Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Polska musi się zbroić i wzmacniać wojsko. To zdaniem byłego szefa MON, Mariusza Błaszczaka, odstraszy Władimira Putina przed napaścią na nasz kraj. Z kolei, Władysław Kosiniak–Kamysz zapowiada rozbudowę obrony cywilnej.
Trwają uzgodnienia dotyczące list kandydatów, którzy wystartują w najbliższych wyborach samorządowych, zaplanowanych na 7 kwietnia. Wiadomo już, że w wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego będziemy świadkami kilku niezwykle ciekawych pojedynków m.in. marszałka z wiceministrem zdrowia, a także obecnego przewodniczącego Sejmiku z byłym marszałkiem, a obecnie radnym wojewódzkim.
Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek przedstawi kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego z okręgu 1 (Lublin). Niespodzianki na „jedynce” nie będzie. Listę otwiera profesor Mieczysław Ryba, wiceprzewodniczący Sejmiku. A kto znalazł się na kolejnych miejscach? Ujawniamy już dzisiaj.
Prawo i Sprawiedliwość dopina listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Wbrew wcześniejszym planom „jedynką” w okręgu nr 4, obejmującym Chełm oraz powiaty świdnicki, łęczyński, krasnostawski i włodawski nie będzie Monika Pawłowska. Na czele listy znajdzie się jednak kobieta.
To niemal pewne! Monika Pawłowska ponownie będzie posłanką. Wprawdzie nie odpowiedziała jeszcze twierdząco na zapytanie Marszałka Sejmu Szymona Hołowni dotyczące objęcia mandatu po Mariuszu Kamińskim informując, że uczyni to do najbliższego piątku, ale wszystko wskazuje na to, że na Wiejską powróci.
O „zwijaniu państwa polskiego” grzmią lubelscy politycy Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o plany likwidacji zainicjowanego przez poprzedni rząd Programu Inwestycji Strategicznych. – Każdy, kto teraz wychodzi i broni tego programu, po prostu się ośmiesza – odpowiada poseł Koalicji Obywatelskiej z Lublina.
Polska 2050 nie wystawi własnego komitetu w wyborach do lubelskiej Rady Miasta, a poprze ten, utworzony przez obecnego prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka.
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden zaprosił prezydenta Polski Andrzeja Dudę i premiera Donalda Tuska na spotkanie do Białego Domu. Przywódcy mają się spotkać 12 marca.
Zapora na granicy z Białorusią ma być szybko zmodernizowana. Decyzję ogłosił w piątek premier Donald Tusk po spotkaniu z premierem Finlandii.
Aleksiej Nawalny zmarł w rosyjskiej kolonii karnej – poinformowały w piątek rosyjskie media. Opozycjonista miał 47 lat.
Po raz trzeci startuje w wyborach i po raz trzeci z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, ale zapewnia: „Moją partią jest Zamość”. Andrzej Wnuk zainaugurował właśnie swoją kampanię wyborczą. Zapowiedział, że będzie inna od dotychczasowych. I inna, niż te, które zrealizują jego konkurenci.
W środę do sporych zmian doszło w radzie nadzorczej właściciela puławskiego kombinatu, czyli Grupie Azoty S.A. Na czele rady nadzorczej tarnowskiej spółki stanął Hubert Kamola - zwiaząny w przeszłości z zakładami w Puławach. Powołoano również nową p.o. prezesa Zakładów Azotowych.
Zarzut przekroczenia uprawnień służbowych poprzez przerobienie dokumentów usłyszała po trwającym ponad 2 lata śledztwie Aneta Karpiuk. Była starosta hrubieszowski, teraz radna powiatowa i prawdopodobnie kandydatka na wójta Trzeszczan zapewnia, że to nic innego, jak polityczne rozgrywki.
Nie tylko Nowa Lewica i Inicjatywa Polska, ale również Polskie Stronnictwo Ludowe popiera kandydatkę Platformy Obywatelskiej na prezydenta Zamościa. Agnieszka Jaczyńska zakomunikowała to dzisiaj na konferencji prasowej z udziałem posła i ministra ludowców.
Skarbnik chce być wójtem gminy Biała Podlaska. Po pięciu kadencjach na tym stanowisku, Wiesław Panasiuk (PSL) nie będzie ubiegał się o reelekcję. Ale Krzysztof Radzikowski będzie miał mocnych konkurentów.
Na co dzień kieruje gabinetem prezydenta Białej Podlaskiej. Wojewoda lubelski powierzył Wojciechowi Sosnowskiemu kolejną misję, tym razem w bialskim pogotowiu.
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk zainaugurował kampanię wyborczą przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. Wystartuje w nich z własnego komitetu wyborczego. Wciąż trwają ustalenia w kwestii jego ostatecznej formuły.
Oficjalnie mało kto odkrywa karty, zwłaszcza, że czasu zgłoszenia kandydatów jest jeszcze sporo. Co nieco jednak można już powiedzieć o tym, kto w kwietniu powalczy o fotele burmistrzów w miastach powiatowych Zamojszczyzny.
Sporej wielkości żółty baner kłuje w oczy przechodniów na starym rynku w Kraśniku. U jednych wywołuje zgorszenie, u innych śmiech. Powodem rozbawienia są błędy językowe. Autor tego manifestu jest dobrze znany urzędnikom, policji i okolicznym mieszkańcom. Podpisuje się: "samotny wilk korowirus”.
Na żadnej z list KWW Prawicowa Polska Marcina Romanowskiego poseł się nie znajdzie. Nie porzuci Sejmu dla samorządu. Ale sygnuje ten komitet swoim nazwiskiem i chce wprowadzić swoich ludzi do rad powiatów, gmin.
Prokuratura Krajowa prowadzi śledztwo w sprawie bezprawnego uzyskania informacji poprzez założenie nadajnika GPS w samochodzie podejrzanego o korupcję polityka, Włodzimierza Karpińskiego. Czy agenci CBA przekroczyli przepisy?
Marcin Kowalczyk we wtorek przestanie być prezesem Zakładów Azotowych "Puławy". Menedżer złożył dzisiaj rezygnację ze stanowiska z dniem 13 lutego. O swojej decyzji poinformował dwa dni przed walnym zgromadzeniem udziałowców spółki.
Beata Siedlecka powalczy o trzecią kadencję na stanowisku burmistrza Dęblina. Przeszkodzić w realizacji tego planu będą próbować konkurenci, w tym Roman Bytniewski i Jarosław Wojtyś.
Sprawa jest wyjaśniana, a wkrótce zajmie się nią prokuratura. To jednak niejedyny incydent.
W nadchodzących wyborach samorządowych do rady powiatu wystartuje komitet "Tak" założony przez osoby związane ze stowarzyszeniem Przeszłość-Przyszłości. Ich jedynką z Puław będzie były radny miejski, Artur Kwapiński.