19:59

Lech Poznań - Motor Lublin. Sensacja przy Bułgarskiej, beniaminek lepszy od lidera (zapis relacji na żywo)

Autor: Zdjęcie autora lukisz
(fot. Piotr Michalski)

Niesamowita historia. Motor Lublin przegrywał w Poznaniu z Lechem 0:1, ale ostatecznie zgarnął trzy punkty po wygranej 2:1. Beniaminek jako pierwszy w tym sezonie pokonał "Kolejorza" na jego stadionie.

Lech Poznań – Motor Lublin 1:2 (1:1)

Bramki: Ishak (24) - Mraz (25, 54).

Lech: Mrozek – Pereira (80 Lisman), Douglas, Pingot, Gurgul, Murawski, Kozubal (72 Szymczak), Sousa (80 Jagiełło), Hotić (66 Fiabema), Ishak, Walemark (66 Gholizadeh).

Motor: Rosa – Stolarski (59 Wójcik), Najemski (59 Bartos), Rudol, Palacz, Samper, Wolski (34 Simon), Caliskaner (71 Scalet), Ceglarz (71 Ndiaye), Mraz, M. Król.

Rezerwowi:

Lech: Bednarek, Gholizadeh, Szymczak, Salamon, Fiabema, Hoffmann, Jagiełło, Loncar, Lisman.

Motor: Bartnik, Wójcik, van Hoeven, Simo, Luberecki, Ndiaye, Scalet, Bartos, Gąsior.

-------------------------------------------------------------

90+6' Ndiaye sam na sam z Mrozkiem, ale uderza obok. To nie ma jednak znaczenia, bo sędzia kończy mecz, a Motor jako pierwszy w tym sezonie wygrywa w Poznaniu!

90' Jeszcze 5 minut! Drugi z rzędu rzut rożny dla gospodarzy, nawet Mrozek w polu karnym.

90' Dobra wrzutka z prawego skrzydła, Jagiełło strzela głową, ale na górną siatkę.

89' Groźnie w polu karnym Motoru, ale goście wybijają.

88' Udany atak Motoru, kontra Lecha, ale Palacz przerwya akcję rywali i ogląda kartkę.

80' Ndiaye uderza obok bramki.

74' Fiabema zagrywa wzdłuż bramki, ale obrońca Motoru wybija na rzut rożny.

73' Ndiaye po błędzie Mrozka uderza z połowy, ale Senegalczyk zablokowany.

71' Ndiaye i Scalet wchodza, a Ceglarz i Caliskaner schodzą.

70' Lech atakuje, ale niewiele z tego wynika. Teraz Pereira źle dośrodkował, na górną siatkę.

66' Kartka dla Rudola i wolny dla Lecha.

64' Walemark zablokowany w polu karnym.

62' Powinno być 1:3! Mrozek wysunięty, Ceglarz w bardzo dobrej sytuacji decyduje się na lob, ale za nisko i łapie bramkarz.

61' Pereira "zewnętrzniakiem" w pole karne, ale Ishak łatwo zatrzymany. Szwed domaga się karnego, ale nie ma mowy o jedenastce.

60' Samper wybija piłkę głową po strzale Murawskiego.

59' Podwójna zmiana w ekipie z Lublina. Schodzą: Stolarski i Najemski, a wchodzą Wójcik i Bartos.

58' Teraz mogą odetchnąć kibice w Poznaniu i to bardzo głęboko. Caliskaner do Mraza, a Słowak na 1:3, ale tylko na chwilę, bo sędzia szybko pokazuje, że był spalony.

54' 1:2! Ceglarz na skrzydle zagrywa do Palacza, ten bardzo dobrze znajduje w polu karnym Caliskanera. Niemiec przekłada sobie piłkę na lewą nogę, uderza, Gurgul źle odbija, a tam, gdzie powinien być jest Mraz i z "piątki" pakuje futbolówkę do siatki.

52' Wielkie szczęście Stolarskiego. Po centrze Hoticia wydawało się, że obrońca Motoru bez problemu wybije piłkę. Tymczasem się... poślizgnął. Na szczęście Gurgul się nie spodziewał, że futbolówka spadnie mu pod nogami i nie skorzystał z prezentu.

49' Pierwsze uffff po przerwie. Świetna centra Hoticia, Wallemark nie sięgnął jednak piłki, a było blisko.

48' Potężna bomba Murawskiego, Caliskaner bierze piłkę na ciało i pada na murawę, chwila przerwy.

47' Dobry przechwyt Simona i celny strzał, ale raczej taki do statystyk.

46' Ruszamy po przerwie.

45+4' Lech naciskał w końcówce, ale do przerwy zostaje 1:1.

45' Pierwsza połowa potrwa jeszcze 4 minuty.

43' Jedna akcja, dwie kartki dla Motoru: Król i Stolarski trafili do notesu sędziego. Ten drugi zabrał piłkę, kiedy rywale chcieli wznowić grę, a później odepchnął jeszcze rywala. Głupia kartka.

39' Dobry fragment Motoru, znowu dłuższa akcja, którą celnym strzałem kończy Caliskaner. Niemiec uderzył jednak prosto w Mrozka.

37' Motor dłużej utrzymał się przy piłce, były dwa auty na wysokości pola karnego, teraz rożny.

34' Niestety, zła informacja dla gości. Wolski nie jest w stanie kontynuować gry. Zmienia go Simon.

32' Znowu ufff, bo po podaniu Walemarka zamykający akcję Pereira fatalnie pudłuje.

31' Uffff jednak spalony, zostaje 1:1.

30' I trwa dalej. Piłkarze pobiegli pod swoje ławki.

29' Trwa analiza VAR.

27' Co tu się dzieje? 2:1 i znowu Ishak. A może jednak spalony? Tak czy siak kapitalne podanie Kozubala między obrocami Motoru do Walemarka, ten wykłada futbolówkę do Ishaka, a Szwed  zimną krwią finalizuje akcję.

25' Ale historia! Szybki remis, a kto zdobywa gola? Mraz! Stolarski źle zagrywał w pole karne, Lech nie wybił piłki, dopadł do niej w polu karnym Wolski, który zagrywa do Mraza, a Słowak uprzedza obrońcę i idealnie uderza do siatki.

24' Lech napierał i Lech otwiera wynik. Sousa w polu karnym do Ishaka, a ten strzela swojego szóstego gola w tym sezonie. Niestety, wszystko zaczęło się od złego podania Wolskiego do Sampera tuż przed szesnastką.

22' Jedna z nielicznych akcji Motoru, Król na prawym skrzydle i rzut rożny. Niestety, zero zagrożenia.

20' Uffff najpierw Rosa odbija ostrą wrzutkę, za chwilę Rudol strzał Kozubala przyjmuje na... głowę i wybija futbolówkę.

19' Znowu zamieszanie w szesnastce gości, Walemark zgrywa piłkę głową, ale do nikoto i wybija Motor.

16' Walka wręcz pomiędzy Stolarskim, a Walemarkiem, górą ten pierwszy.

14' Uffff zamieszanie w polu karnym Motoru. Samper w ostatniej chwili wślizgiem zatrzymał Hoticia, bo ten za chwilę stanąłby oko w oko z bramkarzem.

9' Sousa tym razem zablokowany.

8' Rosa odbija uderzenie Sousy.

5' Lech napiera. Po wrzutce z lewego skrzydła Walemark sięgnął piłkę, ale w trudnej sytuacji przerzucił ją nad bramką.

4' To już widzieliśmy: Wolski na krótko do Sampera, ale ten zablokowany.

3' Rzut wolny dla Motoru i szansa na pierwszą wrzutkę w pole karne.

1' Gramy!

Tuż przed meczem Motor poinformował, że Ivan Brkić doznał poważnej kontuzji kolana na piątkowym treningu. Golkiper czeka na operację, ale na pewno będzie pauzował przynajmniej kilka najbliższych miesięcy. W Poznaniu między słupki w tej sytuacji wskakuje Kacper Rosa, a na ławkę Igor Bartnik.

Piłkarze Motoru ograli w sobotę lidera tabeli i to na jego boisku

Niezniszczalni znowu w akcji. Motor wygrał z Lechem w Poznaniu prawie po 60 latach

W środę grali 120 minut i odpadli z Pucharu Polski po porażce z trzecioligowcem. Dzień przed meczem okazało się, że podstawowy bramkarz Ivan Brkić wypadł z gry na długie miesiące. A w pierwszej połowie boisko z powodu urazu dodatkowo musiał opuścić mózg poczynań ofensywnych żółto-biało-niebieskich Bartosz Wolski. Mimo to beniaminek zdołał jako pierwszy w tym sezonie pokonać Lecha na jego stadionie. Po dwóch golach Samuela Mraza goście wygrali 2:1.

Polski Cukier Start Lublin zainaugurował sezon wygraną w Toruniu

To był wymarzona inauguracja sezonu w wykonaniu Polskiego Cukru Startu Lublin. Wprawdzie Arriva Polski Cukier Toruń będzie prawdopodobnie jedną ze słabszych drużyn w Orlen Basket Lidze, to jednak to zwycięstwo dla „czerwono-czarnych” jest bardzo wartościowe.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej podczas swojej 80-letniej historii wykształcił ponad 270 tysięcy absolwentów

Zjazd Absolwentów UMCS – powroty, wspomnienia, dobra zabawa

Tegoroczny Zjazd Absolwentów jest wyjątkowy, ponieważ organizowany w ramach obchodów 80-lecia istnienia uczelni. Zobaczcie, co czekało na uczestników.

Mają po "naście" lat i wszyscy są ROZPALENI. W Lublinie odbył się katolicki zlot młodzieży

Ponad 1500 młodych ludzi z Archidiecezji Lubelskiej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, spotkało się w sobotę na Targach Lublin w ramach trzeciej edycji wydarzenia organizowanego pod hasłem „Rozpaleni”.

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, jednak zabawa i niezapomniane wrażenia podczas festiwalu "Smaki Jesieni" gwarantowane!

Zakochaj się w jesieni - chełmski festiwal trwa

Chełm rozjaśnia jesienne dni, organizując festiwal „Smaki Jesieni”. Wydarzenie już trwa, a stoiska będą dostępne do końca weekendu.

Pokrzywdzony podał również swoje dane do logowania w banku i jednorazowe kody potrzebne do przelewów.

Senior chciał zainwestować – stracił oszczędności życia

Mężczyzna zgodnie z poleceniami zainstalował na komputerze „zdalny pulpit”. Oszuści tylko na to czekali.

Damian Podleśny i jego koledzy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o meczu ze Starem

Demolka w Lubartowie. Star Starachowice zmiażdżył Lewart

Nawet mimo wielu kadrowych osłabień nie tak miał wyglądać sobotni mecz w Lubartowie. Lewart chciał powalczyć z czołowym zespołem grupy czwartej – Starem Starachowice. Niestety, szybko okazało się, że gospodarze nie mają najmniejszych szans na korzystny rezultat. Po 35 minutach goście prowadzili 4:0, a w drugiej połowie dorzucili jeszcze dwa gole.

Kuchnia regionalna królowała dzisiaj w Lublinie

W sobotę w Centrum Handlowym Gala w Lublinie, odbyła się impreza promująca zdrowe, lokalne i naturalne produkty z Lubelszczyzny. Uczestnicy mogli zakupić ekologiczne produkty żywnościowe tj. sery, miód, wędliny, czy przetwory wg. domowej receptury. Można było również spróbować lubelskich smaków.

Impreza na dwóch parkietach
foto

Wieczór panieński, urodziny to zapowiedź grubej imprezy. Tak też było w ostatni weekend w popularnej Trzydziestce. Zobaczcie, co się działo oglądając naszą fotogalerię. Tak się bawi Lublin!

Avia jeszcze w 70 minucie prowadziła z Czarnymi Połaniec aż 3:0. Mimo to przegrała

Niecodzienny wyczyn Avii Świdnik. Prowadzili 3:0 z Czarnymi Połaniec, nie zdobyli nawet punktu

Wygrana w Pucharze Polski z liderem II ligi. Później trzy punkty w ligowym starciu z Wisłą II Kraków. A w sobotę 3:0 do 70 minuty w Połańcu. Wydawało się, że Avia Świdnik wreszcie zmierza w dobrym kierunku. Niestety, Czarni chwilę później rozpoczęli ostre strzelanie i w czwartej minucie doliczonego czasu gry wyciągnęli wynik z 0:3 na 4:3. Przyjezdni mogą pluć sobie w brody, bo przegrali wygrany mecz.

Stal Kraśnik po jedenastu kolejkach ma na koncie: dziewięć zwycięstw i dwa remisy

W starciu niepokonanych Stal Kraśnik lepsza od Łady 1945 Biłgoraj

Mecz niepokonanych, czyli Stali Kraśnik i Łady 1945 Biłgoraj rozstrzygnął się dopiero w końcówce. Podopieczni Kamila Witkowskiego wygrali 2:0 i utrzymali fotel lidera.

Lubelska gwara w praktyce! Sprawdź czy znasz te słówka
QUIZ

Czujesz się prawdziwym lubelakiem? A znasz te lubelskie słówka?

Kibice z Lublina znowu mieli powody do radości

Asseco Resovia też pokonana. Bogdanka LUK Lublin nadal z kompletem zwycięstw

W jednym z ciekawszych spotkań weekendowej kolejki Bogdanka LUK Lublin pokonała Asseco Resovię Rzeszów 3:1. Było to piąte z rzędu zwycięstwo lublinian.

Świdniczanka przegrywała z Chełmianką, ale wreszcie zgarnęła trzy punkty u siebie

W piątej próbie Świdniczanka w końcu wygrała u siebie. Traf chciał, że drużyna Łukasza Gieresza pokonała w derbach Chełmiankę 2:1. Co ciekawe, to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców, ale z prowadzenia cieszyli się dosłownie chwilę.