Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do wypadku doszło około godz. 19 na skrzyżowaniu ul. Józefa Franczaka "Lalka" z Kazimierza Jagiellończyka w Lublinie.
W niedzielę zostały rozegrane mecze drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu LZPN. Nie zabrakło niespodzianek, bo za burtę rozgrywek wypadła już chociażby Lublinianka
Azoty Puławy rozpoczęły cykl gier kontrolnych w okresie przygotowawczym do rozgrywek 2018/2019. Podopieczni trenera Bartosza Jureckiego zanotowali pierwszą porażkę i odnieśli pierwsze zwycięstwo pod okiem nowego szkoleniowca
Były zawody wędkarskie, turniej sołtysów, pokazy gastronomiczne, stoiska ze smakołykami z całego województwa lubelskiego oraz muzyka serwowana przez zespół "Fantazja" z gminy Gościeradów. To wszystko w ramach organizowanego już po raz drugi festiwalu "W krainie lubelskich ryb", który w niedzielę miał miejsce w Stężycy na "Wyspie Wisła".
Piłkarze Tomasza Jasika w pierwszej kolejce stanęli przed bardzo trudnym zadaniem. Zmierzyli się z Legią Warszawa. Goście bez większych problemów wygrali 2:0
Ponad 120 artystów m.in. z Hiszpanii, Holandii, Włoch, Niemiec, Ukrainy, Rosji i Polski wzięło w weekend udział w lubelskiej odsłonie największego na świecie festiwalu graffiti Meeting of Styles.
Prawo cywilne obowiązujące w Królestwie Polskim miało skomplikowane i zróżnicowane źródła. Obowiązywał Kodeks Napoleona – francuski kodeks cywilny z 1804 r., opracowany za konsulatu Napoleona Bonapartego, będący wzorem dla kodyfikacji cywilnych w wielu krajach. W Polsce wprowadzony został w 1808 r. jako kodeks cywilny Księstwa Warszawskiego. Oprócz niego w Królestwie Polskim obowiązywało polskie prawo hipoteczne z lat 1818 i 1825, Kodeks Królestwa Polskiego z 1825 r. w zakresie prawa osobowego i familijnego, wreszcie ustawa z 1836 r. w zakresie prawa małżeńskiego. Do tego dodać należy przepisy carskiego prawa cywilnego, skodyfikowane w tak zwanym Tomie X części I Zwodu Praw.
Co Gdzie Kiedy. Cztery dni, 25 filmów dokumentalnych i koncert zespołu „Raz, dwa, trzy” – tak w liczbach można opisać szóstą już edycję Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”.