonem

Dwa wzmocnienia Hetmana Zamość przed nowym sezonem

Choć Hetman Zamość ma w tym sezonie do rozegrania jeszcze dwa mecze w „najciekawszej lidze świata” jego działacze już myślą o przyszłości w wyższej klasie rozgrywkowej i dokonali dwóch wzmocnień składu

To już trzynasta edycja sezonu Lublin. Aby wziąć udział wystarczy skorzystać z usługi jednego z partnerów i zebrać wystarczającą liczbę naklejek, które wymienimy na nagrody.

Gadżety za naklejki. Zagrasz z miastem?

Miasto po raz kolejny rusza z Sezonem Lublin. Za naklejki będzie można dostać gadżety.

Tomasz Fulara podczas prezentacji autobusu napędzanego wodorem

Lublin. Nowy wiceprezydent Tomasz Fulara

Od 15 czerwca Tomasz Fulara, dotychczasowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie zasiądzie w fotelu zastępcy prezydenta Krzysztofa Żuka. Kim jest wiceprezydent, który odpowiadać będzie w ratuszu za inwestycje i rozwój miasta?

zdjęcie ilustracyjne

Żołnierze zakuci w kajdanki. Szef MON: Zatrzymanie bulwersuje

Prokuratura oskarżyła dwóch żołnierzy o przekroczenie uprawnień i narażenie życia innych osób. Użyli oni broni wobec uzbrojonej w niebezpieczne narzędzia grupy migrantów. - Jeśli chodzi o zatrzymanie, bo to jest coś, co bulwersuje i mnie i opinię publiczną- stwierdził szef MON.

zdjęcie ilustracyjne

Oni badają rosyjskie wpływy w Polsce

Specjalna komisja ma zbadać rosyjskie i białoruskie wpływy w Polsce. Jej pracami kieruje szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Jarosław Stróżyk.

Ognisko ASF.  Ograniczenia dla rolników w kilku powiatach

Ognisko ASF. Ograniczenia dla rolników w kilku powiatach

We wtorek stwierdzono ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) w jednym z gospodarstw w gm. Trzeszczany (pow. hrubieszowski). Decyzją wojewody ograniczenia obowiązują też w dwóch innych powiatach.

Delegatura Kuratorium Oświaty w Zamościu przy ul. Lwowskiej

Dyrektor kuratorium poszukiwany. Nieźle płacą

Piątek 14 czerwca to ostatni dzień na zgłoszenie się do konkursu. Kuratorium Oświaty w Lublinie szuka dyrektora dla swojej delegatury w Zamościu.

Obecna sytuacja prawna frankowiczów — czy aby na pewno lepiej?

Obecna sytuacja prawna frankowiczów — czy aby na pewno lepiej?

W ciągu ostatnich lat polskie sądy zajmowały się dziesiątkami tysięcy spraw dotyczących tzw. frankowiczów przeciwko bankom. Liczba ta stale rośnie dzięki korzystnym wyrokom TSUE czy Sądu Najwyższego. Do walki zachęcają też kolejne wygrane sprawy. Jak wygląda obecna sytuacja prawna frankowiczów i czy rzeczywiście są oni na coraz lepszej pozycji do odzyskania swoich pieniędzy?

Zarząd Powiatu Biłgorajskiego w obecnym składzie (od lewej): Bartłomiej Świtała, Andrzej Szarlip, Beata Strzałka, Tomasz Rogala, Jan Małysza
Biłgoraj

O jednego za dużo? Wojewoda bada skład zarządu powiatu

Starosta, wicestarosta i członkowie zarządu. Tych etatowych na obecną kadencję w powiecie biłgorajskim wybrano dwóch. I to wzbudziło zaniepokojenie służb wojewody lubelskiego.

Co warto wiedzieć o wełnie skalnej?

Co warto wiedzieć o wełnie skalnej?

Odpowiednia izolacja domu jest niezwykle istotna. To od niej zależy wygoda codziennego życia, zdrowie, bezpieczeństwo oraz dobre samopoczucie domowników. Dla maksymalnego komfortu konieczne jest zapewnienie zarówno izolacji akustycznej, jak i termicznej. Obecnie popularnym materiałem wykorzystywanym do tego celu jest wełna mineralna.

Przewodnik po korzyściach z używania okularów Blue Block podczas długich godzin przy ekranie.

Przewodnik po korzyściach z używania okularów Blue Block podczas długich godzin przy ekranie.

Długotrwałe patrzenie w ekran komputera czy smartfona jest wyjątkowo męczące dla naszych oczu. W dzisiejszym świecie, gdzie praca i rozrywka coraz częściej opierają się na technologii, ochrona wzroku jest niezwykle istotna. Okulary z filtrem Blue Block mogą być kluczem do zmniejszenia obciążenia oczu i poprawy ogólnego samopoczucia podczas wielu godzin spędzanych przed ekranami. Podpowiadamy, jakie korzyści płyną z ich użytkowania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium