Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Małgorzata Sadurska, pochodząca z Lubelszczyzny była posłanka Prawa i Sprawiedliwości, nie jest już członkiem zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. W piątek 23 lutego decyzją rady nadzorczej została odwołana wraz z całym zarządem państwowego przedsiębiorstwa.
Jutro Prawo i Sprawiedliwość przedstawi oficjalnie kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego w okręgu nr 4 obejmującym miasto Chełm oraz powiaty chełmski, krasnostawski łęczyński, świdnicki i włodawski. Jak już wcześniej informowaliśmy liderem listy będzie Kamila Grzywaczewska, była dyrektor oddziału terenowego KOWR, która niedawno bezskutecznie stratowała w wyborach do senatu. Na pozostałych miejscach znaleźli się m.in. były szef gabinetu politycznego ministra edukacji, zastępczyni prezydenta Chełma, dyrektor szpitala w… Puławach, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, sekretarz gminy oraz profesor KUL.
Żadna z pozostałych czterech list kandydatów Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Lubelskiego nie wywołała tylu emocji i kontrowersji, co ta do okręgu nr 3, obejmującego miasto Biała Podlaska oraz powiaty bialski, łukowski, radzyński i parczewski. Ostatecznie ustalenia Zarządu Wojewódzkiego PO do góry nogami i to dosłownie wywrócił premier Donald Tusk.
Przedsiębiorcy, radni dzielnicowi oraz pisarz, który jeszcze niedawno chciał zostać prezydentem Lublina. To kandydaci Trzeciej Drogi do lubelskiej Rady Miasta. Wystartują z komitetu urzędującego prezydenta Krzysztofa Żuka.
Goszcząca w Warszawie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie dla Polski miliardów euro z Krajowego Planu Odbudowy. W przyszłym tygodniu w Brukseli mają zapaść oficjalne decyzje w tej sprawie.
Profesor Mirosław Piotrowski z Lublina wystartuje w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. – Rada Liderów Konfederacji, z którą współpracuje od ponad roku, zatwierdziła już w ubiegłym roku moją kandydaturę – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” polityk, który w europarlamencie spędził już 15 lat.
Znamy ostateczny kształt list kandydatów Platformy Obywatelskiej w najbliższych wyborach do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Różni się i to sporo od tych, które planował Zarząd Wojewódzki PO. Za zmianami na "1" w dwóch okręgach miała stać decyzja samego premiera Donalda Tuska. Chodzi o okręgi nr 3, obejmujący Białą Podlaską i powiaty: bialski, parczewski, radzyński i łukowski oraz okręg nr 4: Chełm i powiaty: chełmski, łęczyński, krasnostawski, świdnicki i włodawski.
Sejm przyjął nowelizację ustawy o dostępie antykoncepcji awaryjnej bez recepty dla osób od 15 roku życia. Teraz ustawa trafi do Senatu i na biurko prezydenta.
Forum Obywatelskie Puławy oraz Paweł Nakonieczny organizują otwartą debatę na temat sytuacji ekonomicznej Zakładów Azotowych. Spotkanie odbędzie się w piątek, 23 lutego w restauracji Sybilla.
Marcin Wroński rezygnuje z ubiegania się o urząd prezydenta Lublina. Znany pisarz jest bliski startu do Rady Miasta z komitetu prezydenta Krzysztofa Żuka. Jeden z pomysłodawców jego niedoszłej kandydatury, miejski radny Marcin Nowak może wystartować w wyborach z komitetu współtworzonego m.in. przez środowiska związane z Konfederacją
„Spotkania wolnych Polaków” - pod takim szyldem Prawo i Sprawiedliwość zaprasza na spotkanie z były ministrami, o których ostatnio głośno: Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem. Będzie im towarzyszył poseł Przemysław Czarnek, szef lubelskich struktur PiS.
Prezydent Wołodymyr Zełenski apeluje do polskich i unijnych władz o spotkanie na granicy. Chodzi o rozwiązanie konfliktu zbożowego.
Znamy nazwiska kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego, liderów list w okręgu 4, obejmującym Chełm oraz powiaty: chełmski, łęczyński, krasnostawski, świdnicki i włodawski. O mandaty radnych 7 kwietnia mają zamiar powalczyć była prezydent Chełma, szef powiatowych struktur PO, niedoszła senator, były starosta, a obecnie dyrektor regionalny Agencji Modernizacji i Rozwoju Rolnictwa oraz przedsiębiorca, który bezskutecznie w ostatnich wyborach z drugiego miejsca na liście walczył o mandat poselski .
Poseł Przemysław Czarnek (PiS) ma pomysł na kampanię prezydencką w Białej Podlaskiej. – Tu trzeba podmienić Litwiniuków – stwierdził, przedstawiając kandydata PiS na prezydenta miasta. Jest nim Dariusz Litwiniuk, miejski radny, który na co dzień kieruje bialską filią Urzędu Marszałkowskiego.
Platforma Obywatelska w najbliższych wyborach do Sejmiku liczy aż na 10 mandatów, po dwa w każdym z okręgów. Wśród kandydatów na „1” znalazły się dwie radne wojewódzkie: Bożena Lisowska (Okręg nr 1) i Zofia Woźnica (Okręg nr 3). Ponadto listy w pozostałych okręgach otwierać będą: Marta Cybulska–Demczuk, radna miejska z Białej Podlaskiej, Andrzej Ścibior, przewodniczący struktur powiatowych PO w Puławach oraz Dariusz Grabczuk, radny miejski w Chełmie, brat byłego marszałka, a od dwóch kadencji posła. Na listach wśród kandydatów nie brakuje niespodzianek. Za takowe należy uznać m.in. „2” w Lublinie - byłego ministra sprawiedliwości i senatora Grzegorza Kurczuka oraz w Chełmie – Ewę Jaszczuk, która w ostatnich wyborach do Sejmu miała walczyć o mandat poselski z Polska 2050, w ramach koalicyjnej Trzeciej Drogi.
Monika Pawłowska objęła mandat poselski w okręgu chełmskim po Mariuszu Kamińskim. Parlamentarzystka, która w poprzedniej kadencji przeszła z Lewicy do Prawa i Sprawiedliwości chce dołączyć do klubu parlamentarnego drugiej z tych partii. Ale ta decyzja może oznaczać jej koniec w PiS.
To grabież publicznych pieniędzy – mówią o zarobkach niektórych pracowników Urzędu Marszałkowskiego radni Polskiego Stronnictwa Ludowego. Marszałek województwa z Prawa i Sprawiedliwości zarzuca im robienie spektaklu wyborczego. I w horrendalnych wynagrodzeniach nie widzi nic złego, bo zostały sfinansowane z unijnych pieniędzy.
Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje odkrywanie kart przed kwietniowymi wyborami samorządowymi. W poniedziałkowe popołudnie zaprezentowano kandydatów do lubelskiej Rady Miasta oraz do sejmiku województwa z okręgu obejmującego Lublin.
Radny miejski i dyrektor szkoły podstawowej w Osinach, Sławomir Seredyn, potwierdził dzisiaj start w wyborach samorządowych na prezydenta miasta Puławy. To kandydat Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Na razie mieszkańcy nie posłuchają radnych podczas bardziej kameralnych obrad komisji. O możliwość transmisji posiedzeń wnioskował klub Białej Samorządowej. Jest jednak kilka wątpliwości prawnych i projekt wraca do analizy.
Od powiatu lubelskiego Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło prezentację kandydatów do rad powiatów w województwie lubelskim. – Jesteśmy najbardziej przygotowani do wyborów samorządowych – twierdzi szef PiS w regionie, poseł Przemysław Czarnek.
Kolejne argumenty, również te od mieszkańców osiedla Za Torami nic nie dały. Radni opozycyjni nie dają prezydentowi zielonego światła na kupno budynku przy ulicy Kruczej. Samorząd wymyślił sobie dom kultury w tym miejscu.
Senator Jacek Trela z Polska 2050 otwiera swoje biuro w Lublinie. Co ciekawe, przez ścianę lokal sąsiadować będzie z biurem poselskim Joanny Muchy, wiceministry edukacji, koleżanki z ugrupowania Szymona Hołowni.
Prawo i Sprawiedliwość dziś przedstawi kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego z okręgu 1 (Lublin). Niespodzianki na „jedynce” nie będzie. Listę otworzy profesor Mieczysław Ryba, wiceprzewodniczący Sejmiku. W pozostałych okręgach nazwiska liderów zaskoczeniem też nie są.
Wybory samorządowe mają charakter lokalny. Wybieramy w nich często ludzi, których znamy, albo przynajmniej kojarzymy i w tym przypadku nie martwiłabym się o frekwencję – ROZMOWA z dr hab. Katarzyną Kuć-Czajkowską, prof. uczelni, z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS.