Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie organizatora Marszu Równości w Lublinie. Radny PiS musi teraz zapłacić 5 tys. zł na rzecz organizatora manifestacji. Wyrok ma zostać opublikowany na łamach prasy.
Pełniący obowiązki dyrektor Centrum Spotkania Kultur Marek Krakowski nie jest już członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W poniedziałek zarząd okręgowy ugrupowania usunął go z partii. Poszło o niepłacenie składek członkowskich.
Była premier, europosłanka Beata Szydło z PiS po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim.
Tomasz Miszczuk, szef miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, stracił stanowisko w zarządzie Polskich Kolei Państwowych.
Wciąż nie wiadomo, w jakim kształcie pójdą partie opozycyjne do jesiennych wyborów do Sejmu. Wiele wskazuje na to, że nie dojdzie do współpracy Polskiego Stronnictwa Ludowego z Platformą Obywatelską.
Upomnieniem za „niewłaściwe zachowanie wobec wolontariusza ukarał sąd koleżeński Wiosny koordynatorkę lubelskich struktur ugrupowania. – To przykre – komentuje były szef partyjnej młodzieżówki, który oskarżał Monikę Pawłowską o mobbing
Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił na konferencji prasowej w sejmie, że PSL w zbliżających się jesiennych wyborach parlamentarnych wystartuje poza koalicją z Platformą Obywatelską.
Były działacz .Nowoczesnej Paweł Cegiełko chce wystartować w wyborach do Senatu w okręgu obejmującym Lublin. Poparcia udzielili mu Obywatele RP. Ale jego kandydatura nie jest jeszcze przesądzona.
O to, czy reforma oświaty była dobra i zła oraz o to, jak przebiega rekrutacja do szkół średnich kłócą się przed mediami lokalni politycy. Padają oskarżenia o „brak honoru” i „zbrodnie na dzieciach”.
W sobotę Prawo i Sprawiedliwość ogłosi liderów list w jesiennych wyborach do Sejmu. Znamy przecieki dotyczące kandydatów z naszego regionu.
Tradycyjnie już, w oparciu o dane przekazywane przez partie polityczne Państwowej Komisji Wyborczej, opracowaliśmy zestawienie politycznych darczyńców, czyli osób, które wpłacały pieniądze na konta partii politycznych - informuje Fundacja Wolności.
Radny sejmiku województwa Jacek Bury wystartuje w jesiennych wyborach do Senatu. O mandat będzie ubiegał się w okręgu obejmującym stolicę województwa.
Lubelski europoseł Krzysztof Hetman został pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Rozwoju Regionalnego (REGI) w Parlamencie Europejskim. Jego kandydatura uzyskała 100 proc. poparcia.
603 uczniów w Lublinie nie zostało zakwalifikowanych do żadnej z lubelskich szkół średnich. 105 z nich może poszczycić się czerwonymi paskami na świadectwach.
Przeprasza za swoją wypowiedź i podaje się do dymisji - to reakcja Andrzeja Stanisławka na krytykę po wypowiedzi na temat uczniów, którzy z powodu reformy edukacji nie dostali się do żadnej szkoły.
Politycy Platformy Obywatelskiej ruszają w teren przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi, a na biurku prezesa Prawa i Sprawiedliwości leżą już propozycje list wyborczych. Partie coraz mocniej szykują się do jesiennej batalii, choć kampania jeszcze nie wystartowała
- Politycy PiS sprawujący władzę w województwie lubelskim przekroczyli kolejną granicę dobrego smaku i wykorzystywania urzędu do celów prowadzenia nachalnej propagandy partyjnej - twierdzi wojewódzki radny Koalicji Obywatelskiej Jacek Bury. Poszło o wpis na oficjalnym profilu Urzędu Marszałkowskiego na Facebooku.
Do referendum w sprawie odwołania Krzysztofa Żuka z funkcji prezydenta dążą działacze Lubelskiego Ruchu Miejskiego i zapowiadają zbiórkę podpisów pod wnioskiem o taki plebiscyt. Ich zdaniem prezydent zawiódł mieszkańców w sprawie górek czechowskich.
Sąd Okręgowy w Kielcach uchylił decyzję prezydenta Kielc Bogdana Wenty w sprawie organizacji Marszu Równości w tym mieście.
Rada Naczelna PSL zdecydowała, że w jesiennych wyborach parlamentarnych nie pójdzie w koalicji, w której znajdą się partie lewicowe.
Radni powiatu bialskiego nie zgodzili się aby w radzie społecznej szpitala w Międzyrzecu Podlaskim zasiadali posłowie PiS Marcin Duszek oraz Janusz Szewczak.
– Stało się to, co mówiłem od samego początku – mówi o wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie mandatu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka wojewoda lubelski. Przemysław Czarnek twierdzi, że on sam w takiej sytuacji podałby się do dymisji.
Posłanka Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej winą za problemy Zakładów Azotowych „Puławy” obarcza PiS. Jej zdaniem puławska firma jest wykorzystywana politycznie, a wojewoda lubelski nie robi nic, by ten stan rzeczy zmienić.
Rada Powiatu Kraśnickiego była jednogłośna. Wszyscy obecni na wczorajszej sesji radni głosowali za udzieleniem votum zaufania zarządowi. A dokładnie dwóm zarządom, bo w listopadzie ub.r. zmieniły się władze. Rządzili ludowcy, a dziś rządzą koalicjanci z Prawa i Sprawiedliwości i Łączy Nas Powiat Kraśnicki.
Ograniczenia do niezbędnego minimum niedzielnych obrad Rady Miasta, w tym odłożenia na później decyzji w sprawie górek czechowskich, żądają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Skandalem nazywają odwołanie zwołanego na dziś posiedzenia i przeniesienie wszystkich spraw na niedzielę, gdy w mieście będą się odbywać państwowe obchody 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Klub PiS zapowiada też wniosek o odwołanie przewodniczącego rady, Jarosława Pakuły