Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

4 marca 2021 r.
8:12

Ruszają 36. Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

(fot. Paweł Skraba/materiały AZS UMCS Lublin)

W czwartek startują 36. Halowe Mistrzostwa Europy. Szansę występu w Toruniu będzie miało kilku zawodników z naszych klubów. To: Marcin Lewandowski, Karolina Kołeczek i Małgorzata Hołub-Kowalik (wszyscy AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To będzie rekordowa impreza, przynajmniej pod względem ilości zawodników, którzy przystąpią do rywalizacji. Do zawodów zgłosiło się aż 733 zawodników (405 mężczyzn i 328 kobiet). W sumie reprezentują oni aż 47 krajów. Mocną kadrę wystawią także Biało-Czerwoni. Ta liczy 45 osób.

Marcin Lewandowski z AZS UMCS będzie bronił tytułu w biegu na 1500 m, ale wystartuje w jeszcze jednej konkurencji – na 3000 m. Gdyby udało mu się wygrać na drugim z dystansów, to zostałby pierwszym zawodnikiem w historii, który będzie miał na koncie tytuły halowego mistrza w biegach na: 800, 1500 i 3000 m.

W swoim ostatnim starcie przed Halowymi Mistrzostwami Europy Lewandowski wystąpił w Madrycie przy okazji mityngu World Indoor Tour Gold. Zajął czwarte miejsce z czasem 3:39,36. Wygrał Selemon Barega z rezultatem 3:35.42. Etiopczyk wygrał także cały cykl, a Lewandowski zajął w nim drugą lokatę.

Trzeba dodać, że już dwa razy z rzędu polska reprezentacja wygrywała klasyfikację medalową podczas HME. Czy po znowu uda się powtórzyć ten wyczyn? – Ostatnie edycje halowych mistrzostw były bardzo udane dla naszej reprezentacji. Teraz czas na sprawdzian we własnej hali. Nie chcę prognozować, ile medali zdobędzie nasza reprezentacja, ale jestem przekonany, że każdy z zawodników zrobi wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Polscy lekkoatleci dobrze przepracowali okres przygotowawczy i podczas mistrzostw w Toruniu dostarczą wielu pozytywnych emocji – mówi Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki cytowany przez portal pzla.pl.

W Toruniu przed dużą szansą na zdobycie kolejnego krążka staną także „Aniołki Matusińskiego”, czyli także kolejna z zawodniczek AZS UMCS Małgorzata Hołub-Kowalik. W końcu razem z koleżankami na trzech ostatnich imprezach trzy razy stawały na podium. Dwukrotnie na najwyższym stopniu, a raz wywalczyły brąz.

– Zdobyłyśmy tytuły w 2017 roku w Belgradzie i dwa lata temu w Glasgow. Teraz chcemy ponownie zwyciężyć. Co prawda widać jak mocne są ostatnio np. Holenderki, ale my będziemy mieć przecież przewagę własnej hali. Szkoda tylko, że na trybunach nie zasiądą kibice – wyjaśnia Małgorzata Hołub-Kowalik na portalu pzla.pl.

Kibice są też ciekawi występu na mistrzostwach Karoliny Kołeczek, która w tym sezonie halowym osiągnęła świetną formę. Już trzykrotnie zawodniczka AZS UMCS poprawiała w ostatnich tygodniach swój rekord życiowy. Trzeba dodać, że dwukrotnie właśnie w Toruniu. Najpierw przy okazji mityngu Copernicus Cup osiągnęła rezultat 7,98 sekundy, a podczas Halowych Mistrzostw Polski jeszcze trochę „urwała” z tego wyniku do 7,96.

Ostatnim z lekkoatletów z naszego regionu, który będzie miał okazję wystąpić w Toruniu będzie Dominik Kopeć. Sprinter Agrosu Zamość wystartuje oczywiście w biegu na 60 metrów. W ostatnim czasie podopieczny trenera Andrzeja Gdańskiego też radził sobie na tym dystansie bardzo dobrze. Podczas mityngu Podczas mityngu Orlen Cup w Łodzi minął linię mety z czasem 6,66 sekundy. Ten wynik dał mu trzecie miejsce w imprezie, ale przy okazji poprawił także swoją „życiówkę”.

Kiedy startują nasi?

Impreza w Toruniu potrwa od czwartku do niedzieli. Pierwszego dnia odbędzie się jednak przede wszystkim ceremonia otwarcia. Nie będzie też żadnych finałów. Do rywalizacji przystąpi za to Marcin Lewnadowski, który wystartuje w I rundzie biegu na 1500 metrów. Ten zaplanowano na godz. 20.20. Finał odbędzie się dzień później o godz. 21.35. Dodatkowo Lewandowski na 3000 m wystartuje w sobotę (I runda, godz. 11) i w niedzielę (finał, godz. 17.52).

Karolina Kołeczek I rundę rywalizacji w biegu na 60 m przez płotki ma zaplanowaną na sobotę (godz. 11). Półfinały zostaną rozegrane w niedzielę (13.20), a finał odbędzie się tego samego dnia (17.15).

Aniołki Matusińskiego z Małgorzatą Hołub-Kowalik o medal powalczą w niedzielę (19.10). Z kolei Dominik Kopeć w pierwszej rundzie biegu na 60 m wystartuje w sobotę (godz. 10.20). Tego samego dnia odbędą się półfinały (12.50) i finał (20.58).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki
improv

Poławiacze Pereł w Fabryce Kultury Zgrzyt. Komediowa jazda bez trzymanki

W najbliższy czwartek, 3 kwietnia, Fabryka Kultury Zgrzyt w Lublinie zamieni się w miejsce spontanicznego humoru, a to za sprawą Poławiaczy Pereł Improv Teatr i ich najnowszego, improwizowanego spektaklu komediowego "Każdy widz się liczy!".

Minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz w bazie wojskowej w Sochaczewie 
PAP/Marcin Obara

Program Wisła: umowa na wsparcie logistyczne dla polskich Patriotów

W poniedziałek w bazie wojskowej w Sochaczewie została zawarta umowa z USA na wsparcie logistyczne i techniczne dla polskich systemów Patriot.

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Prawa człowieka na dużym ekranie. 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS w Lublinie

Pierwszy weekend kwietnia upłynie w Lublinie pod znakiem kina zaangażowanego społecznie. W dniach 4–6 kwietnia 2025 r. w lubelskim klubie Baobab odbędzie się 23. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Tegoroczny program festiwalu WATCH DOCS skupia się wokół trzech głównych tematów: neokolonializm, przemoc szkolna i równe traktowanie.

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa
galeria

Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II. Sympozjum i wystawa

Naukowcy z Polski i zagranicy, przedstawiciele papieskich instytucji i goście zgromadzili się w poniedziałek na KUL na sympozjum „Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Edukacyjna: Dar i nadzieja w 20. rocznicę odejścia św. Jana Pawła II”.

Tak będzie wyglądała Szkoła Podstawowa Specjalna nr 26 im. Janusza Korczaka. przy ul. Hanki Ordonówny rozpoczyna się budowa nowej siedziby

Zaczyna się budowa nowej szkoły w Lublinie. Będzie gotowa za 2 lata

Dokumentacja jest gotowa, prace ruszą w tym tygodniu, a za dwa lata będzie gotowa nowa siedziba Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka.

Wybory prezydenckie zaplanowano na 18 maja. Ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca.

Kto zostanie prezydentem Polski? Jest już 10 zarejestrowanych kandydatów

Tylu zarejestrowała już Państwowa Komisja Wyborcza. Pozostali mają czas do piątku, do godziny 16.

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Krok w stronę miasta. Gmina złożyła wniosek do wojewody

Wniosek do wojewody lubelskiego już złożony: Janów Podlaski stara się o prawa miejskie.

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża tę technologie pierwsza w Polsce

Wcześniej była metoda mikrofiltracji, teraz będzie technologia UV do oczyszczania solanki. Spółdzielnia Mleczarska Ryki wdraża ją jako pierwsza w Polsce.

Adam Kuś (w niebieskim stroju) rozpoczął sezon od świetnego występu

Zawodnicy Monogo Lubelskie Perła Polski błyszczeli w rywalizacji na czeskich szosach

W miniony weekend u naszych południowych sąsiadów rozegrano dwa wyścigi. W sobotę w okolicach Hlohovca rozegrano Trofeo Cinelli.

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Tragiczny wypadek w Chełmie. 19-latek usłyszał zarzuty

Zarzuty spowodowania katastrofy drogowej i jazdy po pijanemu usłyszał w poniedziałek 19-letni Szymon C. podejrzany o spowodowanie w Chełmie wypadku, w którym zginęło dwóch 18-latków, przewożonych w bagażniku auta. Samochodem tym podróżowało w sumie 10 młodych osób.

Uroczystość podpisania umowy w LCK

Miliardy w sieć i liczniki. PGE podpisała rekordową umowę

12,1 miliarda złotych zainwestuje Grupa PGE w sieć, nowoczesne rozwiązania cyfrowe i wiele innych dziedzin swojego biznesu. Pieniądze pochodzą z niskooprocentowanej pożyczki, w ramach KPO, której udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego. Umowę podpisano dziś w Lublinie. Szefowie PGE obiecują, że olbrzymie pieniądze pozwolą obniżyć rachunki za prąd.

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Niebezpieczne pamiątki z czasów II wojny światowej znalezione podczas budowy

Podczas prac ziemnych na terenie gminy Zalesie odkryto pocisk artyleryjski pochodzący z okresu I wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez policję i zneutralizowane przez saperów. Przypominamy, jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchów.

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Z trzema promilami na traktorze. Został złapany przez świadków

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie alkomatem u 31-letniego kierowcy traktora. Dalszą jazdę maszyną uniemożliwili mu świadkowie zdarzenia.

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Jak ma się rozwijać transport publiczny w mieście i gminie? Przyjdź na konsultacje

Miasto chce poznać opinie mieszkańców na temat transportu publicznego. Można wypełnić ankietę i przyjść na konsultacje.

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

ZGL ma być spółką. Dotychczasowa formuła prawna wpędziła ZGL w problemy finansowe

Zakład Gospodarki Lokalowej w Łukowie będzie spółką. Zdaniem władz miasta dotychczasowa formuła prawna się nie sprawdziła i wpędziła ZGL w problemy finansowe.

PKO BP EKSTRAKLASA
25. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Motor Lublin 4-0
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2-1
Pogoń Szczecin - Cracovia 5-2
Puszcza Niepołomice - Piast Gliwice 2-1
Radomiak Radom - Lechia Gdańsk 2-1
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 3-2
Stal Mielec - Śląsk Wrocław 1-4
Widzew Łódź - GKS Katowice 1-0
Zagłębie Lubin - Korona Kielce 1-1

Tabela:

1. Raków 25 52 37-16
2. Jagiellonia 25 51 47-30
3. Lech 25 50 47-21
4. Pogoń 25 43 41-28
5. Legia 25 40 48-35
6. Górnik 25 40 36-29
7. Cracovia 25 38 44-39
8. Motor 25 36 35-44
9. Katowice 25 33 33-31
10. Piast 25 33 26-26
11. Korona 25 33 24-31
12. Radomiak 25 31 34-39
13. Widzew 25 30 28-39
14. Puszcza 25 25 24-35
15. Stal 25 23 26-38
16. Zagłębie 25 23 21-38
17. Lechia 25 21 26-44
18. Śląsk 25 18 25-39

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!