Rewitalizacja centrum Nałęczowa jest już na finiszu. Inwestycja trwa od 2007 roku.
Zmieniło się bardzo dużo, od nowych terenów zielonych, przez nowe oświetlenie, do wybudowania ulicy Głębocznica, znajdującej się w okazałym wąwozie. − To jedno z naszych większych osiągnięć. Skarpy wąwozu, przez który przebiega Głębocznica zostały umocnione gabionami. To była pierwsza taka inwestycja w województwie − chwali Rumiński.
Największe wrażenie robi "Dom Światła”, czyli tzw. "ochronka” Stefana Żeromskiego. − Podczas wizyty nadzoru konserwatorskiego były same zachwyty, ludzie są naprawdę pod wrażeniem. Podobno studenci architektury uczą się o tym budynku − nie kryje dumy zastępca burmistrza. − Pięknie też wyszedł plac z szachownicą przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury albo budynek przy ul. Poniatowskiego, który stanowi wejście na targ "Pod Łabędziem”. Za targowisko dostaliśmy "Złotą Kielnię”, to miejsce wyjątkowe w skali kraju. Nie ma wyglądu klasycznego targu, wszystkie zabudowania są drewniane, całość wygląda jak sukiennice.
Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w październiku tego roku. Rewitalizacja początkowo miała kosztować 13 mln złotych, ale w trakcie kolejnych przetargów (inwestycja ma aż 16 wykonawców) udało się obniżyć koszty do ok. 9,5 mln. Inwestycja powstała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Plastyk też jak nowy
Osobną ale równie kosztowną inwestycją jest remont zarządzanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego. W ramach generalnego remontu wymieniono wszystkie przeszklenia, położono nowe pokrycie dachowe i podłogi. Budynek został również ocieplony. To najpoważniejsza inwestycja szkoły od 1996 roku. Remont kosztuje ok. 10 mln złotych.