Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Budowa ul. Armii Krajowej wraz z łącznikiem do ul. Janowskiej – to najdroższa inwestycja zaplanowana przez miasto Kraśnik na przyszły rok i jedyna drogowa. Zdecydowana większość to mniej kosztowne inwestycje jak chociażby monitoring w przedszkolu. – Projekt budżetu pokazuje, że miasto nie jest w dobrej kondycji finansowej – uważa opozycja. Sesja budżetowa pojutrze.
Miało być 400 zł podwyżki dla każdej pielęgniarki, a okazuje się, że w wielu przypadkach zostało z tego mniej niż połowa. Część pielęgniarek jest oburzona podziałem pieniędzy i uważa, że chodzi o skonfliktowanie środowiska.
Rozmowa z Damianem Majsakiem z wydawnictwa Kagero Publishing, pasjonatem lotnictwa.
Stowarzyszenie z Zamościa chce, by na granicy polsko-ukraińskiej stanęło 500-kilometrowe ogrodzenie, które powstrzyma falę uchodźców z Syrii oraz Ukraińców z zapalnych terenów. – To niedopuszczalne – oburzają się obrońcy praw człowieka.
4 lata więzienia i 10-letni zakaz zbliżania się do ofiary. Sąd Okręgowy w Lublinie wydał taki wyrok dla nastolatka, który bił, okradał i gwałcił własną babcię.
Przeżył krwawą bitwę o słynne wzgórze, ale poległ na włoskiej ziemi. Starszy strzelec Jerzy Baranowski, który pochodzi z Puław ma swoją mogiłę na cmentarzu żołnierzy polskich w Loreto. O dzielnym strzelcu wspomina też Melchior Wańkowicz.
Kiedy zawiodły tradycyjne metody, lekarze sięgnęli po komórki macierzyste. I są efekty – poprawił się stan zdrowia u 60 proc. leczonych w ten sposób pacjentów szpitala dziecięcego, cierpiących na autyzm lub porażenie mózgowe. Problem w tym, że za terapię muszą płacić rodzice.
Już czwarty przetarg na sprzedaż należącej do miasta działki przy oczyszczalni ścieków zakończył się fiaskiem. Na teren położony w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Starachowice” nie ma chętnych. Co odstrasza inwestorów?
Łączy ich to, że służą lub służyli w różnych formacjach. Szukają zaginionych, rozpędzają agresywnych kiboli lub - jak nieżyjąca już Dana - szukają ładunków wybuchowych i narkotyków. Mają za sobą wiele akcji, w których musieli ryzykować swoje życie, żeby ratować innych.
To już ostatni moment na kupno prezentu. Co przyniesie nam największą radość? Analitycy mówią, że będą to książki
Na początku do organizacji należały trzy osoby. Teraz jest ich blisko setka. Przebierają się, a przy tym pomagają innym. Aby wstąpić do Legionu wystarczy mieć skończone 18 lat i zorganizować sobie strój. Proste? Nie do końca.
Dwóch licealistów trafiło pod dozór policji. Są podejrzewani o sprzedaż marihuany gimnazjalistom z Milejowa. Przesłuchano już kilkudziesięciu uczniów
Niedouczeni? Czy może pytania były za trudne? Lekarze „położyli” ostatnie egzaminy specjalizacyjne. Najgorzej było w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Testu nie zdało ponad 90 proc. medyków – mówią dane ogólnopolskie
Teresa Misiuk, szefowa lubelskiej „Solidarności” nauczycielskiej oraz Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Lublinie – to kolejne dwie nieoficjalne kandydatki na stanowisko kuratora oświaty w Lublnie.
Lubelski ratusz zapowiada rozwiązanie kolejnej umowy na wynajem biur od prywatnej firmy. Dotyczy ona pomieszczeń w przewidzianym do „rozbudowy i nadbudowy” gmachu przy Czechowskiej 19a. Sęk w tym, że żadnego budynku już tam nie ma, bo… został rozebrany.
Dlaczego właściwie zostałem sędzią? Chciałem czynnie uczestniczyć w rozgrywkach piłkarskich. Jako zawodnik z juniorami Lublinianki dwa razy zająłem piąte miejsce w Mistrzostwach Polski. W seniorach nie szło już jednak tak dobrze. Grałem w czwartej lidze, ale to było dla mnie za mało. Chciałem zaistnieć na wyższym poziomie i dlatego zapisałem się na kurs sędziowski - wspomina Paweł Gil.
Rzeźbiarz, medalier, litograf i rysownik w jednej osobie. Pochodzący z Końskowoli artysta ma swój udział m.in. w dekoracji nowego skrzydła Luwru oraz przy grobowcu Napoleona I w kościele Inwalidów.
Piotr Rybak, dyrektor puławskiego SP ZOZ miał uczestniczyć w rozmowie z firmą zainteresowaną przejęciem szpitala. Czy to krok w stronę jego prywatyzacji? Zaniepokojeni tym faktem są związkowcy, a zarząd powiatu uspokaja, że takich planów nie ma.
Plany były ambitne. PolskiBus miał jeździć z Lublina do Krakowa, Rzeszowa i a do Warszawy dwa razy częściej niż obecnie. Niewykluczone jednak, że charakterystyczne czerwone autobusy znikną z naszego województwa zupełnie.
Rozmowa z Janem Fabiańczykiem, byłym warszawskim i chełmskim policjantem, którego wspomnienia wykorzystał Patryk Vega w swojej książce „Złe psy. Po ciemnej stronie mocy".
Rozmowa z Damianem Zagulskim, który stoi na czele nieformalnej grupy sprzeciwiającej się przebudowie puławskiego Domu Chemika.
Choinka, bombki, karp i uszka - w tym roku przeciętna polska rodzina na zakupy świąteczne planuje wydać 1282 zł.
ROZMOWA z Joanną Piotrowską z Fundacji Femintoteka
Trwa proces byłego ordynatora Antoniego W. Miał traktować podległe mu lekarki, jak prywatny harem. Przed sądem odpowiada za molestowanie czterech kobiet.
Rewolucję w administracji rządowej zakłada przygotowywany przez PiS projekt nowelizacji ustawy o służbie cywilnej. Pracę mogą stracić wszyscy dyrektorzy i ich zastępcy do tej pory wyłaniani w konkursach. – Na wysokie stanowiska będą trafiać osoby z klucza partyjnego – alarmuje opozycja