Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Ze sporą krytyką zderzył się w poniedziałek autor koncepcji przebudowy deptaka Krakowskiego Przedmieścia podczas otwartej dla mieszkańców debaty. Za latarnie, że zbyt nowoczesne. Za drzewka, że zabiorą miejsce na ogródki. Za ławki, że będą spać na nich bezdomni. Ratusz odpowiada: nic nie jest przesądzone, rozmawiajmy dalej
Były wicestarosta janowski z PSL udziela porad prawnych na terenie powiatu janowskiego, gdzie jest radnym. Za pracę, choć nie bezpośrednio płaci mu Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim.
Szykuje się zmiana u sterów Polskiego Radia Lublin. Nieoficjalnie wymienianych jest kilku kandydatów do nowych władz rozgłośni.
Kalendarze, materiały promocyjne, koncerty. Urząd miasta udostępnił najnowszy rejestr zawieranych przez siebie umów. Znajdują się w nim te zawarte od października do końca grudnia ubiegłego roku.
To był dobry rok dla restauratorów i szefów kuchni w regionie. Oto 10 dań wartych kulinarnego grzechu
W onkologii: przepełnione ośrodki leczenia nowotworów i za mało pieniędzy na profilaktykę. W kardiologii: brak ośrodków rehabilitacji i stałej opieki dla pacjentów. Tak jest w województwie lubelskim. Mapy zdrowotne, które tworzy Ministerstwo Zdrowia, mają pomóc to zmienić.
Samorządowcy, policjanci oraz władze Bogdanki domagają się zamontowania odcinkowego pomiaru prędkości na drodze do kopalni. Po to, aby zdyscyplinować zbyt szybko jeżdżących górników.
Leszek B., były przewodniczący Rady Gminy Markuszów, został uznany przez sąd winnym wielokrotnego znieważania czterech funkcjonariuszy publicznych i skazany na grzywnę oraz więzienie w zawieszeniu.
Tysiąc złotych miesięcznie przez rok dla osób, które nie mają prawa do urlopu rodzicielskiego można już otrzymywać w ramach tzw. kosiniakowego. Nowe przepisy obowiązują od początku stycznia.
Określające się mianem organizacji ekologicznej stowarzyszenie spod Bydgoszczy po raz kolejny żąda od władz miasta prawa udziału w decyzjach o prywatnych inwestycjach. Ratusz odmawia. Organizacja zaskarża tę decyzję, jak robiła to już w wielu miastach Polski i przy okazji różnych inwestycji.
Zwłoki Justyny M. znaleziono 18 września ubiegłego roku w jednym z bloków w Biłgoraju. 24-latka pochodząca z województwa mazowieckiego wynajmowała tam mieszkanie. Przebywała w nim sama. Jej dzieckiem zajmowała się babcia. O śmierci kobiety na portalu społecznościowym napisał kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga. Twierdził on, że była ona świadkiem koronnym, którego „nie upilnowali” policjanci.
Miasto zmienia sposób dotowania siatkarzy z Avii. W związku z nieprawidłowościami w klubie stwierdzonymi podczas audytu zawodnicy będą dostawać stypendium od miasta. Nie wszyscy są z tej zmiany zadowoleni.
Swoją drogę w sztuce zawsze wiązała z ruchem i światłem. Powinna być zadowolona. Prace i postać Janiny Węgrzynowskiej znów zostają wprawione w ruch. Powstaje projekt teatralny przypominający twórczość i życie artystki. Wiesz jak wygląda logo Cepelii? To znaczy, że zetknąłeś się z jej twórczością.
Jest kolejny poślizg w przetargu na przebudowę stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. Wyznaczony na wtorek termin składania ofert jest już nieaktualny i ustalono nowy. Opóźnienie przekracza już dwa miesiące, o tyle odwlecze się początek prac, a możliwe, że też ich finał.
Nie milkną echa kontrowersyjnego stanowiska zamojskich radnych przeciwko sposobowi rządów i stanowienia prawa przez PiS.
Burmistrz Kraśnika: To budżet realny. Jak pojawią się pieniądze, będziemy go modyfikować. Opozycyjny radny: To budżet stagnacji i administrowania miastem.
Ewa i Piotr Krzyszkowscy poznali się w biłgorajskim liceum, do którego uczęszczali. Wtedy jeszcze nie przejawiali większego zainteresowania zwiedzaniem świata. Z czasem jednak sezonowe wyjazdy stały się ich małą tradycją. Nawet oświadczyny odbyły się całkiem spontanicznie w Górach Stołowych, na jednym z wielkich kamieni. Pierścionkiem był spleciony kwiatek. Dziś wspólnie przemierzają cały świat.
Nowy budżet powiatu przyjęty. Wydatki przekroczą 114 mln złotych i będą o prawie 2,5 mln wyższe od dochodów. Inwestycje to w większości remonty dróg. Urzędnicy planują też m.in. remont budynku elewacji starostwa.
Samopoczucie, miłość, kariera i pieniądze? Kliknij i sprawdź co cię czeka w tym roku - horoskop na 2016 rok.
Zawarta przez miasto umowa na wynajem biurowca przy Czechowskiej 19a to już historia. Jednostronnie zerwał ją Urząd Miasta. Tak jak to zapowiadał. Na złożoną wcześniej przez miasto propozycję rozwiązania tej umowy deweloper nie odpowiedział.
O 60, 70, a nawet 90 proc. tańsze zakupy zrobimy na zimowych wyprzedażach, które właśnie trwają w galeriach handlowych. Spadły ceny ubrań, butów, sprzętu RTV i AGD oraz usług.
Od 1 stycznia stary most na Wiśle i dawny odcinek drogi krajowej nr 12 nie będzie już miejski, tylko wojewódzki. Kłopot w tym, że drogowcy nie chcą podpisać odpowiednich dokumentów. – To gra na zwłokę – oskarża prezydent.
Biała Podlaska. Domy są ich, ale działki należą do miasta. Użytkownicy wieczyści chcą nabyć do nich prawo własności. Przy przekształceniach liczą na bonifikatę. Jednak miasto boi się utraty dochodów.
Już nie o muzeum ikon, ale o salach, które będą służyły różnym wystawom, mówi prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk.
Legenda miłości króla Kazimierza Wielkiego i Estery jest żywa od kilkuset lat. Najbardziej związana jest z Kazimierzem Dolnym, chociaż można o niej usłyszeć również w Sandomierzu, Opocznie czy podkrakowskim Łobzowie. „Nasza” kazimierska Esterka jest nam jednak najbardziej bliska...