W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy zarówno przede wszystkim dużo kina rozrywkowego: komedie ("Kogel-mogel"), sensację ("Szakal") i kino akcji ("Strzelec").
Piątek, 22 lutego:
Kogel-mogel, reż. Roman Załuski, Polsat, godz. 20.05
W polskich kinach króluje obecnie trzecia osłona kultowego „Kogla-mogla”, a Polsat proponuje seans pierwszej części. Dziewczyna ze wsi, Kasia Solska, dostaje się na studia i ucieka z domu do Warszawy, gdzie znajduje pracę jako niania. Brawurowa komedia z udziałem Grażyny Błęckiej-Kolskiej, Ewy Kasprzyk i Zdzisława Wardejna.
Strzelec, reż. Antoine Fuqua, TVN, godz. 20
Były snajper korpusu marines zostaje poproszony o ochronę prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tylko jego umiejętności są bowiem w stanie uchronić głowę kraju przed tragedią. Widowisko akcji pełne dynamicznych i trzymających w napięciu scen. W rolę tytułowego strzelca wciela się popularny Mark Wahlberg.
Pamiętnik, reż. Nick Cassavetes, TVN Siedem, godz. 20
Adaptacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Stary mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku. Występują Ryan Gosling i Rachel McAdams.
Sobota, 23 lutego:
Szakal, reż. Michael Caton-Jones, TV Puls, godz. 20
Nieuchwytny zabójca otrzymuje zlecenie na terenie USA. Szef FBI stara się go powstrzymać za wszelką cenę. Intrygująca sensacja oparta na aktorskiej rywalizacji między Bruce’em Willisem a Richardem Gere’em. Na uwagę zasługuje też ścieżka dźwiękowa Cartera Burwella.
Diabelska przełęcz, reż. Atom Egoyan, TVP Kultura, godz. 20.20
Proces trzech nastolatków, którzy zostają oskarżeni o zabójstwo małych chłopców będące częścią rytuału satanistycznego. Adaptacja prozy Mary Leveritt. Film z Colinem Firthem i Reese Witherspoon prezentowany był na festiwalu w San Sebastian.
Air Force One, reż. Wolfgang Petersen, Stopklatka TV, godz. 20
Air Force One z prezydentem Stanów Zjednoczonych oraz jego rodziną na pokładzie zostaje uprowadzony przez rosyjskich terrorystów. Harrison ford jako prezydent USA i rewelacyjny Gary Oldman jako terrorysta. Podniebna wersja „Szklanej Pułapki”.
Niedziela, 24 lutego:
Jak zostać królem, reż. Tom Hooper, Stopklatka TV, godz. 20
Nagrodzona czterema Oscarami produkcja o brytyjskim monarsze, Jerzym IV, który w obliczu zbliżającej się II wojny światowej, zmagał się ze wstydliwym problemem. Nie mogąc przemawiać do ludu, szuka pomocy u niekonwencjonalnego specjalisty od dykcji. Ozdobą filmu są doskonałe kreacje Colina Firtha, Geoffreya Rusha i Heleny Bonham Carter.
Generał Nil, reż. Ryszard Bugajski, TVP Kultura, godz. 20
Historia ostatnich lat życia Augusta Emila Fieldorfa, który podczas II wojny światowej był dowódcą Kedywu Armii Krajowej. Za biografię „Nila” odpowiada jeden z najciekawszych polskich reżyserów, Ryszard Bugajski, twórca „Przesłuchania”. W rolę tytułową wcielił się Olgierd Łukaszewicz.
Armageddon, reż. Michael Bay, TV Puls, godz. 20
Po odkryciu asteroidy wielkości Teksasu, która zmierza w kierunku Ziemi, NASA rekrutuje grupę wiertniczych i wysyła na misję ratowania planety. Specjalista od wybuchowego kina akcji, Michael Bay, tym razem z gwiazdorską obsadą zabiera widzów w kosmos. Na ekranie brylują m.in. Bruce Willis, Steve Buscemi i Billy Bob Thornton.