Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Fot. Dominik Guz<br />
<br />
Wyniki Unii Rejowiec nie zachwycają
Fot. Dominik Guz

Wyniki Unii Rejowiec nie zachwycają

Do końca 2015 roku prezesem był Zbigniew Rumiński, który z półtoraroczną przerwą kierował klubem z Rejowca przez 15 lat. – Tak szybko zleciało. W tym czasie zdążyliśmy przejść zmiany organizacyjne. Z Gminno-Cukrowniczego Klubu Sportowego przekształciliśmy się w Gminny Klub Sportowy. Wywalczyliśmy awans do ligi okręgowej, w której gramy już od kilku lat – wylicza Zbigniew Rumiński, już były prezes klubu z Rejowca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dlaczego nastąpiła zmiana prezesa? – Na dalsze kierowanie klubem nie pozwala mi czas. Ważne też są sprawy zdrowotne – wyjaśnia Rumiński. – Szkoda przedwcześnie kończyć kadencję. To był naprawdę dobry czas, mądrze wykorzystany. Najbardziej żal rozstawać się z zawodnikami. Mamy naprawdę zdolnych graczy. Dobry pożytek powinniśmy mieć z naszych młodzików z rocznika 2015/2016.

Były szef klubu nie żegna się z nim definitywnie. – Poproszono mnie, abym pozostał w nim na zasadach członka zarządu – mówi.

Od 1 stycznia obowiązki Rumińskiego przejął Marcin Palonka. To były zawodnik Unii, ostatnio także sędzia piłkarski. Pomagał mu będzie dotychczasowy wiceprezes i kierownik klubu Jan Mazur. – Najważniejszym zadaniem będzie rozwiązanie przyszłości trenera zespołu seniorów –zapowiada Mazur.

Od półtora roku odpowiedzialny za wyniki drużyny jest Tomasz Sąsiadek. Pod jego opieką w poprzednim sezonie Unia zajęła wysokie czwarte miejsce. – To był bardzo dobry wynik – przyznaje wiceprezes. Na tyle dobry, że runda jesienna obecnych rozgrywek zapisana została w historii klubu jako najczarniejsza w historii. Zespół zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli. W 13 spotkaniach Unia uzbierała zaledwie pięć punktów (jedno zwycięstwo i dwa remisy). Do przedostatniego Brata Siennica Nadolna traci już pięć „oczek”, zaś do kolejnych dwóch ekip: Pławanic Kamień i Spółdzielcy Siedliszcze – sześć.

Tak słałby wynik i realne zagrożenie spadkiem z ligi okręgowej wymusza konkretne działania władz klubu. Pierwszym krokiem jest osoba trenera. Niewykluczone, że obecny Tomasz Sąsiadek pożegna się ze stanowiskiem. – Zespół jest z jego pracy zadowolony, ma ciekawy warsztat. Szkoda, że nie przekłada się to na wyniki. To, czy nadal będzie prowadził drużynę okaże się w ciągu tygodnia, może dwóch – zapowiada Mazur.

Jednym z nowych kandydatów jest Roman Rossa. To obrońca Unii, który w swojej karierze prowadził już grupy młodzieżowe w Sparcie Rejowiec Fabryczny. Był też trenerem Leszkopolu Bezek.

Dąb Dębowa Kłoda liczy na lepszy wynik w rundzie rewanżowej

Jesień dla podopiecznych trenera i zarazem prezesa Andrzeja Daszczyka nie była najlepszym okresem. Drużyna znalazła się bowiem poza dziesiątką ligi. Dopiero 11 pozycja nikogo w klubie nie zadowala i jest grubo poniżej oczekiwań. Dąb uzbierał zaledwie 12 punktów. Podopieczni Daszczyka wygrali tylko cztery mecze i aż w dziewięciu schodzili z boiska pokonani. Niżej w klasyfikacji są już tylko 12. Granica Terespol, Dwernicki Stoczek Łukowski i Janowia Janów Podlaski.

Powodów tak słabych wyników było kilka. – Posypała nam się kadra, zarówno przez kontuzje, jak też przez zagraniczne wyjazdy zawodników – tłumaczy trener Daszczyk. Początek ligi był bardzo ważny. – W pięciu, a nawet sześciu meczach zabrakło mi kluczowych zawodników. Myślę o Łukaszu Suprynie, Mateuszu Turowskim, Kamilu Krasińskim i Kamilu Łazuce – wylicza szkoleniowiec. – To wszystko przełożyło się na taki, a nie inny wynik. Mamy świadomość, że to nie tak miało wyglądać. Usprawiedliwieniem jest jednak fakt, że w rozgrywkach ligowych gramy wyłącznie swoimi piłkarzami.

Jeśli ubiegłoroczny beniaminek zamierza pozostać na kolejny sezon w bialskiej klasie okręgowej musi zmienić się na wiosnę. – Najważniejsze będą wzmocnienia. Praktycznie potrzebujemy po jednym graczu na każdej pozycji: w obronie, pomocy i ataku – tłumaczy trener-prezes. Wielce prawdopodobne jest też odejście napastnika Mateusza Turowskiego. – Piłkarz znalazł pracę we Wrocławiu i raczej tam się przeniesie. Jego odejście wyjazd będzie bardzo poważnym osłabieniem – przekonuje Daszczyk. – Myślę, że wspólnymi siłami, razem z zespołem, znajdziemy wyjście z tej, mało komfortowej dla nas sytuacji.

Przygotowania do rundy rewanżowej zespół ma rozpocząć na początku lutego. – Wiosna, na pewno, musi być już znacznie lepsza w naszym wykonaniu. Satysfakcjonowałoby nas powtórzenie, co najmniej, wyniku z ubiegłych rozgrywek. Wówczas zajęliśmy siódme miejsce – zapowiada opiekun Dębu.

Pozostałe informacje

Wypadek w Chełmie

Tragiczny wypadek nastolatków. Chełm pożegna Filipa i Mateusza

Chełm pożegna nastolatków, którzy zginęli tragicznie w wypadku samochodowym w niedzielę. Pogrzeby odbędą się w środę i czwartek.

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Małopolska Hodowla Roślin i Krajowa Grupa Spożywcza strategicznymi sponsorami KPR Padwa Zamość

Zamojska piłka ręczna posiada silne wsparcie ze strony liderów polskiego sektora rolniczego i spożywczego. Małopolska Hodowla Roślin sp. z o.o. oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A. to strategiczni sponsorzy Klubu Piłki Ręcznej Padwa Zamość. To ważny krok dla rozwoju klubu i promocji piłki ręcznej w regionie.

Jan Paweł II na tronie papieskim na dziedzińcu KUL w czasie spotkania ze społecznością akademicką
galeria

Już 20 lat nie ma z nami Jana Pawła II. Miał dużo wspólnego z Lublinem

Dzisiaj przypada 20. rocznica śmierci św. Jana Pawła II – papieża, wykładowcy i profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Lubelski ratusz przypomina, że był Honorowym Obywatelem Lublina.

zdjęcie ilustracyjne

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem

Linia 18 pojedzie dzisiaj objazdem. Ma to związek z przebudową drogi w Elizówce.

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości
galeria

Dwie wyjątkowe inwestycje Gęsia 26 i Zielona 5A w ofercie Biura Ciesielczuk Nieruchomości

Biuro Ciesielczuk Nieruchomości oferuje możliwość zakupu mieszkań na rynku pierwotnym w dwóch prestiżowych inwestycjach znajdujących się na mapie Lublina: Gęsia 26 oraz Zielona 5A. Obie propozycje wyróżniają się nowoczesnymi, funkcjonalnymi mieszkaniami, które spełnią różne oczekiwania klientów.

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Miasto rozdaje pieniądze na imprezy w dzielnicach. Projekt może złożyć nawet 10-latek

Nawet 7 tysięcy złotych wsparcia na projekt. A do wydania jest 400 tysięcy złotych. W Lublinie rusza tegoroczna edycja programu „Dzielnice Kultury/Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA
14. KOLEJKA

Wyniki:

Bug Hanna - Astra Leśniowice 3-2
Hetman Żółkiewka - Ruch Izbica 1-4
Ogniwo Wierzbica - Unia Rejowiec 2-0
Włodawianka - GKS Łopiennik 5-2
Spółdzielca Siedliszcze - Brat Siennica Nadolna 1-3
Chełmianka II - Frassati Fajsławice 5-1
Sparta Rejowiec F. - Granica Dorohusk 0-1

Tabela:

1. Bug 14 35 51-19
2. Włodawianka 14 34 59-12
3. Astra 14 33 36-15
4. Ruch 14 28 39--26
5. Chełmianka II 14 26 34-19
6. Brat 14 21 31-38
7. Unia R. 14 20 21-26
8. Ogniwo 14 20 29-26
9. Sparta 14 20 18-21
10. Frassati 14 16 36-35
11. Hetman 14 10 28-42
12. Łopiennik 14 10 24-50
13. Granica 14 6 14-49
14. Spółdzielca 14 6 17-59

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!