Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kraśnik wrócił do upamiętniania zasłużonych mieszkańców nadaniem im honorowego obywatelstwa. I bardzo dobrze. Tyle, że nadawanie tego tytułu jest wyłączną kompetencją radnych, a nie burmistrza. W Kraśniku uchwały Rady Miasta w tej sprawie zabrakło, a gala już była.
„Zamojska Inicjatywa Społeczna – Jesteśmy na TAK dla upamiętniania Ofiar Rzezi Wołyńskiej” to nazwa nieformalnej grupy, której członkowie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem nadania jednemu z rond nazwy „Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej”.
Kradli samochody i drogie ciągniki, włamali się do placówek bankowych, niszczyli bankomaty. Po trzech latach od pierwszej rozprawy proces gangu trzeba będzie powtórzyć. Bo prowadzący sprawę sędzia wpadł na jeździe po pijanemu.
Wracają spekulacje odnośnie gry Górnika Łęczna na Arenie Lublin. Za takim rozwiązaniem mają być podobno szefowie Enei.
Po latach korzystania z prowizorycznej drogi z wystającymi metalowymi prętami mieszkańcy części os. Botanik dostali nadzieję na nowy dojazd do bloków. Miasto zamierza odebrać część ziemi właścicielom i zbudować w tym miejscu nową jezdnię, chodniki i parkingi
Któż z nas nie pamięta historii dzielnych polskich ułanów, którzy we wrześniu 1939 r. z szablami nacierali na niemieckie czołgi? Ten akt desperacji sfilmowali nawet hitlerowscy najeźdźcy. Ale mało kto wie, że dowódcą jednego ze szwadronów, który przeszedł do legendy był rotmistrz Jerzy Hollak, pochodzący ze znanej, puławskiej rodziny.
Mieszkańcy gminy zbierają podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta Marcina Łaguny. Zarzucają mu m.in. niedotrzymywanie obietnic przedwyborczych, brak przejrzystej polityki finansowej i złe zarządzanie gminą.
„Rozbestwione i chamowate osiłki” – tak nazwano uchodźców w internetowej gazetce VIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. W tekście jest też o tym, że przybysze z Bliskiego Wschodu regularnie gwałcą kobiety i dzieci.
Ken Block jeszcze nie wie, jakie auto powstaje w Urzędowie. Gdy jednak się dowie, co kryje w sobie proto fiesta od Stec Motorsport, być może zechce spróbować niepohamowanej mocy
Kobiety w ciąży będą mogły wykonać samodzielnie badanie KTG bez wychodzenia z domu, a wyniki sprawdzić na smartfonie. Umożliwi im to mobilne urządzenie, które skonstruowali studenci z Politechniki Lubelskiej.
Rozmowa z profesorem Maciejem Munnichem, historykiem i specjalistą ds. Bliskiego Wschodu z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Janusz Jakimowicz, prezes PD Co, zdradza niektóre szczegóły nowej kopalni im. Jana Karskiego
W weekend rozpoczyna się kolejny sezon Pucharu Świata. Po bardzo udanym lecie polscy zawodnicy znowu powinni zaliczać się do ścisłej czołówki.
Niepewność - to słowo najbardziej oddaje obecnie stan pracowników puławskiego SP ZOZ. O planach restrukturyzacji szpitala dowiedzieli się z internetu.
Zapłaty niemal 340 tys. zł domaga się od zarządcy Areny Lublin spółka, która organizowała koncert Boba Geldofa i grupy Biohazard oraz turniej Lotto Lubelskie Cup. – Nie dostaliśmy poprawnych faktur – odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Atrakcyjny teren w centrum Lublina idzie pod młotek. Chodzi o działkę przy ul. Farbiarskiej gdzie wiele lat stały magazyny firmy Ruch. Ma tam powstać hotel.
400 tys. zł może wydać w przyszłym roku Ratusz na odszkodowania dla właścicieli mieszkań, którzy mimo wyroku nie mogą eksmitować lokatorów, bo miasto nie ma dla nich lokali socjalnych. Na możliwość realizacji wyroku muszą czekać około... czterech lat.
Blokady wyjazdu z ul. Żywnego w Koncertową obawia się Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czechów”. Powodem obaw jest czwarty wjazd na skrzyżowanie, od strony nowych bloków. Spółdzielnia prosiła miasto o inny projekt uwzględniający rondo lub światła.
Medialne nagłaśnianie informacji o likwidacji gimnazjów może być niekorzystne dla tworzącego się rządu i dlatego nie należy o problemie mówić głośno – wynika z instrukcji rozsyłanej przez „Solidarność” do członków związku. Niektórzy związkowcy próbują przekonywać, że pismo jest fałszywką, która ma stawiać „S” w złym świetle.
Rozmowa z Arturem Marciniakiem i Jakubem Nowickim z programu „RetroReanimacja: Pojazdy Bojowe”.
Młody mężczyzna wisi ułożony między oparciami dwóch krzeseł, jakiś metr nad sceną. Jak deska. Można na nim usiąść. Prowadzący pokaz to robi. I tłumaczy, że nie jest hipnotyzerem tylko artystą a człowiek-deska po prostu mu zaufał.
Wiele osób uważa, że w zabytkowym dworze w Kośminie – tuż przy Wieprzu urodziła się Zofia Kossak. W rzeczywistości jednak, budowę dworu rozpoczęto w 1907 r., a wtedy znakomita pisarka miała już kilkanaście lat. Według źródeł historycznych, Zofia Kossak urodziła się – owszem – w dworku postawionym lub kupionym przez rodziców, ale stał on w miejscu wcześniejszych zabudowań gospodarczych. Śladu po nim jednak nie ma.
Bo takie okazje nie zdarzają się często. W Święto Niepodległości prezydent Andrzej Duda śpiewał „Hej, hej ułani” z tysiącami mieszkańców Białej Podlaskiej.
Charakterystyczne meble Katarzyny Cebulak, projektantki z Lublina, pojawiły się już na prestiżowych imprezach w Belgii, Londynie i Mediolanie
Blisko dwa hektary w ścisłym centrum Lublina najprawdopodobniej trafią w ręce prywatnego inwestora.