Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

22 lutego 2019 r.
14:45

Program TV na weekend 22-24 lutego. Jakie filmy warto zobaczyć?

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
22 lutego 2019 0:00
(fot. kadr z filmu)

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy zarówno przede wszystkim dużo kina rozrywkowego: komedie ("Kogel-mogel"), sensację ("Szakal") i kino akcji ("Strzelec").

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piątek, 22 lutego:

Kogel-mogel, reż. Roman Załuski, Polsat, godz. 20.05

W polskich kinach króluje obecnie trzecia osłona kultowego „Kogla-mogla”, a Polsat proponuje seans pierwszej części. Dziewczyna ze wsi, Kasia Solska, dostaje się na studia i ucieka z domu do Warszawy, gdzie znajduje pracę jako niania. Brawurowa komedia z udziałem Grażyny Błęckiej-Kolskiej, Ewy Kasprzyk i Zdzisława Wardejna.

Strzelec, reż. Antoine Fuqua, TVN, godz. 20

Były snajper korpusu marines zostaje poproszony o ochronę prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tylko jego umiejętności są bowiem w stanie uchronić głowę kraju przed tragedią. Widowisko akcji pełne dynamicznych i trzymających w napięciu scen. W rolę tytułowego strzelca wciela się popularny Mark Wahlberg.

Pamiętnik, reż. Nick Cassavetes, TVN Siedem, godz. 20

Adaptacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa. Stary mężczyzna czyta chorej na Alzheimera kobiecie pamiętnik opisujący historię miłości dziewczyny z zamożnego domu i ubogiego pracownika tartaku. Występują Ryan Gosling i Rachel McAdams.

Sobota, 23 lutego:

Szakal, reż. Michael Caton-Jones, TV Puls, godz. 20

Nieuchwytny zabójca otrzymuje zlecenie na terenie USA. Szef FBI stara się go powstrzymać za wszelką cenę. Intrygująca sensacja oparta na aktorskiej rywalizacji między Bruce’em Willisem a Richardem Gere’em. Na uwagę zasługuje też ścieżka dźwiękowa Cartera Burwella.

Diabelska przełęcz, reż. Atom Egoyan, TVP Kultura, godz. 20.20

Proces trzech nastolatków, którzy zostają oskarżeni o zabójstwo małych chłopców będące częścią rytuału satanistycznego. Adaptacja prozy Mary Leveritt. Film z Colinem Firthem i Reese Witherspoon prezentowany był na festiwalu w San Sebastian.

Air Force One, reż. Wolfgang Petersen, Stopklatka TV, godz. 20

Air Force One z prezydentem Stanów Zjednoczonych oraz jego rodziną na pokładzie zostaje uprowadzony przez rosyjskich terrorystów. Harrison ford jako prezydent USA i rewelacyjny Gary Oldman jako terrorysta. Podniebna wersja „Szklanej Pułapki”.

Niedziela, 24 lutego:

Jak zostać królem, reż. Tom Hooper, Stopklatka TV, godz. 20

Nagrodzona czterema Oscarami produkcja o brytyjskim monarsze, Jerzym IV, który w obliczu zbliżającej się II wojny światowej, zmagał się ze wstydliwym problemem. Nie mogąc przemawiać do ludu, szuka pomocy u niekonwencjonalnego specjalisty od dykcji. Ozdobą filmu są doskonałe kreacje Colina Firtha, Geoffreya Rusha i Heleny Bonham Carter.

Generał Nil, reż. Ryszard Bugajski, TVP Kultura, godz. 20

Historia ostatnich lat życia Augusta Emila Fieldorfa, który podczas II wojny światowej był dowódcą Kedywu Armii Krajowej. Za biografię „Nila” odpowiada jeden z najciekawszych polskich reżyserów, Ryszard Bugajski, twórca „Przesłuchania”. W rolę tytułową wcielił się Olgierd Łukaszewicz.

Armageddon, reż. Michael Bay, TV Puls, godz. 20

Po odkryciu asteroidy wielkości Teksasu, która zmierza w kierunku Ziemi, NASA rekrutuje grupę wiertniczych i wysyła na misję ratowania planety. Specjalista od wybuchowego kina akcji, Michael Bay, tym razem z gwiazdorską obsadą zabiera widzów w kosmos. Na ekranie brylują m.in. Bruce Willis, Steve Buscemi i Billy Bob Thornton.

Pozostałe informacje

Armia zagra "Armię"
koncert
30 listopada 2024, 19:00

Armia zagra "Armię"

W tym roku zespół Armia obchodzi jubileusz 40-lecia obecności na scenie. Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów polskiego punk rocka, już w najbliższą sobotę (30 listopada) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt zagra w całości swoją pierwszą płytę.

Bobry szykują się na zimę, opanowały rzekę. Wójt prosi o "zmniejszenie populacji"
Radzyń Podlaski

Bobry szykują się na zimę, opanowały rzekę. Wójt prosi o "zmniejszenie populacji"

Bobry upodobały sobie Białkę i miasto ma przez to problemy. Burmistrz Radzynia Podlaskiego apeluje do Wód Polskich o zmniejszenie ich populacji.

Iga Świątek zawieszona. "Ta sytuacja złamała mi serce"

Iga Świątek zawieszona. "Ta sytuacja złamała mi serce"

Najlepsza polska tenisistka, Iga Świątek, została zawieszona po tym, jak w jej organizmie wykryto śladowe ilości nielegalnej substancji. Sportsmenka nagrała filmik, w których odnosi się do tej sprawy prosząc kibiców o wsparcie w trudnej dla niej chwili. Zapewnia, że sam środek zażyła nieświadomie.

Emmanuel Lecomte podczas meczu Belgia - Łotwa doznał urazu mięśnia dwugłowego

Start Lublin bez najlepszego strzelca, transfer możliwy w każdej chwili

Dopiero do gry po kontuzji wrócił CJ Williams, a już kolejny ważny gracz w Starcie Lublin będzie musiał odpocząć od koszykówki. Podczas występu w reprezentacji Belgii urazu uda mięśnia dwugłowego doznał Emmanuel Lecomte. Rozgrywającego czeka przynajmniej kilka tygodni przerwy.

Rak jelita? W lubelskim centrum guzy wycina robot
zdrowie

Rak jelita? W lubelskim centrum guzy wycina robot

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dla pacjentów z rakiem jelita grubego ma nowoczesne leczenie, także operacje z użyciem robota da Vinci.

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Trzy drużyny nadal niepokonane
ZDJĘCIA
galeria

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Trzy drużyny nadal niepokonane

Po szóstej kolejce rozgrywek Pod Koszami Dziennika Wschodniego nadal mamy trzy niepokonane drużyny. Na czele pozostaje Symbit, który tym razem bez problemów pokonał Adley Hydroizolacje 76:48.

Lubelska medalistka olimpijska trafiła na znaczek pocztowy
filatelistyka

Lubelska medalistka olimpijska trafiła na znaczek pocztowy

Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek pocztowy honorujący historyczny sukces Aleksandry Mirosław. Lublinianka w tym roku zdobyła złoty medal olimpijski we wspinaczce na czas. Potret medalistki ozdobi 126 tysięcy znaczków.

Nawożenie organiczne w praktyce – jakie jest znaczenie rozrzutników obornika?

Nawożenie organiczne w praktyce – jakie jest znaczenie rozrzutników obornika?

Nawożenie organiczne odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu żyzności gleby, poprawie jej struktury oraz dostarczaniu roślinom niezbędnych składników odżywczych. Współczesne rolnictwo, bazujące na zrównoważonych praktykach, wymaga jednak nie tylko stosowania naturalnych nawozów, ale także wykorzystania technologii, które maksymalizują ich efektywność.

Nowa inwestycja Stock Polska w Lublinie
Dużo zdjęć
galeria

50 milionów euro już płynie w lubelskim Stocku. Nowa instalacja otwarta

10 basenów olimpijskich pełnych czystego spirytusu, a każdy o pojemności 3,5 miliona litrów – taka jest zdolność produkcyjna nowej instalacji do produkcji czystego spirytusu w lubelskim zakładzie Stock Polska. Choć nowa aparatura działa od pewnego czasu, dzisiaj oficjalnie nożyce poszły w ruch i wstęga opadła.

Kradli samochody. Lubelscy złodzieje trafią do aresztu

Kradli samochody. Lubelscy złodzieje trafią do aresztu

Nawet 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom zamieszanych w kradzieże aut. Złodzieje upatrzyli sobie niemieckie i japońskie marki.

Plany inwestycyjne Bychawy i Bełżyc na przyszły rok są imponujące.

Mniejsze nie znaczy gorsze. Co planują miasta powiatu lubelskiego?

Małe miasta mają mniej pieniędzy, ale ich ambicje pozostają wysokie. Tak też jest w Bychawie i Bełżycach, gdzie nie brakuje pomysłów. Jakie inwestycje przewidują władze tych miast?

Co dalej z Centrum Monitoringu i Zarządzania Kryzysowego w Lublinie?

Co dalej z Centrum Monitoringu i Zarządzania Kryzysowego w Lublinie?

W kwietniu zapowiedziano jego powstanie, a rada miasta zgodziła się na przyjęcie darowizny od wojewody. Darowizną był teren wraz z budynkiem dawnej przychodni MSWiA. To tam ma powstać centrum, z którego operować będą wszystkie służby w mieście. Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest inwestycja.

Szukacie imprezy w eleganckim stylu? Fundacja Abraham D Ministry zaprasza do udziału w Gali Dziękczynnej!

Międzykulturowy wieczór w CSK w Lublinie

Sztuka, moda, muzyka i smaki świata – wszystko to czeka na uczestników sobotniej Gali Dziękczynnej organizowanej z okazji 2. rocznicy działalności Fundacji Abraham D Ministry. Jak przedstawia się program tego wydarzenia?

Kiedy remont Trybunału Koronnego? Miasto stara się o pozwolenie

Kiedy remont Trybunału Koronnego? Miasto stara się o pozwolenie

W kwietniu 2023 roku miasto Lublin ogłosiło, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w centrum Starego Miasta – Trybunał Koronny – przejdzie remont i przebudowę. Niedawno złożono wniosek o pozwolenie na realizację prac wewnętrznych, a to kolejny etap przygotowań do rozpoczęcia kompleksowego remontu.

Pociski moździerzowe i mina przeciwpiechotna znalezione w ziemi

Pociski moździerzowe i mina przeciwpiechotna znalezione w ziemi

Dwie interwencje dotyczące niewybuchów z czasów II wojny światowej mieli w tym tygodniu puławscy policjanci.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium