Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Wczoraj ruszył nabór wniosków w sprawie pomocy dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać tego typu wsparcie już po raz piąty.
Plantatorzy tytoniu narzekają, że uprawa tego surowca przestaje się opłacać, a na unijne dopłaty będą musieli czekać kilka miesięcy dłużej.
Ponad tysiąc złotych więcej za hektar dostaną w tym roku osoby uprawiające owoce miękkie. Skorzystają z tego m.in. rolnicy z powiatu kraśnickiego, którzy mieli plantacje już 4 lata temu.
Ponad 100 wystawców i blisko 12 tys. zwiedzających – takiej frekwencji spodziewają się organizatorzy Targów Rolniczych Agro-Park w Lublinie.
Mirosław Janowski z Ludwinowa w powiecie łęczyńskim oferuje ekologiczne mleko i marzy o zakupie mlekomatu. Urządzenie stanęłoby w Lublinie albo w Łęcznej, może już w przyszłym roku.
Na wypożyczalnie rowerów, szkołę jeździecką czy wynajem pokoi – takie plany mają uczestnicy warsztatów zorganizowanych w ramach projektu EUROszansa dla Lubelszczyzny. Część z tych osób ma szanse na dotację do 40 tys. zł.
W połowie października ruszy nabór wniosków w sprawie pomocy dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać tego typu wsparcie już po raz piąty.
W sobotę poznamy zwycięzców konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w województwie lubelskim. Na Eko-festynie w Lublinie będzie też kiermasz zdrowej żywności.
Na uprawę perzu energetycznego zdecydowało się trzydziestu rolników z całej Polski. Kolejni po nasiona czekają w kolejce.
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od firm, które chcą otrzymać w przyszłym roku pieniądze na utylizację padłych zwierząt. ARiMR czeka na wnioski do końca września.
Na wypożyczalnię rowerów, kafejkę internetową, publikacje czy organizację szkoleń – na te m.in. przedsięwzięcia można dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Lokalna Grupa Działania \"Leśny Krąg” z Janowa Lubelskiego za miesiąc rozpocznie nabór projektów na tzw. Małe projekty.
Białe wino Tramini 2011 z Opola Lubelskiego jednym z najlepszych w Polsce. Zdobyło srebrny medal podczas winobrania w Zielonej Górze.
Od stycznia 2013 r. rolnicy, którzy zabijają np. świnie na własne potrzeby, nie będą musieli przechodzić praktycznego 3-miesięcznego szkolenia w rzeźni.
Ilu rolników w Lubelskiem nielegalnie użytkuje grunty i bierze dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa? Nie wiadomo
W sierpniu rolnicy zarejestrowali 1569 nowych traktorów, czyli o 3,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. W sumie w tym roku kupili już ok. 14 tys. ciągników - informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolny.
Statystyczny Polak spożył 173 sztuk jaj w 2011 roku, podczas gdy rok wcześniej było to 204 sztuki - wynika z badania GUS.
Urząd Marszałkowski w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej, aby w październiku zaprezentowali swoje wyroby podczas targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.
Hodowcy trzody chlewnej z Lubelskiego nie mogą handlować zwierzętami z rolnikami z innych województw.
We wrześniu Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli organizuje cykl bezpłatnych szkoleń dla rolników i osób zatrudnionych w leśnictwie. Będzie mowa o alternatywnych źródłach energii i ich zastosowaniu.
Coraz większym wzięciem cieszą się kury zielononóżki. Wraca również moda na Leghorny.
W tym roku rolnicy kupili już ponad 12,3 tys. ciągników. – Rekordowym miesiącem był lipiec, gdy rolnicy nabyli ok. 20 proc. więcej traktorów niż rok wcześniej – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.
W naszym regionie jest ponad 2 tys. gospodarstw ekologicznych.
Trzy lokalne grupy działania na Lubelszczyźnie mają jeszcze środki na rozkręcenie biznesu na wsi. Trzeba się jednak spieszyć.
Jak pan to zrobił? Możemy spróbować? – takie pytania słyszy często Bogdan Brodacz, który na swojej działce w Piaskach wyhodował ogromne pomidory. Bez sztucznych nawozów i folii.
– Nie wystarczy je lubić, trzeba je kochać, żeby je hodować. Można się od nich nauczyć wiele o życiu, a szczególnie o wzajemnym szacunku – mówi Pan Edward, pszczelarz z Nasutowa.