Jeszcze do końca niedzieli mieszkańcy mogą decydować za pośrednictwem internetu o wyborze projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Głosowanie tradycyjne 17-21 września.
Do Urzędu Miasta wpłynęło w sumie 91 projektów - 46 lokalnych i 45 ogólnomiejskich. 36 spośród nich zostało zatwierdzonych do decydującego głosowania. - Jest to porównywalna ilość w stosunku do poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego, również podobna liczba przeszła wówczas do głosowania. Wtedy były to jednak tylko projekty lokalne, teraz ich ilość zmniejszyła się na rzecz ogólnomiejskich - tłumaczy radna Teresa Gutowska.
Rozpoczęcie głosowania nad projektami zgłoszonymi do drugiej edycji budżetu obywatelskiego poprzedziła seria spotkań informacyjnych, organizowanych przez Urząd Miasta.
- Spotkania były na podobnym poziomie, jak w pierwszej edycji. Przywykliśmy do tego, że mieszkańcom trudno się na nie wybrać, co jednak nie oznacza, iż nie mają wiedzy na temat budżetu obywatelskiego. W spotkaniach uczestniczyli głównie projektodawcy, którzy mieli okazję przedstawić swoje projekty, lobbować je i zachęcać do głosowania - mówi Teresa Gutowska. - Nie było pytań o projekty, które zostały odrzucone. Uczestnicy byli raczej skupieni na zadaniach zatwierdzonych. Oprócz samych projektodawców do głosowania zachęcały grupy lobbujące, np. pracownicy SPZOZ, którym zależało na tym, aby ich projekt modernizacji oddziału noworodkowego miał możliwość zdobycia jak największej liczby głosów - dodaje radna.
Budżet obywatelski w Puławach - instrukcja obsługi
Tradycyjne głosowanie odbędzie się między 17 a 21 września, w godz. 9-13 oraz 15-18 w Urzędzie Miasta Puławy.