Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Parczew

17 marca 2022 r.
17:10

Lubelskie. Zamiana dyrektorów w szpitalach. Radny PiS kieruje placówką w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
34 7 A A
Konrad Sawicki, radny wojewódzki klubu PiS dyrektorem szpitala w Parczewie był niecałe 10 miesięcy
Konrad Sawicki, radny wojewódzki klubu PiS dyrektorem szpitala w Parczewie był niecałe 10 miesięcy (fot. archiwum)

Radny wojewódzki PiS i były już dyrektor szpitala w Parczewie kieruje placówką w Lublinie. Szef z Lublina przeszedł do Parczewa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Dyrektor zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy. Nie możemy mu tego zabronić, ale było to dla nas zaskoczeniem, bo liczyliśmy na dłuższą współpracę – przyznaje Janusz Hordejuk, starosta parczewski związany z PSL.

To właśnie powiat kieruje szpitalem. 35–letni, pochodzący ze Świdnika Konrad Sawicki w czerwcu wygrał konkurs na dyrektora. To radny wojewódzki PiS. Wcześniej był wiceprezesem Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, a także doradcą wojewody lubelskiego i rzecznikiem PiS w okręgu lubelskim. Z wykształcenia jest doktorem nauk społecznych.

Nowe stanowisko

Jeszcze kierując parczewską placówką, Sawicki przystąpił do konkursu rozpisanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Komisja konkursowa 21 lutego wyłoniła kandydata, pana Konrada Sawickiego na stanowisko dyrektora SP ZOZ MSWiA w Lublinie. Spełnia on wymogi formalne – słyszymy w wydziale prasowym MSWiA.

Placówką w Lublinie kieruje od 14 marca. Przyznaje, że praca w Parczewie upłynęła głównie pod znakiem walki z pandemią. – Przez ostatnie 9 miesięcy, w znacznej mierze koncentrowaliśmy się na leczeniu pacjentów chorych na COVID–19, dla których w szczytowym momencie mieliśmy przygotowane 54 łóżka. To właśnie epidemia spowodowała konieczność podjęcia decyzji o połączeniu Oddziału Internistyczno–Kardiologicznego z Oddziałem Geriatrycznym – przypomina Sawicki. 

Załoga miała jednak pewne zastrzeżenia do dyrektora. Trzy ordynatorki geriatrii, interny i szpitalnego oddziału ratunkowego odeszły z pracy. - Zawsze były braki kadrowe, jednak poprzedni dyrektor umiał rozmawiać z ludźmi i zachęcał tak, aby te luki łatali. Problemy rozwiązywane były wspólnie. Obecna dyrekcja rządzi autorytarnie – wydaje rozkazy nie konsultując się z pracownikami – tak w listopadzie mówili nam anonimowo lekarze z parczewskiego szpitala. 

Sawicki nie miał wówczas sobie nic do zarzucenia, tłumacząc, że lekarze odeszli na własny wniosek. – W połowie 2021 roku prognozy finansowe wskazywały, że na koniec roku szpital będzie miał ujemny wynik finansowy na poziomie około 4 milionów złotych. Ostatecznie rok  zostanie zamknięty wynikiem o blisko 3 miliony złotych lepszym, a przychody w porównaniu do tych pierwotnie planowanych wzrosły o około 17 milionów złotych – podsumowuje Sawicki.

Zamiana miejsc

W placówce MSWiA w Lublinie zastąpił Jarosława Ostrowskiego, który pracował tam blisko 15 lat. – Startowałem w tym konkursie – przyznaje Ostrowski.

Ale w związku z tym, że go nie wygrał propozycję złożył mu starosta parczewski Janusz Hordejuk. –Z uwagi na dynamikę sytuacji, podjąłem rozmowy z Ostrowskim. Zapytałem, czy podejmie się pełnienia obowiązków dyrektora szpitala w Parczewie.  Zgodził się. Jest zachowana ciągłość zarządzania – zauważa starosta. Docelowo jednak chce ogłosić konkurs. – Liczę, że pan Ostrowski weźmie w nim udział. To doświadczony fachowiec – stwierdza Hordejuk.

Pełniący obowiązki szefa parczewskiej placówki na razie niewiele ma do powiedzenia. Ale jedno już wie. – Na początek, muszę się zająć niedoborami kadrowymi na kilku oddziałach – przyznaje.

Starosta - dyrektor

Przypomnijmy, że wcześniej parczewską placówką przez 15 lat kierował związany z PSL Janusz Hordejuk. W sumie przepracował tam 35 lat. Ale w styczniu 2021 roku został starostą parczewskim. Jego poprzednik, Jerzy Maśluch, zmarł w grudniu 2020 roku po kilku tygodniach walki z koronawirusem.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zabieg wykonywany podczas otwarcia Lubelskiego Ośrodka Spastyczności

Kompleksowe leczenie pacjentów neurologicznych. Otwarto Lubelski Ośrodek Spastyczności

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie otwarto Lubelski Ośrodek Spastyczności. To pierwsza tego typu placówka w województwie lubelskim, która pomoże pacjentom neurologicznym uporać się ze skutkami choroby.

Jak dobrze znasz kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników
QUIZ

Jak dobrze znasz kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników

Wigilia to czas gdy przy świątecznym stole rozbrzmiewają kolędy. A znasz bardzo dobrze ich tekst?

Paweł Socha w rundzie jesiennej wiele razy ratował Świdniczankę od straty gola

Świdniczanka planuje pięć-sześć transferów. „Rozmawialiśmy z grubo ponad 50 piłkarzami”

Zima w ekipie Świdniczanki będzie pracowita. I trudno się dziwić. Po rundzie jesiennej drużyna Łukasza Gieresza jest jednym z kandydatów do spadku. W tabeli znajduje się na trzecim miejscu, ale od końca. Do bezpiecznej strefy traci siedem punktów. Trener i dyrektor sportowy Mateusz Pielach prowadzą rozmowy z zawodnikami, a do klubu może przyjść nawet pięciu-sześciu zawodników.

O dawnych tradycjach opowiada Agata Witkowska z Muzeum Wsi Lubelskiej
WYWIAD
galeria

Choinka, pusty talerz i sianko. Skąd to się wzięło?

Wigilijne potrawy były zawsze postne, a ich liczba zależała od regionu i zamożności gospodarzy. Na Lubelszczyźnie liczba dań była często nieparzysta: pięć, siedem, a u bogatszych trzynaście – rozmowa z AGATĄ WITKOWSKĄ z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Wsi Lubelskiej.

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole
ZDJĘCIA
galeria

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole

Lubelska Caritas jak co roku zorganizowała Wigilię dla potrzebujących. Nie zabrakło wspólnego posiłku, kolędowania i łamania się opłatkiem.

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin
film

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin

Wiadomo, że na parkiecie radzą sobie znakomicie. Sprawdźcie, jak siatkarze Bogdanki LUK Lublin spisali się przy mikrofonie. Wilfredo Leon i spółka zaprezentowali swoją wersję świątecznej piosenki „Pada śnieg, pada śnieg”. A przy okazji złożyli kibicom życzenia na święta.

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci
RADAR

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci

W Wigilię i Boże Narodzenie najwięcej pracy ma święty Mikołaj. Ten najprawdziwszy z Laponii, wyruszył już w drogę ze świątecznymi prezentami.

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Wózki widłowe muszą regularnie przechodzić serwis. Jakakolwiek usterka w obrębie takich maszyn może bowiem powodować poważne zagrożenie dla pracowników. Gdzie najlepiej naprawić taki pojazd? Poznaj zalety serwisu wózków widłowych u producenta. Kto może znać lepiej budowę pojazdów i wiedzieć, jakie usterki zdarzają się w nich najczęściej, jeśli nie ich producent? To jasne. Dlatego w przypadku serwisu wózków widłowych – podobnie jak w przypadku innych pojazdów – naprawy wykonywane bezpośrednio przez producenta są najbezpieczniejszą, najbardziej polecaną i w długofalowej perspektywie najbardziej opłacalną opcją. Jakie konkretnie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

37-latek wybrał się samochodem po karpia na wigilię. Nie przeszkadzały mu w tym blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!
ZDJĘCIA
galeria

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!

Chyba się nie pomylimy jak napiszemy że choinka, która stanęła pod Urzędem Miasta Świdnik jest wyjątkowa w skali całego kraju. Ma ona przypominać i dbać o nasze bezpieczeństwo.

MACIEJ BARTON, SZEF KUCHNI W OSTOJA CHOBIANICE, PASJONAT TRADYCYJNEJ POLSKIEJ KUCHNI
MAGAZYN

Pasztety i pierogi, czyli ostatnie przygotowania przed wigilią

Podczas przygotowywania dań na domową wigilię będę posiłkował się sprawdzonymi przepisami Hanny Szymanderskiej, pierwszej damy polskiej kuchni. Polecam jej książkę „Wigilia”. Przyrządzę kaszubski pasztet ziemniaczany, pasztet z karpia i ulubione przez Hanię pierogi z gryczanej mąki, które mają korzenie u Was; na wschodzie.

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Rozmowa z Przemysławem Jasińskim, asystentem trenera w sztabie Motoru Lublin

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka
galeria

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka

Dwa samochody dostosowane do osób z niepełnosprawnościami trafiły do domów dziecka w regionie. Oznacza to łatwiejszy dojazd do lekarza, na rehabilitację, a także do szkół i na wycieczki.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

Przetwornice napięcia to niezwykle praktyczne urządzenia, które umożliwiają zasilanie urządzeń w miejscach gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony np. w samochodzie, na kempingu czy w instalacjach fotowoltaicznych. W jaki sposób? Za pomocą swojego układu elektronicznego przetwornica konwertuje prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC) o napięciu 230V, czyli taki jaki mamy w gniazdkach domowych.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium