Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Żeby zrobić wymarzone ujęcia nieba, potrafi całe noce spędzać w szczerym polu lub godzinami stać na mrozie. Jego rodzina już przywykła do tego, że obłoki srebrzyste są ważniejsze od kolacji, a nadchodzący front burzowy to najlepsza pora, by wziąć aparat, statyw i wybrać się na rower.
Ledwie dwa tygodnie minęło od chwili, gdy na puławskim bulwarze zamontowano trzy nowe, obrotowe leżaki. Dwa z nich zostały już pomalowane czarnym, niezmywalnym markerem. To nie pierwszy przypadek wandalizmu, jaki spotyka nowe obiekty tego rodzaju.
78 aktywnych przypadków w powiecie bialskim a w Białej Podlaskiej – 13. W województwie lubelskim to właśnie na północy regionu jest obecnie najwięcej osób zakażonych koronawirusem.
Zmieniła się organizacja ruchu na powstającej drodze S17 – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o liczący ok. 15 km odcinek między Warszawą a Kołbielą.
Petycja kierowców do władz powiatu puławskiego o zmiany organizacyjne, które pomogą im w rejestracji samochodów, przyniosła skutek. Zmieniono już m.in. godziny uwalniania wolnych miejsc w internetowej kolejce, a do Wydziału Komunikacji skierowano dodatkowego pracownika.
46- letnia kobieta zmarła w szpitalu. Została tam przewieziona, po tym jak z mężem wpadli do Wisły. Mężczyzna próbował utrzymać żonę na powierzchni, uczepiając się liny promowej.
Po każdym większym deszczu, fragment al. Partyzantów, czyli drogi wojewódzkiej nr 824 w Puławach, zalewa woda. Jest jej tak dużo, że regularnie muszą ją wypompowywać wzywane na miejsce służby. Zarządca drogi do winy się nie poczuwa
Do nieszczęśliwego wypadku doszło dzisiaj na wysokości przeprawy pomiędzy Kazimierzem Dolnym, a Janowcem. Para kajakarzy wpadła do Wisły. Mężczyzna złapał się promowej liny, a kobietę porwał nurt. Po długiej reanimacji udało się przywrócić jej akcję serca
Patogen wywołujący Covid–19 potwierdzono w tym tygodniu u trzech pracowników Zakładów Azotowych"Puławy". Kilkanaście kolejnych osób zostało skierowanych na kwarantannę. W spółce działa sztab kryzysowy oraz specjalny zespół do spraw minimalizowania ryzyka.
Katarzyna Hałat wygrała konkurs na rzecznika prasowego Grupy Azoty Puławy. Nowa kierownik działu komunikacji społecznej zastąpiła na tym stanowisku Marka Sieprawskiego. To była menedżer koncernu spożywczego Danone
Trwają prace nad wymianą nawierzchni na tzw. rondzie przy różance - fragmencie bulwaru wiślanego w Puławach.
19–latek z gminy Spiczyn zgromadził w domu narkotyki i podejrzane substancje. Odpowie za to przed sądem.
Ostatniej nocy na terenach sklepowych magazynów i wędzarni za centrum handlowym AJG przy ul. Lubelskiej w Puławach wybuchł pożar. Ogień gasiło sześć zastępów straży pożarnej. Trwa szacowanie strat.
Do tragicznego wypadku doszło około godz. 9.20 na ul. Młyńskiej w Końskowoli.
Mamy dość, odwołamy, zwyciężymy - to hasła, jakie skandowano podczas czwartkowego wiecu poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, jaki zorganizowano w Puławach. W zgromadzeniu wzięło udział około stu osób. Politycy skupili się na krytyce polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość.
Licząc od marca, liczba bezrobotnych w powiecie puławskim wzrosła o blisko 360 osób. Pod koniec czerwca przekroczyła barierę 3 tysięcy. To najgorszy wynik od kwietnia ubiegłego roku. Na szczęście tempo przyrostu osób bez pracy zaczyna zwalniać.
Przy ul. Piaskowej w Gołębiu (gm. Puławy) postępują prace nad budowie nowego, kameralnego stadionu dla drużyny Hetmana. Widać już zarys boiska oraz pierwsze elementy budynku szatniowego. Całość ma być gotowa jesienią przyszłego roku.
Gdy Wisła się podnosi, wszystko, co ze sobą niesie, łącznie z górą śmieci i połamanych gałęzi, wpada na brzeg za jej zakolem na wysokości Wólki Gołębskiej. To teren należący do Wód Polskich. Pracownicy spółki przyznają, że na sprzątanie nie mają pieniędzy.
Politycy PiS, sympatycy tej partii wykorzystują ostatnie godziny kampanii, żeby pozyskać głosy dla Andrzeja Dudy.
Pani Janina ma 86 lat. Nie brała udziału w pierwszej turze wyborów. W drugiej zagłosowała korespondencyjnie. Pomogła jej w tym radna miejska z klubu PiS. Syn seniorki zgłosił sprawę na policję.
Jedną z premier weekendu w lubelskich kinach będzie muzyczny dramat "Na topie". Ale to nie jedyne propozycje. Sprawdź repertuar kin w Lublinie i regionie na weekend.
Dziś rano 28-latka kierująca fiatem punto w Janowcu zderzyła się z ciężarowym volvo. Kobieta zginęła na miejscu.
Podczas wiecu poparcia dla Szymona Hołowni o krawężnik przy Placu Chopina w Puławach potknęła się starsza pani. Kobieta straciła równowagę i upadła. Świadkiem tego zdarzenia była radna miejska Anna Kędziora, która apeluje do władz o usunięcie zbędnych przeszkód w tym miejscu.
W niedzielę, 12 lipca o godz. 17.30 w Puławach odbędzie się spacer wokół miejsc związanych z carskim garnizonem rosyjskim na terenie miasta.
Wyróżniający się uczniowie puławskich szkół pod koniec czerwca odebrało nagrody finansowe oraz gratulacje od wiceprezydenta miasta, Pawła Szabłowskiego. Najlepsi w ostatnim roku szkolnym osiągnęli średnią ocen bliską 6,0. Stypendia naukowe otrzymało 149 osób.