Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Młodzi rolnicy z Lubelszczyzny zbagatelizowali możliwość uzyskania premii w wysokości 100 tys. zł. na rozwój ich gospodarstw. Z całego województwa do 20 Biur Powiatowych Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło zaledwie 329 wniosków. W ubiegłym roku takich wniosków było ponad 2,7 tys.
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie rozpoczął badanie z zastosowaniem marihuany medycznej. Za dwa tygodnie pacjenci dostaną pierwszą dawkę leku.
Rozmowa z Michałem Bajorem
Dąb pod fałszywym imieniem „Kombatant”. O pamiątkowych tablicach w Puławach opowiada Robert Och, historyk.
O historii zamku w Bochotnicy opowiada Robert Och, historyk.
Były monstrancje, kielichy, szaty liturgiczne, religijne obrazy i rzeźby. Można było też kupić zestaw do samodzielnego tworzenia świec wodnych. I to prawdopodobnie ten ostatni produkt zrobił największą furorę podczas Targów Sakralnych Lubsacro w Lublinie. Nie każdy kupował, oglądało wielu.
Andrzej Z., były prezes znanej agencji ochrony z Lublina zasiadł na ławie oskarżonych. Odpowiada za uprowadzenie swojej kilkuletniej córki i psychiczne znęcanie się nad nią. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna przez 1,5 roku ukrywał swoją córkę. Robił wszystko, by odizolować dziewczynkę od matki. Zmienił jej nawet imię.
Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i trzyletni zakaz pracy z dziećmi. Takiej kary domaga się prokuratura dla przedszkolanki, oskarżonej o stosowanie przemocy wobec podopiecznych.
Nie udało się wpuścić pierwszych pływaków do nowego basenu olimpijskiego przy Al. Zygmuntowskich. Zaszwankował system podgrzewania wody. Pływacy mieli tu wejść jeszcze przed oficjalnym otwarciem obiektu, które ma nastąpić w połowie października.
Ratusz wygrał w sądzie w sprawie zwrotu działki na Czubach na rzecz dawnego właściciela. Wyrok unieważnił wcześniejsze decyzje nakazujące miastu oddanie ziemi. Ale wcale nie kończy to jeszcze postępowanie, które ślimaczy się od roku 2001.
Porównania uniwersytetów z Polski Wschodniej do uczelni afrykańskich użył publicznie członek Zarządu Województwa Paweł Nakonieczny (PO). – Świetna reklama studiów w Lublinie – drwi sejmikowa opozycja.
Kamienie połączone łańcuchem, które pod krzyżem na Skwerze Niepodległości tworzyły różaniec, zdemontowano w trakcie rewitalizacji tego miejsca. Wierni chcą jego powrotu. Księża i urzędnicy są jednomyślni – różaniec nie wróci.
Zwiększenia liczby kursów z Lublina do Warszawy z pięciu do jedenastu dziennie chce firma PolskiBus.
Rozmowa z Włodzimierzem Karpińskim, posłem z regionu lubelskiego, ministrem skarbu w latach 2013-2015, samorządowcem, inżynierem chemikiem
Gramofon klasy hi-end ma nas zbliżać do muzyki granej na żywo. Choć uzyskanie efektu jak na koncercie nie jest możliwe, można się do niego zbliżyć. Do tego dąży Janusz Sikora. By to zrobić, trzeba się sporo napocić. I dużo wydać
Położona kilka kilometrów od Puław Końskowola to od kilku miesięcy teatr dwóch aktorów. Założyciela i prezesa Stowarzyszenia „Zielone Powiśle”, Radosława Barzenca oraz sprawującego od lat funkcję wójta, Stanisława Gołębiowskiego. Ten pierwszy robi wszystko, by na terenie gminy nie doszło do budowy ogromnego zakładu utylizacji odpadów zwierzęcych. Ten drugi przedstawia się jako zwolennik rozwoju gospodarczego, dla którego nowe inwestycje to przede wszystkim pieniądze z podatków.
Nie jest wykluczone, że ciężko pobity i rażony paralizatorem przez matkę 18-miesięczny niepełnosprawny chłopczyk, wróci pod jej opiekę.
Nic nie musieliśmy udawać. Pracowaliśmy na skojarzeniach, nie na dosłowności. Dobrze się rozumieliśmy, przeczuwaliśmy siebie. Nie musieliśmy sobie mówić, co dalej. Cudownie, że nasza praca nad spektaklem stała się potrzebą obu stron. Ona się w tym dobrze czuje i ja. Co za szczęście, że ja na nią trafiłem. Rozmowa z Leszkiem Mądzikiem, twórcą Sceny Plastycznej KUL, który obchodzi jubileusz 45 lecia działalności artystycznej.
W niedzielę w Richmond Michał Kwiatkowski będzie bronił tęczowej koszulki mistrza świata. To będzie zwieńczenie kolejnego bardzo udanego sezonu dla polskiego kolarstwa, polskich kolarzy i polskich kibiców.
– Opieńki są najlepsze na sos. Do mięs, kopytek – niebo w gębie! – komentuje klientka, która wczoraj przy Ruskiej wykupiła od jednego ze sprzedawców ostatnie sztuki. Sam grzybiarz poleca smażoną, panierowaną kanię – Ale trzeba umieć ją przygotować – dodaje.
O trudnych początkach szkolnictwa w Puławach opowiada Robert Och, historyk.
Ogłoszenia informujące o możliwości przyjęcia uchodźców za 2 tys. zł miesięcznie pojawiły się w gminie Piaski. – To fałszywka, która ma na celu wywołanie fermentu – oburza się burmistrz Piask. Dziś sprawą zajmie się policja.
Imprezy kulturalne, pikniki, pensja nauczyciela śpiewu, wycieczki dla dzieci. To wszystko gmina finansowała z opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Zdaniem wojewody - to błąd. Sprawa trafi do sądu.
Część osób nie mogła wziąć udziału w kończącym się w czwartek internetowym głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego. System informował ich, że już oddali swój głos. Czy ktoś się pod nich podszywał? Informatycy ustalili skąd odbywało się masowe głosowanie. To instytucja.
Na parę miesięcy przed rozpoczęciem budowy S19 protestuje grupa mieszkańców gminy Wilkołaz. Ludziom nie podoba się przebieg przyszłej ekspresówki. Twierdzą, że nie byli informowani o konsultacjach w sprawie tej inwestycji.