Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

22 marca 2025 r.
20:56

Siedem goli w derbach, Lublinianka lepsza od rezerw Motoru

Autor: Zdjęcie autora lukisz

Na jesieni 6:2 na Wieniawie, a wiosną 5:2 przy Al. Zygmuntowskich. Lublinianka znowu okazała się zdecydowanie lepsza od rezerw Motoru.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obie drużyny z tygodniowym opóźnieniem wróciły do walki o ligowe punkty. Wicelider tabeli nie zapomniał jednak, jak się strzela gole. Na pierwszego w 2025 roku kibice z Wieniawy musieli poczekać tylko do 11 minuty. Po centrze z rzutu rożnego Jakuba Sobstyla na dalszym słupku świetnie znalazł się Przemysław Kanarek i po strzale głową otworzył wynik spotkania.

W 21 minucie Jarosław Milcz wywalczył rzut karny, a za chwilę sam poszkodowany nie zmarnował doskonałej sytuacji. Kiedy po dwóch kwadransach akcję Anesa Kheroufa wykończył Sobstyl było już jasne, że żółto-biało-niebiescy będą musieli pogodzić się z porażką.

Co prawda, 180 sekund później z gola cieszył się Kacper Tracz, ale błyskawicznie Lublinianka odzyskała trzybramkową zaliczkę. W rolach głównych ponownie wystąpili: Kherouf, który zaliczył drugą asystę oraz Sobstyl. Popularny „Sopel” skompletował dublet, a goście po pierwszej połowie prowadzili na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 4:1.

Niespodziewanie po przerwie Motor II jeszcze napsuł sporo krwi rywalom. Igor Kuchta mimo asysty Jakuba Bednary zdołał umieścić piłkę w siatce. W kolejnych minutach gospodarze próbowali pójść za ciosem i trzeba przyznać, że na jakiś czas przejęli inicjatywę. W kolejnych minutach oddali kilka strzałów, a najgroźniejszy był ten w wykonaniu Kuchty. Sebastian Ciołek był jednak na posterunku i nie dał się zaskoczyć po raz trzeci.

Kiedy do końca zawodów pozostawał kwadrans, przyjezdni wywalczyli rzut wolny. Bednara uderzył prawie idealnie. Prawie, bo zamiast do siatki przymierzył w słupek. Miał jednak trochę szczęścia, bo futbolówka odbiła się od bramkarza rywali i wylądowała w siatce. W efekcie derby Lublina zakończyły się wynikiem 5:2 na korzyść podopiecznych Daniela Koczona.

– Na pewno to był pozytywny powrót do gry po przerwie zimowej. Zwłaszcza w pierwszej połowie wyglądało to naprawdę dobrze. Wiadomo, że na początku rundy boiska nie będą najlepsze, ale w sobotę to przy Al. Zygmuntowskich nie było takie najgorsze, powiedziałbym, że przeciętne. Szkoda jednak dwóch straconych bramek. Zapłaciliśmy za naszą niefrasobliwość. Nie powinniśmy dopuścić do tych goli, bo jesteśmy zbyt klasową drużyną – mówi trener Koczon.

W następny weekend jego piłkarze zagrają u siebie z Tomasovią (sobota, 29 marca, godz. 13).

Motor II Lublin – Lublinianka Lublin 2:5 (1:4)

Bramki: Tracz (33), Kuchta (53) – Kanarek (11), Milcz (22-z karnego), Sobstyl (30, 40), Myćka (75-samobójcza).

Motor II: Myćka – Kalbarczyk, Kotko, Tryk, Brzozowski, Jabłoński (75 Choina), Kuchta, Sikora (83 Węgrzyn), Tracz (78 Bodziony), Kraska (65 Kisiel), Bereza.

Lublinianka: Ciołek – Misiurek, Kanarek, Bednara, Misztal, Kherouf (61 Leszczyński), Jagodziński, Sobstyl (80 Kołacz), Koneczny (75 Knapp), Milcz (82 J. Wadowski), Pacek (66 Skrzycki).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Magda Balsam (z piłką) zdobyła aż 11 bramek

PGE MKS FunFloor pewnie zameldował się w półfinale Orlen Puchar Polski

Dla kibiców PGE MKS FunFloor to był bardzo przyjemny wieczór. Podopieczne Pawła Tetelewskiego nie miały najmniejszych problemów z ograniem Sośnicy Gliwice.

W Puławach planują rafinerię metali ziem rzadkich. To projekt strategiczny

W Puławach planują rafinerię metali ziem rzadkich. To projekt strategiczny

Na terenie należącym do Grupy Azoty w Puławach, kanadyjska firma Mkango do 2028 roku chce postawić rafinerię metali ziem rzadkich. Obydwie firmy poinformowały dziś o tym, że prace potrwają 18 miesięcy.

Ognisty Fińsko – Łotewski duet gitarowy
koncert
26 marca 2025, 19:30
film

Ognisty Fińsko – Łotewski duet gitarowy

Już w środę (26 marca) w pubie Just Crafted prawdziwa gratka dla miłośników gitary akustycznej. Wystąpi duet gitarowy – fiński gitarzysta Lauri Manner (Kadonnut Manner) oraz łotewski innowator bluesa i ragtime'u, Edgars Rubenis. Przygotujcie się na podróż, która łączy tradycję z niespodziewanym!

Akcja Bezpieczny Lublin. Co wypatrzyły policyjne drony?

Akcja Bezpieczny Lublin. Co wypatrzyły policyjne drony?

Prawie 10 000 wykroczeń, 78 kierujących na „podwójnym gazie” i 1128 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. To wszystko tylko w tym roku i tylko w Lublinie.

O.S.T.R.

Noc Kultury: O.S.T.R. W Lublinie. Kto wystąpi wcześniej?

Adam O.S.T.R. Ostrowski będzie gwiazdą sceny rapu tegorocznej edycji Nocy Kultury. Jego koncert poprzedzą występy laureatek i laureatów konkursu „Młody Rap”.

Kryspin znajdujący się przy archikatedrze lubelskiej zadebiutował w grudniu 2024 roku. Teraz do niego dołączą kolejne koziołki

Tereska, Jadzia, Mikołaj i Jędrek, czyli nowe koziołki w Lublinie

W środę mieszkańcy Lublina spacerują z szeroko otwartymi oczami i wypatrują nowych koziołków. Na ulicach miasta pojawią się cztery nowe figurki.

Foodtrucki z jedzeniem zaparkują w Chełmie. Na trzy dni
28 marca 2025, 15:00

Foodtrucki z jedzeniem zaparkują w Chełmie. Na trzy dni

Miłośnicy dobrego jedzenia: przygotujcie się na ucztę. W ostatni weekend marca, w Chełmie odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulinarnych tej wiosny – zlot food trucków. To doskonała okazja, by spróbować smaków z różnych zakątków świata.

Mimo trwających rozmów i negocjacji, Rosjanie cały czas atakują Ukrainę i ostrzeliwują cele cywilne. Na zdjęciu Kijów i skutki uderzenia rosyjskiego drona kamikadze Shahed w budynek mieszkalny

Zgoda na całkowity zakaz ataków na infrastrukturę energetyczną Ukrainy i Rosji

W Rijadzie wszystkie strony zgodziły się wdrożyć zakaz ataków na infrastrukturę energetyczną Ukrainy i Rosji – poinformował we wtorek minister obrony Ukrainy, Rustem Umierow po spotkaniu ukraińskiej i amerykańskiej delegacji w stolicy Arabii Saudyjskiej.

„Sposób na Dorosłość”. Licealiści uczą się, jak radzić sobie w życiu
galeria

„Sposób na Dorosłość”. Licealiści uczą się, jak radzić sobie w życiu

Projekt „Sposób na Dorosłość” to inicjatywa dwóch uczennic, która ma pomóc młodzieży zdobyć praktyczną wiedzę niezbędną w dorosłym życiu: od zarządzania pieniędzmi po skuteczną autoprezentację.

Uniwersytet Przyrodniczy ma nowych doktorów i doktorów habilitowanych
ZDJĘCIA
galeria

Uniwersytet Przyrodniczy ma nowych doktorów i doktorów habilitowanych

Liczymy na państwa pomysłowość i kreatywność, na twórcze zgłębianie wiedzy oraz prowadzenie badań i doświadczeń w poczuciu odpowiedzialności za los ludzi i świata – mówił prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Schrony i zbrojenia. Nowy polski fundusz to 30 miliardów na obronność

Schrony i zbrojenia. Nowy polski fundusz to 30 miliardów na obronność

To już oficjalnie: Polska jako pierwsza w Europie powołuje Fundusz Obronności i Bezpieczeństwa w KPO. Zainwestujemy miliardy w schrony, infrastrukturę podwójnego zastosowania i rozwój polskich firm zbrojeniowych – informuje minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Budynek przy ul. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera

Pieniądze są, wykonawca już wybrany. Tu będzie hub technologiczny

Miasto rozstrzygnęło przetarg na remont budynku przy ul. gen. Orlicz-Dreszera, Za 2 249 000 złotych powstanie tu nowoczesny hub technologiczny.

Teoria połączona z praktyką. Dni otwarte w Akademii Wincentego Pola
ZDJĘCIA
galeria

Teoria połączona z praktyką. Dni otwarte w Akademii Wincentego Pola

Można było wcielić się w chirurga i sprawdzić, jak sobie poradzimy w zszywaniu ran. Akademia Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola otworzyła swoje drzwi dla przyszłych studentów. Były rozmowy, pokazy oraz zwiedzanie uczelni.

Tusk: Nie rozumiem, dlaczego nie ma podpisu prezydenta

Tusk: Nie rozumiem, dlaczego nie ma podpisu prezydenta

Proszę nie marnować ani godziny panie prezydencie, bo to naprawdę jest kompletnie dla mnie niezrozumiałe, jak można z tym tak długo czekać – premier Donald Tusk powiedział, że nie rozumie, dlaczego nie ma podpisu prezydenta pod ustawą ws. ograniczenia prawa do azylu.

Kwiecień miesiącem "trzynastek". Ale niektórzy zastrzyk gotówki otrzymają już w marcu

Kwiecień miesiącem "trzynastek". Ale niektórzy zastrzyk gotówki otrzymają już w marcu

W kwietniu emeryci i renciści otrzymają "trzynastki", czyli 1878,91 złotych brutto. Ale w niektórych przypadkach świadczenia trafią na pocztę i konta bankowe jeszcze wmarcu.

IV LIGA LUBELSKA
19. KOLEJKA

Wyniki:

Motor II Lublin - Lublinianka 2-5
Stal Kraśnik - Huragan 4-2
Opolanin Opole Lubelskie - Górnik II Łęczna 1-2
Gryf Gmina Zamość - Hetman Zamość 1-2
Granit Bychawa - Start Krasnystaw 3-0
Łada 1945 Biłgoraj - Janowianka 2-2
Sygnał Lublin - Orlęta Spomlek 2-7
Kłos Gmina Chełm - Avia II Świdnik 1-1
Tomasovia  -  pauza

Tabela:

1. Stal 17 47 47-6
2. Lublinianka 17 46 53-15
3. Hetman 118 36 35-22
4. Tomasovia 16 34 42-18
5. Łada 17 34 46-20
6. Orlęta 18 31 48-28
7. Janowianka 18 30 38-29
8. Start 17 26 26-23
9. Opolanin 18 21 18-35
10. Motor II 17 20 28-39
11. Granit 18 19 26-41
12. Sygnał 18 17 30-53
13. Górnik II 18 17 30-36
14. Huragan 18 16 31-33
15. Avia II 17 12 14-53
16. Gryf 18 8 12-41
17. Kłos 18 5 8-40

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!