Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

22 lipca 2022 r.
11:49

Program TV 22-24 lipca 2022. Jakie filmy warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
22 lipca 2022 20:00
(fot. kadr z filmu Predators)

W najbliższy weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będzie można zobaczyć przede wszystkim dużo filmów rozrywkowych, zarówno współczesne adaptacje komiksów, jak "Wojna o planetę małp" czy "Predators", ale i kino festiwalowe - "Happy End" Michaela Haneke. Prezentujemy wybrane produkcje dostępne w weekend w telewizji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 22 lipca:

Wojna o planetę małp, reż. Matt Reeves, Polsat, godz. 22.05

Twórca najnowszej wersji filmowego "Batmana" kilka lat temu opowiedział również nową historię kultowej "Planety małp". Proponowany przez Polsat tytuł stanowił również finał całej trylogii ukazującej losy inteligentnej małpy - Cezara. Wraz z innymi małpami uwikłał się on w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Emocjonujące i efektowne widowisko z Andym Serkisem i Woodym Harrelsonem w rolach głównych.

Diamenty są wieczne, reż. Guy Hamilton, TVP 1, godz. 22.30

Po krótkiej przerwie, kiedy w 1969 roku zastąpił go George Lazenby, Sean Connery powrócił do roli Jamesa Bonda w filmie "Diamenty są wieczne" z 1971. Był to jednak jego ostatni występ w tej kultowej roli. W tej odsłonie Bond musi przeprowadzić śledztwo w sprawie przemytu diamentów. Sprawa wiedzie agenta do Blofelda i laserowego generatora, który został umieszczony na orbicie.

Happy End, reż. Michael Haneke, TVP Kultura, godz. 22.55

Ostatni dotychczas film jednego z najważniejszych europejskich reżyserów. Twórca "Funny Games" i "Miłości" tym razem mierzy się m.in. z tematem social mediów. Film ukazuje kilka dramatycznych dni z życia bogatej europejskiej rodziny, mieszkającej w Calais. Kilka dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. W filmie wystąpili ulubieńcy Hanekego: Isabelle Huppert i Jean-Louis Trintignant.

Sobota, 23 lipca:

Jumanji: Przygoda w dżungli, reż. Jake Kasdan, Polsat, godz. 20.05

Grupka przyjaciół odkrywa starą grę wideo. Gry rozpoczynają rozgrywkę, zostają przeniesieni do wirtualnego świata dżungli pełnej niebezpieczeństw. Film Jake'a Kasdana to odświeżona wersja słynnej produkcji familijnej z Robinem Williamsem. Tym razem unowocześniono fabułę bazując na grach komputerowych i dodano dużo specyficznego humoru, ale ostatecznie produkcja zdobyła dużą popularność głównie za sprawą obsady, w której znaleźli się Karen Gillan, Dwayne Johnson, Jack Black i Kevin Hart.

Jak zostać królem, reż. Tom Hooper, TVP 1, godz. 21.30

Filmowa opowieść o losach Jerzego IV, który w obliczu zbliżającej się II wojny światowej, zmagał się ze wstydliwym problemem. Nie mogąc przemawiać do ludu, szuka pomocy u niekonwencjonalnego specjalisty od dykcji. Ozdobą filmu są doskonałe kreacje Colina Firtha, Geoffreya Rusha i Heleny Bonham Carter. Film zdobył cztery Oscary.

Predators, reż. Nimród Antal, godz. 22.45

Efektowne kino dla wielbicieli filmowych opowieści o losach słynnego kosmicznego zabójcy. Tym razem Hollywood postanowiło zabrać widzów na obcą planetę zamieszkaną przez kosmicznych łowców, rozszerzają również uniwersum, ukazując różne rasy Predatorów. Gwiazdorska obsada wciela się tu w role najemników, gangsterów, skazańców i żołnierzy, którzy zostają wrzuceni w wir nierównej walki z przeciwnikiem. Już na początku sierpnia na platformie Disney+ będzie można zobaczyć kolejny film o Predatorach: "Prey".

Niedziela, 24 lipca:

Artur i zemsta Maltazara, reż. Luc Besson, TVP 2, godz. 12.10

Druga część animowanego przeboju Luca Bessona. Artur powraca do krainy Minimków, gdyż jest przekonany, że księżniczce Selenii grozi niebezpieczeństwo. Tymczasem wiadomość o treści S.O.S. nie pochodzi od niej.

Kroniki Riddicka, reż. David Twohy, TVN Siedem, godz. 20

Armia okrutnych Necromongerów najeżdża galaktykę. Jedyną istotą, która może im się przeciwstawić, jest awanturnik i ścigany więzień Riddick, mający dar widzenia w ciemności. Kino science-fiction z kultową już postacią Riddicka, znanego z serii filmów i gier wideo.

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii, reż. Robert Eggers, TV4, godz. 22.20

Zachwycający surowym, posępnym klimatem horror, który rozgrywa się w XVII wieku w Nowej Anglii. William i Katherine wiodą spokojne życie z piątką dzieci. Gdy ich nowo narodzony syn znika, a plony niszczeją, członkowie rodziny zwracają się przeciwko sobie. Film zachwycił krytyków i przyniósł uznanie reżyserowi, Robertowi Eggersowi, który wkrótce zaczął być uważany za jednego z ciekawszych twórców młodego pokolenia w Hollywood. Jego ostatnią produkcją był głośny "Wiking" z Alexandrem Skarsgardem w roli głównej.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Zamojska piłka ręczna posiada silne wsparcie ze strony liderów polskiego sektora rolniczego i spożywczego. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to strategiczni sponsorzy Klubu Piłki Ręcznej Padwa Zamość. To ważny krok dla rozwoju klubu i promocji piłki ręcznej w regionie.

Jan Paweł II na tronie papieskim na dziedzińcu KUL w czasie spotkania ze społecznością akademicką
galeria

Już 20 lat nie ma z nami Jana Pawła II. Miał dużo wspólnego z Lublinem

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – papieża, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Lubelski ratusz przypomina, że był Honorowym Obywatelem Lublina.

zdjęcie ilustracyjne

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem. Ma to związek z przebudową drogi w Elizówce.

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości
galeria

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości

Biuro Ciesielczuk Nieruchomości oferuje możliwość zakupu mieszkań na rynku pierwotnym w dwóch prestiżowych inwestycjach znajdujących się na mapie Lublina: Gęsia 26 oraz Zielona 5A. Obie propozycje wyróżniają się nowoczesnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami, które spełnią różne oczekiwania klientów.

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Nawet 7 tysięcy złotych wsparcia na projekt. A do wydania jest 400 tysięcy złotych. W Lublinie rusza tegoroczna edycja programu „Dzielnice Kultury/Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium