Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dzień Edukacji Narodowej. Podczas gdy 127 nauczycieli ze szkół w Lublinie otrzymywało nagrody prezydenta miasta, około 500 członków regionalnego oddziału solidarnościowej oświaty i ZNP protestowało w Warszawie
Yummy Mummy to grupa znajomych, których połączyła miłość do muzyki. Obecnie tworzą jeden z najbardziej utalentowanych zespołów w naszym województwie. A po występie w Must Be The Music usłyszała ich cała Polska.
Jak przed każdymi wyborami, co kilka dni jesteśmy informowani o wynikach kolejnych sondaży wyborczych. Według politologów, mogą one mieć decydujący wpływ na decyzje wielu wyborców, a nawet wpłynąć na jej zmianę już „nad urną”.
Przez ostatnie lata emocjonowaliśmy się przede wszystkim występami siatkarzy i szczypiornistów, regularnie walczących o medale na wielkich turniejach. Piłkarska drużyna narodowa znalazła się w cieniu, bo o takiej pozycji na świecie może jedynie pomarzyć. O tym, jak wielki jest jednak potencjał futbolu, można było przekonać się, gdy biało-czerwoni wywalczyli awans na turniej do Francji. Do medalu jeszcze daleka droga, ale decydujące spotkanie z Irlandią obejrzało w telewizji 15 mln widzów i na te kilka godzin niemal każdy Polak stał się kibicem reprezentacji.
Po Zakładach Mechanicznych Plage&Laśkiewicz w Lublinie pozostały już tylko zdjęcia. Ostatni hangar zniknął z powierzchni ziemi kilkanaście lat temu. Jednak życie pisze niebywałe scenariusze.
– Obmacywał, napastował, poniżał. Podległe lekarki traktował niczym prywatny harem. Tak miał zachowywać się Antoni W. – były ordynator ze szpitala przy al. Kraśnickiej. Wczoraj ruszył proces doktora.
W Zatoce Puckiej poszukiwacze militariów namierzyli hydroplan Lublin R-VIII. W poniedziałek nurkowie wydobyli z wody ponad 4-metrowe śmigło.
Ktoś celowo zniszczył legowisko kotów przy ul. Przecznica na Bronowicach. Takie są podejrzenia osób, które opiekują się zwierzętami. Według policji budki mógł zdemolować... porywisty wiatr.
W I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku powstanie klasa stewardess. Od września 2016 r. w nowo utworzonej klasie mają się kształcić osoby, które wiążą swoją przyszłość z tym zawodem. W środę władze powiatu, dyrektor szkoły i prezes Portu Lotniczego Lublin podpiszą w tej sprawie list intencyjny. Sprawdziliśmy, czego będą się uczyć dodatkowo uczniowie
W sądzie może się zakończyć spór o przeznaczenie jednej z działek przy Drodze Męczenników Majdanka. Chodzi o konflikt interesów między właścicielem warsztatu samochodowego, a deweloperem, który po sąsiedzku chce stawiać blok.
1033 zł zasiłku rodzinnego, pielęgnacyjnego i rehabilitacyjnego wypłaconego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie na rzecz dwójki niepełnosprawnych dzieci nie może podjąć z konta bankowego ich ojciec. Dzieje się tak, bo komornicy zablokowali rachunek, który mężczyzna prowadził wspólnie ze swoją zadłużoną matką.
To nie jest zbyt fotogeniczny fragment Lublina, ale gdyby kusił urodą, to na bardzo starych pocztówkach już by był. Młyn.
O rewolucyjnych nastrojach w Puławach opowiada Robert Och, historyk. W Puławach stał monument upamiętniający pobyt w mieście Feliksa Dzierżyńskiego jako tego, który organizował walkę ze znienawidzonym caratem – ciemiężcą narodu polskiego. Czego tak naprawdę Dzierżyński tu dokonał? Właściwie niczego. Jak meteor przemknął przez historię miasta, niestety – krwawo i tak zapisał się w historii współczesnej. Zyskał miano Żelazny Feliks, Krwawy Feliks i Czerwony Kat. Ale przecież nie sam tworzył ferment rewolucyjny. Miał pomocników. Jednym z nich był Edward Próchniak.
Pochodząca z Kraśnika Katarzyna Bigos zdobyła złote medale na dwóch międzynarodowych zawodach. – Pokazałam, że nawet w wieku 31 lat można osiągnąć sukces, mimo że nie trenuje się od dziecka – podkreśla Kasia. – Na pole dance trafiłam pięć lat temu i okazało się, że to mój sport. Był dla mnie ogromnym wyzwaniem. Teraz daje mi ogromną satysfakcję i pozytywnie mnie napędza.
976 osób pracuje w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim. To więcej niż na początku tego roku. Na ich pensje w tegorocznym budżecie województwa zarezerwowano ponad 168 mln zł.
O Fabryce Samochodów Ciężarowych, lubelskiej cukrowni, czy browarze Vettera słyszała zapewne większość mieszkańców Lublina. W historii lubelskiego przemysłu są jednak też takie zakłady, o których być może nie każdy słyszał. Jedne z nich miały bardzo ciekawą, inne mroczną historię
Brać brukiew żółtą, ostrugać, pokrajać w kostkę i gotować w wodzie lub rosole. Gdy już prawie miękka, dodać trochę cukru, zrobić zasmażkę z łyżki masła z mąką, rozprowadzić smakiem z brukwi i dusić jeszcze w sosie, aż zupełnie będzie dobra
Wszystko przez sesję, którą Konrad Malinowski, student zarządzania z Tomaszowa Lubelskiego, zaliczył w pierwszym terminie. Zaliczył i stwierdził, że ma bardzo dużo wolnego czasu, który trzeba wykorzystać w ciekawy sposób. Nie zastanawiając się długo uznał, że to czas na spełnienie marzeń
Kampania parlamentarna nabiera rozmachu. Kandydaci patrzą na nas z billboardów, rozdają pliki ulotek, ale nie tylko. By wyborcy ich dobrze zapamiętali, próbują przeróżnych trików.
W otwartym konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 4 z 6 etatów dostali… pracownicy urzędu, mimo że o stanowiska ubiegało się w sumie 107 osób. Dyrektor nie widzi w tym nic złego. Twierdzi nawet, że to już nie pierwszy taki przypadek.
Diecezja lubelska również powołała osobę, która ma się zająć takimi przypadkami. Ale pracy jeszcze nie rozpoczęła.
Zapowiedziana przez znanego w Chełmie przedsiębiorcę pogrzebowego budowa spopielani zwłok w sąsiedztwie szpitala i domów jednorodzinnych spotkała się z masowym sprzeciwem mieszkańców. Dostało się też miejskiej władzy. Ktoś musiał za to zapłacić.
38-letni Mariusz C. z powiatu biłgorajskiego wielokrotnie próbował wykorzystać seksualnie swoją 10-letnią córkę.
Związkowcy z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym złożyli skargę na Zarząd Województwa za opieszałość w prowadzeniu procedury odwoławczej Agnieszki Zadury, dyrektor muzeum. Skarga wpłynęła, jednak członkowie komisji rewizyjnej sejmiku uznali ją za bezzasadną.
Sprawa myśliwego, który podczas polowania śmiertelnie postrzelił kolegę, wraca na wokandę. W pierwszym procesie we Włodawie Wojciech Ł. został uniewinniony. We wtorek Sąd Okręgowy uznał, że sprawę należy zbadać ponownie.