Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

31 marca 2017 r.
16:53

Program TV: Filmowy weekend 31.03-02.04 - co warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
31 marca 2017 20:00
Kadr z filmu "Zimowy żołnierz"
Kadr z filmu "Zimowy żołnierz"

Przerażające "Polowanie", legendarni "Poszukiwacze zaginionej Arki" i kolejna część młodzieżowego hitu "Igrzyska Śmierci". Sprawdź, co warto obejrzeć w ten weekend w TV.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 31 marca:

„Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz”, reż. Anthony i Joe Russo, TVN, godz. 20

W ubiegłym tygodniu TVN zaprosił widzów na spotkanie z całą drużyną Avengers. Tym razem będzie można obejrzeć film „Kapitan Ameryka. Zimowy Żołnierz” o solowych przygodach Steve’a Rogersa, w którym gościnnie pojawiają się takie postaci znane z uniwersum, jak Czarna Wdowa czy Nick Fury. Główny bohater zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. Kiedy już wreszcie kryzys wydaje się być zażegnany, niespodziewanie pojawia się nowy, potężny wróg – Zimowy żołnierz. To jeden z najlepszych filmów z kinowego uniwersum Marvela. Mimo superbohaterskiej otoczki twórcy zrealizowali przede wszystkim rasowy thriller polityczny, który ogląda się w nieustającym napięciu.

„Bunt na Bounty”, reż. Roger Donaldson, TVP 1, godz. 21.30

Kapitan Bligh relacjonuje przed sądem okoliczności utraty okrętu, którym dowodził. Statek został przejęty przez zbuntowanych marynarzy, nieskorych do wypełniania jego despotycznych rozkazów. Klasyczne kino z Melem Gibsonem i Anthonym Hopkinsem w rolach głównych. Film stanowi remake kultowej produkcji z 1935 roku.

„Agora”, reż. Alejandro Amenebar, Stopklatka TV, godz. 20

Aleksandria, początek V wieku naszej ery. Bohaterem filmu jest niewolnik Davus, zakochany w swojej pani – wybitnej filozofce i astronomce Hypatii. Podczas gdy Hypatia ze wszystkich sił stara się uratować od zapomnienia wiedzę i mądrość starożytnego świata przed narastającym fundamentalizmem religijnym, Davus jest rozdarty pomiędzy miłością a nową religią, która obiecuje wolność. Film znakomitego Chilijczyka Alejandro Amenebara, twórcy takich produkcji jak „Inni” czy „Otwórz oczy”.

„Szybcy i Wściekli: Tokio Drift”, reż. Justin Lin TV Puls, godz. 20

Trzecia odsłona popularnej serii o nielegalnych wyścigach samochodowych. Tym razem akcja przenosi się do Japonii, gdzie nowy bohater, Shaun Boswell, musi przyzwyczaić się do orientalnych warunków. Mężczyzna odżywa, gdy spotyka starego kumpla. A Twinkie wprowadza go w świat japońskich "szaleńców kierownicy".

Sobota, 1 kwietnia:

„Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1”, Francis Lawrence, TVP 1, godz. 21.25

TVP 1 zaprasza na kolejną odsłonę cyklu Igrzyska Śmierci. W filmie z 2014 roku Katniss Everdeen niechętnie staje się symbolem buntu ludności przeciwko władzy autokratycznego Kapitolu. Mimo początkowych wahań, zgadza się jednak wziąć udział w walce dyktatorską władzą. Do obsady tego popkulturowego fenomenu dołącza w tej części Julianne Moore. Nie brak również znanych z poprzednich odsłon twarzy, z Jennifer Lawrence, Woodym Harrelsonem i Donaldem Sutherlandem na czele.

„Królewna Śnieżka”, reż. Tarsem Sing, Polsat, godz. 20.05

Jak co tydzień Polsat proponuje na sobotni wieczór kino familijne. Tym razem będzie można zobaczyć aktorską odsłonę klasycznej baśni „Królewna Śnieżka”. To mądra i zabawna opowieść, która dość wiernie odwzorowuje znaną baśń. W rolę Złej Królowej wcieliła się Julia Roberts, z kolei Śnieżkę zagrała popularna Lily Collins.

„Liberator 2”, reż. Geoff Murphy, TV Puls, godz. 20

Rzecz dla koneserów kina klasy B z czasów, gdy Steven Seagal posiadał jeszcze sporo ekranowej charyzmy. To druga część wyjątkowo udanego hitu kina akcji, w którym wystąpił m.in. Tommy Lee Jones. Kontynuacja nie może niestety pochwalić się podobną obsadą, oferuje ponadto słabszą fabułę, ale to nadal zgrabna rozrywka na sobotni wieczór. Grupa terrorystów, którą dowodzi szalony naukowiec Travis Dane, porywa Grand Continental, najwspanialszy pociąg Ameryki. Jeden z wagonów staje się centrum komputerowym, skąd Dane zamierza przejąć kontrolę nad ściśle tajnym, zdolnym zniszczyć całą planetę satelitą.

„Ringo Kid”, reż. Gordon Douglas, TVP Kultura, godz. 20.25

Remake klasycznego westernu "Dyliżans" Johna Forda, bazującego na opowiadaniu Ernesta Haycoxa "Dyliżans do Lordsburga". Film opowiada historię dyliżansu i jego pasażerów przeprawiającego się przez tereny Indian, a w wyniku zaistniałych kłopotów pokazuje prawdziewe oblicze pasażerów...

„21 Jump Street”, reż. Phil Lord, Christopher Miller, TVN 7, godz. 20.50

Filmowa wersja kultowego serialu z lat 80-tych. Dwóch policjantów dostaje za zadanie wrócić do liceum i rozpracować dealerów narkotyków. Dużo humoru, ciekawa obsada (na drugim planie oscarowa Brie Larson i Johnny Depp) i intrygujący scenariusz, który z jednej strony oparty jest na typowych gagach niskich lotów, z drugiej jednak w pełni świadomie ogrywa popularne w kinie akcji schematy i bawi się konwencją.

Niedziela, 2 kwietnia:

„Poszukiwacze  zaginionej Arki”, reż. Steven Spielberg, TVN, godz. 21.35

Pierwsza część legendarnej serii Stevena Spielberga o przygodach archeologa Indiany Jonesa. Bohater wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Nie może dopuścić, by trofeum znalazło się w rękach nazistów. Znakomita przygoda, która nie starzeje się mimo upływu ponad 30 lat, oferująca znakomite jak na owe czasy efekty specjalne i dużo dobrej zabawy. Film zdobył cztery Oscary.

„Mission: Impossible 2”, reż. John Woo, TVN 7, godz. 20

Druga część przygód słynnego agenta Ethana Hunta. Tym razem mężczyzna zostaje wysłany do Sydney zadaniem wykradzenia śmiercionośnego wirusa zmutowanej grypy "Chimery" z łap bezwzględnych terrorystów. Dużo akcji, jak przystało na reżysera Johna Woo, plus świetny soundtrack to tylko niektóre z zalet filmu. Wrażenie może robić obsada, w której poza Tomem Cruisem, znaleźli się m.in. Anthony Hopkins, Thandie Newton i Brendan Gleeson.

„Polowanie”, reż. Thomas Vinterberg, TVP Kultura, godz. 20.20

Znakomity dramat w reżyserii jednego z twórców Dogmy, Thomasa Vinterberga. Podopieczna Lucasa oskarża go o molestowanie seksualne. Mężczyzna robi wszystko, aby udowodnić swoją niewinność. Niejednoznaczny, przerażający, poruszający do głębi film, w którym brawurową rolę wykreował Mads Mikkelsen, który w 2012 otrzymał za nią Złotą Palmę podczas festiwalu w Cannes. Na drugim planie cała czołówka skandynawskich gwiazd.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

Pozostałe informacje

zdjęcie ilustracyjne

O włos od tragedii. Policjanci ocalili dwie osoby przed targnięciem się na życie

Pomoc przyszła na czas. Chełmscy policjanci uratowali dwie osoby, które chciały targnąć się na własne życie.

Cykliści będą się ścigać. Na kierowców czekają utrudnienia

Cykliści będą się ścigać. Na kierowców czekają utrudnienia

W sobotę i niedzielę na ulice powiatu zamojskiego wyjadą cykliści. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.

Pierwsze wodorowe autobusy wchodzące w skład taboru Chełmskich Linii Autobusowych

Pierwsza taka wodorowa flota w Polsce. W Chełmie nowe autobusy wożą za darmo

Do Chełma dotarły pierwsze autobusy wodorowe. To początek ekologicznej rewolucji w historii lokalnej komunikacji miejskiej. Za moment flotę zasilą kolejne trzy pojazdy, a do końca roku po ulicach ma jeździć łącznie 26 zeroemisyjnych Nesobusów.

Umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego została podpisana 3 marca 2025 roku. Umowę podpisali: Marta Postuła, pierwsza wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Artur Szymczyk, prezes zarządu MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie. W spotkaniu z beneficjentami Krajowego Planu Odbudowy uczestniczył Władysław Kosiniak-Kamysz, wiceprezes Rady Ministrów.

Ziemia skorzysta z oczyszczalni

Czy osady ściekowe po ich higienizacji można wykorzystać w gospodarce? Można – dodatkowo na tym zarabiając. Takie plany ma Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie. Z oczyszczonych osadów ściekowych chce produkować i sprzedawać nawóz rolniczy. Instalacja do higienizacji w Oczyszczalni Ścieków „Hajdów” jest już gotowa. Spółka czeka teraz na decyzję Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, żeby rozpocząć produkcję i wprowadzić gotowy produkt do obrotu.

zdjęcie ilustracyjne

Nadchodzą burze z gradem. Gdzie zagrzmi?

Będzie burzowo. Synoptycy wydali ostrzeżenie drugiego stopnia dla kilku powiatów województwa.

Jakie modele torebek to must-have w kobiecej szafie? Podpowiadamy

Jakie modele torebek to must-have w kobiecej szafie? Podpowiadamy

Każda kobieta doskonale wie, że odpowiednio dobrana torebka może całkowicie odmienić charakter stylizacji. Nie tylko stanowi praktyczny dodatek, ale również podkreśla osobowość i styl swojej właścicielki. Wybór idealnej torebki może być jednak niemałym wyzwaniem, szczególnie przy tak bogatej ofercie dostępnej na rynku. Dlatego przygotowaliśmy praktyczny przewodnik po modelach, które z pewnością zasługują na miejsce w Twojej szafie.

Pogrom w Mirczu, sensacja w Różańcu. Zamojska klasa okręgowa nadrobiła zaległości

Pogrom w Mirczu, sensacja w Różańcu. Zamojska klasa okręgowa nadrobiła zaległości

W środę rozegrano trzy zaległe mecze z 19. kolejki. Do wielkiej niespodzianki doszło w Różańcu, gdzie tamtejszy Grom przegrał 3:4 z Błękitnymi Obsza. Dla lidera tabeli była to druga z rzędu porażka na własnym stadionie, a to oznacza, że do samego końca sezonu będziemy mogli się emocjonować wyścigiem o zajęcie pierwszego miejsca

Organizowali przerzut imigrantów przez polsko-białoruską granicę. 11 cudzoziemców z zarzutami

Organizowali przerzut imigrantów przez polsko-białoruską granicę. 11 cudzoziemców z zarzutami

Grupa przestępcza organizowała przerzut imigrantów przez polsko-białoruską granicę. Następnie, transportowała ich pod granicę z Niemcami. Polska Straż Graniczna wpadła na ich trop w Sławatyczach.

Odkryj magię kwiatów – dlaczego warto wybrać warsztaty florystyczne?

Odkryj magię kwiatów – dlaczego warto wybrać warsztaty florystyczne?

Florystyka to nie tylko zawód, ale także pasja, która pozwala wyrazić siebie i otaczać się pięknem natury na co dzień. Coraz więcej osób szuka sposobów na twórcze spędzanie wolnego czasu, a warsztaty florystyczne stają się jedną z najpopularniejszych form rozwoju osobistego i relaksu. To doskonała okazja, by nauczyć się czegoś nowego, poznać inspirujących ludzi i stworzyć własne, niepowtarzalne kompozycje kwiatowe. Jeśli zastanawiasz się, czy warto spróbować swoich sił w świecie florystyki, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Już dwa ząbki Czarnego Czosnku dziennie pozytywnie wpływają na nasz organizm!

Już dwa ząbki Czarnego Czosnku dziennie pozytywnie wpływają na nasz organizm!

Czarny Czosnek, znany również jako czosnek fermentowany, to naturalny antybiotyk o wielu właściwościach zdrowotnych. Powstaje w komorze, w której czosnek biały jest poddawany specjalnemu procesowi fermentacji, powodującemu zmianę jego smaku, konsystencji i koloru. Dzięki temu czosnek staje się bardziej łagodny w smaku, a jednocześnie zachowuje, a nawet wzmacnia swoje lecznicze właściwości.

Nalot agentów CBA na związki sportowe. Przeszukują też w Lubelskiem

Nalot agentów CBA na związki sportowe. Przeszukują też w Lubelskiem

Agenci CBA weszli w czwartek do gmachów Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Koszykarskiego i Polskiej Ligi Koszykówki. Działania obejmują w sumie 16 lokalizacji, również w województwie lubelskim.

Śruta rzepakowa - czy jej produkcja jest opłacalna?

Śruta rzepakowa - czy jej produkcja jest opłacalna?

Śruta rzepakowa, będąca jednym z produktów ubocznych w procesie tłoczenia nasion rzepaku, zdobyła popularność jako ważny składnik paszowy w rolnictwie. Jej wyjątkowa wartość odżywcza oraz stosunkowo niska cena sprawiają, że jest to jedno z najczęściej wykorzystywanych źródeł białka roślinnego w hodowli zwierząt. Kluczowym zagadnieniem, które stoi przed rolnikami i przedsiębiorcami, jest jednak pytanie, na ile opłacalna jest inwestycja w ten produkt i jak efektywnie zarządzać jego sprzedażą.

radny Tomasz Gontarz

"To skandaliczne, że prezydent ignoruje piekło mężczyzn". Radny nie odpuszcza w sprawie Rady Mężczyzn

Ratusz odpowiada na interpelację radnego Tomasza Gontarza w sprawie utworzenia Rady Mężczyzn. Urzędnicy uznają, że dotychczasowy system wsparcia społecznego obejmuje wszystkie grupy mieszkańców, niezależnie od płci. Radny z kolei interweniuje u Rzecznika Praw Obywatelskich.

Żużlowcy Orlen Oil Motoru skupiają się na swojej robocie, ale przyznają, że przy Al. Zygmuntowskich robi się ciasno

Żużlowcy Orlen Oil Motoru na temat stadionu: Lublin potrzebuje więcej miejsca

Kilkanaście dni temu okazało się, że nowego stadionu dla żużlowców Orlen Oil Motoru nie będzie. Wrócił za to pomysł modernizacji obiektu przy Al. Zygmuntowskich. Jak na całe zamieszanie ze stadionem reagują zawodnicy mistrza Polski? Zapytaliśmy: Bartosza Zmarzlika, Dominika Kuberę oraz Wiktora Przyjemskiego.

W drugiej kolejce w grupie spadkowej Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin

W drugim spotkaniu strefy spadkowej Azoty Puławy zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Mecz rozpocznie się w czwartek o godzinie 18

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium