Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

17 marca 2022 r.
19:26

Ostatni dzień lodowiska, a potem zagości tu tenis

64 0 A A
(fot. Archiwum Doroty Mularczyk)

Zima znika z miasta. Piątek jest ostatnim dniem działania sztucznego lodowiska, które odwiedziło około 15 tysięcy łyżwiarzy. Zadaszony obiekt w Opolu Lubelskim będzie się teraz zmieniał w kort tenisowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od 6 grudnia zeszłego roku przy ulicy Fabrycznej działa sztuczne lodowisko. Powstało w wielkim namiocie. To nowy gminny obiekt, który właśnie zmienia funkcję „zima” na funkcję „wiosna-lato-jesień”.

- W piątek o godz. 21.00 zjadą z lodowiska ostatni w tym sezonie łyżwiarze. Pewnie nie będzie ich już zbyt wielu. Przed południem, kiedy bezpłatnie korzystają szkoły jest ruch, popołudniami już nie. Spacery, rower w taką pogodę są atrakcyjniejsze – mówi Henryk Piłat, prezes Opolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, które zarządza gminnym obiektem.

I dodaje, że zainteresowanie lodowiskiem przeszło najśmielsze oczekiwania i szacunki.

– Liczyliśmy, że pierwszy rok przeznaczymy na jego rozpropagowanie. Będziemy zachęcać do skorzystania. Nie spodziewaliśmy się, że na sztucznej tafli pojawi się około 15 tysięcy chętnych. Myśleliśmy w najlepszym razie o połowie. Tymczasem przed lodowiskiem stały kolejki, wypożyczalnia łyżew była niemal zawsze pusta. Burmistrz miał dobry pomysł, trafiona inwestycja - mówi.

Ze stawu numer 1 na sztuczny lód

- Dzieci zadziwiająco dobrze radziły sobie na łyżwach. Zauważyłam, że osoby które wcześniej jeździły na rolkach i te które miały kontakt z tańcem poruszają się z większą gracją i szybciej uczą jazdy figurowej – mówi Dorota Mularczyk, absolwentka AWF, która uczyła podstaw jazdy na łyżwach, organizowała konkursy i zabawy na opolskim lodowisku. To ona w grudniu prowadziła oficjalne otwarcie obiektu. - Zainteresowanie zajęciami było duże, niektórzy uczestnicy mówili, że przychodzą na lodowisko specjalnie w tym czasie. Prowadziłam je przedpołudniami w czasie zimowych ferii, trzy razy w tygodniu.

Sama zaczynała jeździć gdy była dzieckiem i jak wszyscy wówczas w miasteczku korzystała z naturalnego lodowiska na stawie numer 1. – Rodzice kupowali mi łyżwy, ale 20 lat temu były zupełnie inne czasy. Lodu nikt wówczas nie przygotowywał, po prostu korzystaliśmy z tego, że był mróz – wspomina.

Dwie doby rozmrażania

Tak jak pani Dorota kolejne pokolenia dzieci i nastolatków spędzały wolny czas zimą. Tej zimy to się zmieniło, bo powstało zadaszone sztuczne lodowisko. Pierwsze w historii miasta i regionu.

- Duże było zainteresowanie nauką jazdy. Nawet zgłosiły się do mnie trzy nastolatki, które poprosiły o przygotowanie układu tanecznego. Oczywiście się zgodziłam, dziewczyny bardzo się starały i efektem był pokaz ich umiejętności. Występowały trzy razy – dodaje Dorota Mulaczyk, która od dwóch miesięcy jest na stażu w Opolskim Centrum Kultury.

To wiosenne temperatury sprawiły, że sezon zimowy, który miał trwać do końca marca kończy się już teraz. Praca agregatów chłodzących lód jest coraz bardziej kosztowna. Teraz pierwsze rozmrażanie, które będzie nadzorować firma budująca obiekt. Takie są wymogi gwarancji. Najprawdopodobniej potrwa to ze dwie doby. Tafla zniknie i będzie widać sztuczną nawierzchnię, z której do jesieni będą korzystać tenisiści.

- Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie kortem. Dopiero wówczas pomyślimy o instruktorze i nauce gry. Będzie kilka rakiet do wypożyczenia, ale z reguły grający mają własne. Będziemy reagować na potrzeby. I przygotowywać się do zimowego sezonu. Chodzi między innymi o usprawnienie rezerwacji czasu na lodowisku i kupna biletów – zapowiada prezes Henryk Piłat.

Tak będzie wyglądał kort gdy lód się rozpuści (fot. UG Opole Lubelskie)

- Pierwszy zimowy sezon na lodowisku pokazał, że była to bardzo potrzebna inwestycja. Od początku kadencji staramy się mocno inwestować w infrastrukturę sportową, a takiego miejsca z pewnością dotąd brakowało nie tylko w Opolu Lubelskim, ale w całym powiecie. Kolejną taką inwestycją w gminie będzie budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Skokowie - Sławomir Plis, burmistrz Opola Lubelskiego.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Pierwszy Brunch pod chmurką już w najbliższy weekend. Wydarzenie odbędzie się na błoniach pod zamkiem
26 maja 2024, 8:30

Inspirujące rozmowy i śniadanie na trawie. Startuje kolejna edycja wydarzenia

Już w najbliższy weekend błonia pod zamkiem zamienią się w jedno wielkie miejsce na piknik. Wraca kolejna edycja wydarzenia Brunchu pod chmurką.

Klaudyna Sadowska i Krzysztof Kot
PODCAST DLA WAS
film

DLA WAS – to już 5 odcinek podcastu!

O 18.00 na kanale YouTube Dziennika Wschodniego kolejny, piąty już odcinek psychologicznego podcastu DLA WAS. Co tydzień autorzy dostarczają wielu wskazówek dotyczących naszego życia i radzenia sobie z różnymi problemami.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
film

Wiedźmin 3: Dziki Gon. Zrób sobie własnego wiedźmina (wideo)

W sobotę minęło dziewięć lat od premiery, a dziś gra dostała pakiet narzędzi modderskich. Pełna wersja Wiedźmin 3 REDkit jest już gotowa do pobrania za pośrednictwem platform GOG, Steam i Epic Games Store.

Piotr Ceglarz w tym sezonie zdobył aż 12 goli

Piotr Ceglarz (Motor Lublin): Cała kolejka ułożyła się tak, że nie mogło być lepiej

Rozmowa z Piotrem Ceglarzem, piłkarzem Motoru Lublin

Ślubowanie, awanse i koncert dla mieszkańców. Pogranicznicy znad Bugu będą świętowali kolejne urodziny

Ślubowanie, awanse i koncert dla mieszkańców. Pogranicznicy znad Bugu będą świętowali kolejne urodziny

Mijają 33 lata od powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. To największy oddział SG w kraju. Strzeże nie tylko granic Rzeczpospolitej Polskiej, lecz także granicy zewnętrznej Unii Europejskiej i Strefy Schengen. Pogranicznicy w czwartek (23 maja) świętować będą urodziny swojej placówki.

Trzy tygodnie w mundurze za 6 000 złotych
WAKACJE

Trzy tygodnie w mundurze za 6 000 złotych

Darmowy wikt i opierunek plus 6000 złotych żołdu – to tylko niektóre z bonusów przygotowanych przez armię dla uczestników programu „Wakacje z wojskiem”. Chętnych w naszym województwie jest dużo, a liczba miejsc ograniczona.

ulica Armii Krajowej
BIAŁA PODLASKA
galeria

Pasy namalowane, drzewka posadzone. Ulica Armii Krajowej stroi się na otwarcie

Drogowcy dopieszczają ulicę Armii Krajowej. Nowym odcinkiem pojedziemy już na początku czerwca.

Podczas dni otwartych będzie także możliwość, by zajrzeć do Zakładu Biofizyki i m.in. zrobić sobie zdjęcie termowizyjne
foto/wideo
galeria
film

Anatomia w praktyce. Tak uczą na Uniwersytecie Medycznym

Każdy przyszły lekarz musi mieć to w małym palcu. Tuż przed dniami otwartymi zajrzeliśmy do Collegium Anatomicum.

Awanse i wyróżnienia na Dzień Strażaka w Lublinie
galeria

Awanse i wyróżnienia na Dzień Strażaka w Lublinie

Awans na wyższe stopnie służbowe otrzymało 64 funkcjonariuszy. Na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbył się apel z okazji „Dnia Strażaka 2024”.

Tak wyglądało święto Dzielnicy Czuby Południowe w 2022 roku.
29 maja 2024, 16:00

Piknik, zabawa i koncerty. Czuby Południowe mają swoje święto

W środę 29 maja w Parku im. Jana Pawła II odbędzie się doroczne święto Dzielnicy Czuby Południowe. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Rodzina Duttonów w komplecie, czyli czas na finał serialu Yellowstone
SERIALE

Yellowstone: ruszyły zdjęcia do finału. Premiera w listopadzie

Ekipa serialu właśnie weszła na plan zdjęciowy w stanie Montana. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, efekt ich pracy, czyli sezon 5B serialu Yellowstone zobaczymy już w listopadzie.

Kamil Zawislak „Wishlake” to wokalista, producent i pianista w nagradzanym międzynarodowym zespole Quantum Trio. Pochodzi ze Śląska, a muzyczne szlify otrzymał w konserwatorium Codarts w Rotterdamie
LUBLIN

Beksiński.Live 2024: Muzyka, obrazy i Sztuczna Inteligencja

Już jutro (22 maja) w Lublinie: spektakl Beksiński.Live 2024. Muzykę do spektaklu skomponowali: Michał Wasilewski i Kamil Zawiślak „Wishlake”. Z Kamilem Zawiślakiem rozmawiamy o Zdzisławie Beksińskim i muzyce.

Efektywne relokacje maszyn – klucz do sukcesu w nowym środowisku

Efektywne relokacje maszyn – klucz do sukcesu w nowym środowisku

Przeniesienie maszyn z jednego miejsca do drugiego może być skomplikowanym zadaniem, wymagającym precyzyjnego planowania, ścisłej kontroli i skrupulatnej organizacji. W tym artykule przyjrzymy się kluczowym aspektom efektywnej relokacji maszyn, które stanowią fundament sukcesu w nowym środowisku.

Lublin ma nową radę seniorów. Znamy jej skład
galeria

Lublin ma nową radę seniorów. Znamy jej skład

Ustępujący członkowie otrzymali podziękowania, a nowi odebrali nominacje. Z radnymi seniorami spotkała się Anna Augustyniak, zastępczyni prezydenta Lublina ds. społecznych.

Ekologiczna, ale droga. Studenci postawili ścianę z nietypowego betonu
galeria

Ekologiczna, ale droga. Studenci postawili ścianę z nietypowego betonu

Buduje się tak we Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, w Polsce zdecydowanie rzadziej. Ale studenci Koła Naukowego Architektury i Budownictwa Ekologicznego ,,Archinature” Politechniki Lubelskiej wznieśli oryginalną ścianę z betonu konopnego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium