Fot. dw
Sport powszechny Miłocin (pow. lubelski) dostał 8 tys. zł nagrody z Ministerstwa Sportu i Turystyki za wzorową organizację imprezy Moja Ojczyzna – Mój sport – Moja duma i radość.
To była kolejna edycja konkursu ministerstwa na najlepsze projekty realizowane w środowisku wiejskim. W tym roku organizatorzy imprez sportowych z terenu całej Polski zgłosili 89 projektów, w których zaplanowali udział prawie 42 tys. osób. W konkursie, podobnie jak w latach ubiegłych, mogły uczestniczyć kluby sportowe, stowarzyszenia sportowe i związki stowarzyszeń szczebla gminnego.
Zwycięzcą konkursu zostało Gminne Zrzeszenie LZS Wola Krzysztoporska (woj. łódzkie), a na wysokim piątym miejscu uplasował się jedyny przedstawiciel woj. lubelskiego – LZS Miłocin. Dzięki temu otrzymał 8 tys. zł. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowego dla Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie. Z Lubelskiego wyróżnienie, ale bez nagrody pieniężnej, otrzymał jeszcze tylko ULKS Center Bit Stare Kobiałki (pow. łukowski).
„Moja Ojczyzna – Mój sport – Moja duma i radość” – to hasło imprezy sportowej, która odbyła się 3 czerwca na boisku szkolnym w Miłocinie, a także hasło szerszego projektu realizowanego na terenie gminy Wojciechów w tym roku. Jego głównym celem jest zwiększenie zaangażowania społecznego mieszkańców w lokalne inicjatywy kulturalno-sportowe. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.
Szkoła, na której zorganizowano zawody nosi imię Polskich Olimpijczyków więc nie mogło ich zabraknąć. Gośćmi byli Wiesława Wolak, łuczniczka (Igrzyska Paraolimpijskie Ateny i Pekin) oraz Leszek i Małgorzata Duneccy, byli lekkoatleci. Przygotowano także wystawę pt. „Olimpijskie sukcesy naszych rodaków”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na boisku było gwarnie, wesoło i tłoczno, bowiem w imprezie wzięły udział wszystkie szkoły z gm. Wojciechów oraz gmin ościennych. Łącznie w tym sportowym święcie wzięły udział 422 osoby.
Patronat honorowy nad imprezą sprawował Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego a patronat medialny Dziennik Wschodni i Radio Lublin. Organizacyjnie i finansowo projekt wspierali m.in. Urząd Gminy Wojciechów, Stowarzyszenie „U Źródeł Ciemięgi”, SP im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie, Rada Sołecka, Urząd Marszałkowski w Lublinie< Starostwo Powiatowe w Lublinie i Bank Spółdzielczy w Nałęczowie.