Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Lubelska fundacja organizuje konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych. Jego celem jest propagowanie postaci świętego Mikołaja jako biskupa Myry.
Tak zaczynał się jeden z wielu fałszywych wpisów, które zamieszczali dwaj oszuści na portalach społecznościowych. Stworzyli 50 stron on-line, które utrzymywali za pomocą całej infrastruktury komputerowej, żeby wykradać hasła i przejmować konta użytkowników. Przejęli również wiele "tożsamości" internautów z Lublina
Warsztaty Kultury zachęcają mieszkańców Lublina do udziału w badaniach na temat lubelskich festiwali. Uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 300 zł
Miasto Świdnik świętuje jubileusz 70-lecia nadania praw miejskich. W niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której zostali odznaczeni medalem "Zasłużony dla Miasta Świdnika" byli burmistrzowie miasta.
W niedzielę, 6 października nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się charytatywne wydarzenie sportowe "Biegiem po Wózek - dla Maziego", zorganizowane przez Stowarzyszenie InNeed. Wzięło w nim udział niemal 200 biegaczy
– Ten bestialski akt przemocy na zawsze wpisał się w historię Lubelszczyzny i to bolesne piętno tkwi w pamięci społeczności – Artur Markowski, wójt gminy Wojciechów podkreślił podczas niedzielnych uroczystości upamiętniających mord ponad 100 mieszkańców wsi Szczuczki przez Niemców, do którego doszło przed 85 laty.
Tradycyjny obrzęd zbiorowego kiszenia kapusty w wykonaniu zespołu obrzędowego z Kocudzy zobaczymy w niedzielę o 13 w Muzeum Wsi Lubelskiej. To dobry powód, żeby przypomnieć regionalne przepisy na smaczne i zdrowe dania z kapusty.
Pogoda przestała nas rozpieszczać i nadchodzą chłodne i deszczowe dni. Prognoza pogody na pierwszy weekend października nie napawa optymizmem, ale do rozpoczęcia wiosny pozostało nam tylko 167 dni. Zapraszamy do zapoznania się z prognozą pogody przygotowaną przez dr Krzysztofa Siwka z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prezentuje Gabriela Szewczyk.
Prokurator Generalny Adam Bodnar zawiesił prokuratora Prokuratury Krajowej Jerzego Ziarkiewicza w czynnościach służbowych na okres 6 miesięcy, tj. do dnia 3 kwietnia 2025 r.
Nie tylko biłgorajscy, ale również policjanci z powiatu niżańskiego na Podkarpaciu szukali 76-letniego grzybiarza, który zgubił się w lesie.
Zapasy w banku krwi szybko się kończą. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pomoc honorowych dawców.
Bezpłatne leczenie próchnicy, fluoryzacja, zdjęcie RTG i lakowanie. Mobilny gabinet stomatologiczny wyruszył w trasę po Lubelszczyźnie.
Jesień i zima to czas gdy szybko robi się ciemno. Lubelska policja przypomina o ty, że elementy odblaskowe powinny być elementem obowiązkowym naszej garderoby.
Anna Adamska-Gallant, prawniczka z Lublina została wybrana przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy (ZPRE) na sędzię Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz) w Strasburgu.
Przerażenie malowało się na twarzach właścicieli posesji, gdy zauważyli łosia zawieszonego na ich ogrodzeniu. Na miejscu pojawiły się służby, które podjęły akcję ratowniczą zwierzęcia. Trwała 10 godzin
Już od wtorku można składać wnioski do nowego programu "Aktywny rodzic". Dodatkowe pieniądze mają pomóc rodzicom w pogodzeniu kariery z wychowaniem dzieci.
51-latek z Bychawy tak pomagał swojej 52-letniej znajomej z gminy Radecznica, że oboje dostali zarzuty.
Decydujące batalie o mistrzostwo PGE Ekstraligi czas zacząć. W pierwszym meczu finałowym Orlen Oil Motor Lublin walczy na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław
Pięć zawodniczek MKS FunFloor Lublin wystąpiło w reprezentacji Polski w towarzyskim turnieju w Chebie.
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej wdraża nowoczesną terapię leczenia nowotworów. To szansa dla tych, u których standardowe metody okazały się nieskuteczne
W sobotę wieczorem w miejscowości Skrzyniec w gminie Bełżyce doszło do poważnego wypadku z udziałem trojga nastolatków w wieku od 15 do 17 lat. Żadna z tych osób nie miała prawa jazdy. Samochód dachował. Poszkodowani trafili do szpitala.
Dziennikowa Niezapominajka zawitała do wsi Niemce, gdzie mieszkają państwo Małgorzata i Tomasz Krajewscy. Specjalnością artysty są pająki, które wykonuje ze słomy i kolorowej bibuły. Spod jego ręki wychodzą tradycyjne dla naszego regionu formy. Poza pająkami wykonuje też ozdoby choinkowe i pisanki. Na jajkach umieszcza dawne wzory lubelskie, uznane za najbardziej archaiczne w kraju – wiatraczki, grabki, a także ślimaczki i jodełki. Swoją pasję i miłość do sztuki ludowej przekazał małżonce, z którą wspólnie wykonuje słomiane dzieła sztuki. Państwo Krajewscy swoje wyroby prezentują na festiwalach i jarmarkach ludowych w całej Polsce. Wystawiali je również we Francji, Izraelu i w Turcji.
Prezentujemy prognozę pogody na najbliższy piątek, sobotę i niedzielę.
Na właścicieli psów w podlubelskim Marysinie padł blady strach. Od kilku tygodni ktoś truje ich zwierzęta.
Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy wśród kobiet. Przez województwo przejedzie specjalny mammobus, a w nim mobilny gabinet i darmowe badanie.