16 sierpnia 2024 r.
19:55

GKS Katowice - Motor Lublin. Remis ze wskazaniem na gości (zapis relacji na żywo)

Autor: Zdjęcie autora lukisz
(fot. Wojtek Szubartowski)

Dobry występ Motoru Lublin w Katowicach. Starcie beniaminków zakończyło się jednak bezbramkowym remisem, chociaż sytuacji nie brakowało.

GKS Katowice – Motor Lublin 0:0

GKS: Kudła – Kuusk, Jędrych, Klemenz, Repka, Rogala (63 Wasielewski), Czerwiński (75 Marzec), Kowalczyk, Błąd (63 Galan), Nowak (75 Antczak), Zrelak (84 Mak).

Motor: Brkić – Stolarski (66 Wójcik), Rudol, Najemski (82 Bartos), Luberecki, Scalet, Kubica (60 Caliskaner), Wolski, Ndiaye (66 M. Król), Ceglarz, Mraz (82 Wełniak).

Żółte kartki: Rogala, Galan - Kubica, Bartos.

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

--------------------------------------------------

Rezerwowi:

GKS: Strączek, Galan, Mak, Komor, Marzec, Arak, Milewski, Wasielewski, Antczak.

Motor: Rosa, Romanowski, Wełniak, Caliskaner, Wójcik, Simon, M. Król, Bartos, Gąsior.

---------------------------------------------------

90+3' Dobra akcja GKS, Marzec uderza obok bramki, a sędzia kończy mecz. Remis 0:0 w Katowicach, ale jest to remis ze wskazaniem na ekipę z Lublina.

90+2' Kudła zagrywa "na aferę", ale Motor wybija.

90' Piłkarze pograją jeszcze 3 minuty.

90' Głupia strata Galana w dobrze zapowiadającej się akcji GKS, Caliskaner przeniósł grę na połowę rywali.

89' Bartos zatrzymuje Maka faulem i ogląda kartkę.

86' Repka stracił piłkę i wydawało się, że Krol ruszy z kontrą, ale szybko gracz GKS odbiera futbolówkę i gospodarze nadal atakują.

84' Kontra Motoru, Kuusk łapie za koszulkę Króla i ogląda kartkę, Mak zmienia Zrelaka.

82' Dwie kolejne zmiany w ekipie z Lublina: Wełniak i Bartos za Mraza i Najemskiego.

79' Lewą flanką atakowali najpierw: Caliskaner, za chwilę Ceglarz, ale akcja kończy się tylko rożnym. Jeśli ktoś ma w Katowicach strzelić gola, to wydaje się, że to musi być drużyna Mateusza Stolarskiego, która jest po prostu lepsza i zdecydowanie groźniejsza.

75' Antczak i Marzec za Czerwińskiego i Nowaka.

73' Ładna akcja Motoru, przepuszczenie Caliskanera, centra Lubereckiego, ale zabrakło finalizacji.

72' Błąd Wójcika w swoim polu karnym, zamiast wybić piłkę zagrywa do Wasielewskiego, ale ten atakuje do linii końcowej i uderza w boczną siatkę.

70' Luberecki zagrywa długą piłkę na dobieg do Ceglarza, ale z bramki wychodzi Kudła i łapie futbolówkę.

66' Teraz dwie zmiany w Motorze. Wójcik i Michał Król za Stolarskiego i Ndiaye.

65' Sędzia wraca do przewinienia Galana na Caliskanerze i Hiszpan obejrzał "żółtko".

63' Podwójna zmiana w ekipie gospodarzy: Schodzą: Rogala i Błąd, a wchodzą, Galan i Wasielewski.

60' Pierwsza zmiana w meczu. Caliskaner za Kubicę.

58' Rzut wolny dla przyjezdnych, centra w pole karne i uderzenie głową Rudola tuż obok, szkoda.

57' Kubica bardzo wysoko nad bramką.

53' Teraz Motor wrócił z bardzo dalekiej podróży. GKS bardzo ładnie rozprowadził piłkę do lewej strony. Rogala nie strzelał tylko dogrywał do Zrelaka, ale sytuację ratuje Scalet, który wpadł przy okazji w Brkicia. Po chwili z bliska Kowalczyk mógł dać prowadzenie, ale został zablokowany.

51' Pierwszy celny strzał GKS, uderza z pola karnego Nowak, ale prosto w bramkarza.

48' I jeszcze jedna okazja dla Motoru i znowu bez gola! Kubica do Mraza, a Słowak pudłuje z bliska. Bardzo dobre wejście przyjezdnych w drugą połowę, ale mimo kilku sytuacji bramki nie ma.

48' Ceglarz w swoim stylu "łamie" akcję do środka i uderza na bramkę, ale kapitan nie "dokręcił" tej próby.

47' To powinno być 0:1! Świetnie w środku pola pograli Wolski i Ndiaye, piłkę dostał Mraz, który uderzył z narożnika pola karnego w Kudłę, a ten odbija piłkę prosto pod nogi Ceglarza, który... nie trafił w futbolówkę tuż pod bramką GKS.

46' Gramy po przerwie!

45+4' Głupia kartka Kubicy za kopnięcie piłki po gwizdku, a po chwili koniec pierwszej połowy. GKS wrócił z dalekiej podróży, bo wydawało się, że Ndiaye zdobył pięknego gola, ale po analizie VAR bramka została anulowana.

45+2' Znowu błąd mocno z dystansu i mocno nicelnie.

45+1' Nie ma gola, jednak spalony!

45' W międzyczasie sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry 3 minuty, a wszyscy czekają na werdykt VAR.

44' Jeszcze VAR sprawdza sytuację, możliwe, że Ndiaye był na spalonym. Trochę to wszystko trwa, nadal nie mamy decyzji.

42' Gol dla Motoru! Rudol zobaczył, że Ndiaye na połowie rywali ma przed sobą tylko jednego obrońcę. Posłał mu daleką piłkę jeszcze ze swojej połowy, a Senegalczyk świetnie przyjął, "poczarował" i kapitalnie uderzył z około 15 metrów!

40' Wrzutka w pole karne Motoru, wydawało się, że będzie groźnie, ale jest spalony i piłka dla gości.

37' Rudol najpierw wrzuca piłkę rękami z autu, za chwilę nogą, ale drugie podejście "przeciągnięte".

35' Znowu ufffff. Najemski przypadkowo odbił piłkę głową w stronę swojej bramki, wrzuca Błąd na głowę Zrelaka, który mógł uderzyć zdecydowanie lepiej.

33' Uffff byłoby groźnie przed polem karnym Motoru, ale Nowak zespuł akcje katowiczan kiepskim przyjęciem.

32' Klemenz dobrze przyblokował Ndiaye, łapie piłkę Kudła.

31' Daleki wyrzut z autu Rudola, małe zamieszanie, ale GKS zdołał zażegnać niebezpieczeństwo.

30' Ndiaye wygrał pojedynek z Klemenzem, zagrał na drugą stronę do Ceglarza, ale będzie "tylko" rożny dla przyjezdnych.

29' Kolejny strzał gospodarzy, tym razem Zrelak głową. Po raz kolejny niecelny.

28' Chwila przerwy w grze, pomocy potrzebował Ndiaye po pojedynku w powietrzu.

25' Szybka odpowiedź gospodarzy. Bardzo ładna akcja. Czerwiński na prawym skrzydle miał sporo możliwości, zdecydował się na wycofanie piłki i Błąd po raz kolejny nie trafia w bramkę po strzale z dystansu.

24' Szansa dla lublinian! Wolski do Mraza w pole karne, wydawało się, że Słowak straci piłkę, ale jednak szczęśliwie się przy niej utrzymał, uderzył, ale prosto w Kudłę, który broni nogami.

22' Nieporozumienie po drugiej stronie boiska, Luberecki niecelnie podawał do Ceglarza.

22' Klemenz wygrywa pojedynek z Ndiaye przy linii bocznej.

21' Ceglarz wywalczył rzut rożny. Za krótko Wolski.

20' Dobre długie podanie Klemenza w pole karne, ale Czerwiński nie sięgnął futbolówki.

17' Dobra centra Ndiaye, ale wybija GKS. Teraz Motor trochę dłużej przy piłce.

14' Kolejna próba miejscowych z dystansu, tym razem Czerwiński, ale znowu niecelnie.

13' Ekipa z Katowic przejmuje inicjatywę. Akcja prawą stroną, centra w pole karne, a piłka przeszła przez całe pole karne do Rogali. Na szczęście gracz GKS za długo zbierał się do strzału i został zablokowany.

12' Kontrę Ndiaye faulem zatrzymał Rogala i obejrzał "żółtko".

11' Gospodarze atakowali lewym skrzydłem, będzie rożny.

10' Zagapił się Rudol i stracił piłkę, ale odważnie z bramki wyszedł Brkić i bez problemów zażegnał niebezpieczeństwo.

9' GKS dłużej utrzymał się przy piłce, były dwie próby podania w pole karne, ale obie wybijali obrońcy. Na koniec znowu Błąd z dystansu, ale tym razem zdecydowanie gorzej.

7' I znowu groźnie zaatakowała ekipa z Lublina. Goście bardzo ładnie rozegrali akcję. Najpierw Ceglarz wrzucił z lewego skrzydła, a wszystko zakończył nieudanym uderzeniem zza szesnastki Scalet.

4' Dobra akcja Motoru i naprawdę poważa okazja na gola. W środku piłkę wywalczył Kubica, futbolówka trafiła na prawą flankę do Ndiaye, a Senegalczyk wyłożył ją do Wolskiego. Pomocnik gości uderzył po ziemi, ale nieznacznie się pomylił.

3' Błąd się nie zastanawiał, tylko od razu huknął zza pola karnego, ale tuż nad bramką.

1' W 23 sekundzie Ceglarz centruje w pole karne, ale bramkarz "Gieksy" szybszy od Ndiaye.

1' Gramy!

-------------------------------------------------

Mateusz Stolarski na antenie Canal Plus Sport 3

– Bardzo się cieszymy, że do staliśmy się do ekstraklasy, pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Dwa tygodnie pauzy? Taka była decyzja Jagielloni i mieli do tego prawo. My musieliśmy się zaadaptować, nie zmieniło nam to zbytnio przygotowań. Po prostu zamiast meczu ligowego zagraliśmy gierkę wewnętrzną. To na pewno nie będzie wymówka, mamy nadzieję, że te dwa tygodnie przygotowań przyniosą pozytywny skutek. Odtworzyliśmy parę klipów z poprzedniego meczu z GKS Katowice, bo filozofia rywali i trenera Góraka się nie zmieniła. Jak zagramy? Motor najważniejsze, żeby zagrał swoje, narzucił swoje tempo gry, czyli wysoki i agresywny pressing, który spowoduje, że będziemy mieli dużo odbiorów na połowie przeciwnika. To jest tylko plan, liczymy, że zaczniemy bardzo mocno od początku.

Znamy składy obu drużyn. W ekipie gospodarzy na ławce wylądował były "Motorowiec" Aleksander Komor. Mateusz Stolarski zdecydował się na więcej roszad. W "podstawie" wyjdą: jego brat Paweł, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Kubica, ale i Jacques Ndiaye.

Wszystko, co musisz wiedzieć o światłowodzie w Lublinie, zanim wykupisz ofertę. Sprawdź!

Dlaczego światłowód w Lublinie to najlepszy wybór? Warto przed zakupem dowiedzieć się, jakie zalety ma tego typu internet. Przede wszystkim jest on niezawodny i szybki. Idealne sprawdza się do tworzenia inteligentnych domów, podczas pracy zdalnej i nauki online. Zapewnia stabilność i szybkość, której nie mają inne rodzajów internetu – stacjonarnego i mobilnego. Jednak co to tak naprawdę oznacza? Dlaczego warto postawić na światłowód w Lublinie… oraz w każdym innym mieście? To inwestycja w przyszłość i gwarancja płynnego działania, niezależnie od tego, jak bardzo obciążamy sieć.

Złota Setka już dzisiaj! Zapraszamy do oglądania naszej gali

Złota Setka to wyjątkowy ranking wyjątkowych firm. W tym roku przed nami już 28. edycja gali. Zapraszamy Państwa do oglądania naszej relacji na żywo, a wyniki rankingu znajdziecie w dodatku do poniedziałkowego wydania Dziennika Wschodniego w punktach sprzedaży. Bądźcie z nami tego wyjątkowego wieczoru.

Julia Ostrowska (na drugim planie) otrzymała powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata U-17

Z Górnika Łęczna na mistrzostwa świata U-17. W niedzielę mecz z Rekordem

Dwie zawodniczki Górnika Łęczna zostały powołane do reprezentacji Polski przygotowującej się do mistrzostw świata U-17. W klubie na razie jednak wszyscy koncentrują się na niedzielnej konfrontacji z Rekordem Bielsko-Biała.

Wjazd na Pogodną od strony Krańcowej
lublin

Awaria kanalizacji. Utrudnienia na Pogodnej

Będą utrudnienia dla kierowców na ulicy Pogodnej. Wszystko przez awarię.

Szefowa Komisji Europejskiej zobaczy dzisiaj powódź w Polsce

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przyjedzie dzisiaj do Wrocławia. Jej wizyta jest związana z dramatyczną sytuacją powodziową.

Daria Szynkaruk ponownie będzie kapitanem drużyny z Lublina

Daria Szynkaruk (MKS FunFloor Lublin): Mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy się rozkręcać

Rozmowa z Darią Szynkaruk, skrzydłową i kapitan piłkarek ręcznych MKS FunFloor Lublin

Oszuści żerują na powodzi. Policja ostrzega

Oszuści żerują na powodzi. Policja ostrzega przed fałszywymi zbiórkami i krzykliwymi zdjęciami na portalach społecznościowych.

Powrót wielkich nazwisk i głośnych spektakli. Już wkrótce rozpocznie się Festiwal Konfrontacje Teatralne
6 października 2024, 19:00

29 edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 6-25 października pod hasłem „Powroty”, co oznacza powroty artystyczne oraz powrót do dużych form teatralnych. Pojawią się spektakle, które przyciągnęły widzów i zwróciły uwagę krytyków w ostatnim czasie. Na lubelskich scenach zobaczymy przedstawienia zrealizowane w Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy czy Bielsku-Białej.

Wisła Puławy wygrała w środę pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie

Wisła Puławy wygrała trzeci mecz z rzędu i wskoczyła do strefy barażowej

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie i trzecie z rzędu. Wisła Puławy w środowym, zaległym spotkaniu ósmej kolejki pokonała w gościach GKS Jastrzębie 2:1. Dzięki temu drużyna Macieja Tokarczyka awansowała do strefy barażowej.

Jolka, Jolka z balkonu lubelskiego ratusza

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Felicjan Jędrzejczak, legendarny wokalista Budki Suflera. Utwór "Jolka, Jolka pamiętasz" zagrał miejski trębacz po śmierci Romualda Lipko, 7 lutego 2020 r. Przypominamy rozmowę z Felicjanem Andrzejczakiem, który dzień przed śmiercią założyciela Budki Suflera spotkał się z nim

Lublinianka znowu zgarnęła komplet punktów

Start w dziewiątkę nie utrzymał prowadzenia w meczu z Lublinianką. Janowianka znowu bez punktów

Ciekawa ósma kolejka w IV lidze. Drugiej porażki z rzędu na własnym stadionie doznała Janowianka. Tym razem trzy punkty z bardzo trudnego terenu wywiozła Tomasovia. Sporo działo się w Krasnymstawie. Tamtejszy Start do przerwy prowadził z Lublinianką 2:0, ale przegrał 2:3. Spory wpływ na boiskowe wydarzenia miały jednak dwie czerwone kartki dla gospodarzy.

Człowiek o głębokiej miłości do swojej małej ojczyzny - Krzczonowa! Wojciech Cioczek w programie LUSTRO
LUSTRO

Wojciech Cioczek miłośnik kultury ludowej, pedagog, historyk, regionalista, działacz społeczny i polityk. O tym jak zrodziła się w nim miłość do tradycji, etnografii i Krzczonowa? Jak wyglądało jego dzieciństwo i dlaczego zaczął harfować? Opowiedział nam w programie Lustro.

Stypendia burmistrza miasta Świdnik przyznawane są już od 16 lat. To nagroda za ich wybitne osiągnięcia w nauce w danym roku szkolnym

Najlepsi z najlepszych. Burmistrz Świdnika nagrodził 153 uczniów

Gala Stypendialna to wyjątkowa chwila dla stypendystów wybranych przez burmistrza miasta Świdnik. Za trud włożony w roku szkolnym 2023/2024 zostało docenionych aż 153 uczniów ze świdnickich szkół.

Młodzieżowa Rada Miasta Janów Lubelski drugiej kadencji w pełnym składzie

Młodzieżowa Rada Miasta w komplecie. Wybrali swoje prezydium

Poprzednia kadencja dobiegła końca, odbyły się wybory na kolejną, a także pierwsza sesja. Młodzieżowa Rada Miasta w Janowie Lubelskim zaczęła pracę.

Wojciech Jerzy Suchodół od 1999 roku zaangażowany był w organizację memoriałowego turnieju bokserskiego poświęconego ojcu, tradycyjnie fundując nagrodę w kat. 56 kg, w której walczył Jerzy Suchodół.

Kochał ludzi i sport. Pogrzeb Wojciecha Jerzego Suchodoła odbył się w środę w Zamościu

Nie żyje Wojciech Jerzy Suchodół, wspaniały człowiek, lekarz, ginekolog, położnik, radny i społecznik. Nieprzerwanie od 25 lat organizował w Zamościu memoriał bokserski pamięci swego ojca Jerzego, byłego nauczyciela przysposobienia obronnego, wychowania fizycznego i trenera, twórcy zamojskiego pięściarstwa.