18:34

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok. Znowu zabrakło szczęścia i skuteczności (zapis relacji na żywo)

Autor: Zdjęcie autora lukisz
(fot. DW)

Mistrz Polski zbyt silny dla beniaminka. Motor przegrał u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2. Ekipa z Lublina tradycyjnie miała swoje sytuacje, ale podobnie, jak w poprzednich meczach zabrakło: szczęścia i zimnej głowy pod bramką przeciwnika.

Motor Lublin – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: Romanczuk (4), Hansen (50).

Motor: Brkić – Wójcik, Rudol, Bartos, Palacz, Samper (79 Gąsior), Wolski, Caliskaner (79 Wełniak), M. Król, Mraz (60 Simon), Ndiaye (60 van Hoeven).

Jagiellonia: Abramowicz – Sacek (78 Stojinović), Skrzypczak, Dieguez, Moutinho, Kubicki (68 Listkowski), Romanczuk, Villar (68 Kovacik), Imaz (78 Silva), Hansen, Diaby Fadiga (15 Rybak).

Żółte kartki: Caliskaner - Romanczuk, Sacek.

Sędziuje: Paweł Malec (Łódź).

Rezerwowi:

Motor: Rosa, Wełniak, Najemski, Van Hoeven, Simon, Luberecki, Stolarski, Scalet, Gąsior.

Jagiellonia: Stryjek, Stojinović, Haliti, Polak, Kovacik, Listkowski, Nguiamba, Rybak, Silva.

-----------------------------------------------

90+5' Koniec meczu. Motor znowu nie rozegrał złego spotkania, ponownie miał kilka bardzo dobrych sytuacji, ale ekipa z Lublina nie dopisuje do swojego konta ani jednego punktu.

90' Jeszcze 4 minuty dodatkowej gry.

83' Blisko gola na 0:3. Tym razem za lekkie podanie Wójcika do tyłu. Rybak blisko sytuacji sam na sam, ale Brkić czujnie wychodzi z bramki, a za chwilę Wójcik wybija futbolówkę.

80' Dobra centra Króla z prawego skrzydła, ale żaden z jego kolegów nie przejął piłkę. Za chwilę uderza Simon, piłkę znowu łapie Abramowicz.

79' Wełniak i Gąsior za Caliskanera i Sampera.

78' Silva i Stojinović za Imaza i Sacka.

77' Długa akcja kończy się strzałem po ziemi Simona. Bez problemów łapie jednak Abramowicz.

75' Wolski z dystansu nad bramką. Motor ma piłkę, ale niewiele z tego wynika w ostatnich minutach.

71' Najemski za Rudola.

68' Podwójna zmiaa u gości. Schodzą Vilar i Kubicki, a wchodzą: Kovacik i Listkowski.

66' Kartka dla Sacka i wrzut wolny dla Motoru.

60' Dwie zmiany w Motorze. schodzą: Mraz i Ndiaye, a wchodzą: debiutant van Hoeven i Simon.

58' Caliskaner wpada w pole karne, ale uderza tylko w boczną siatke.

53' Wolski wrzuca z rzutu wolnego, Mraz strzela głową, ale broni Abramowicz. Za chwilę piłka spada przed pole karne do Sampera, ale Hiszpan uderzył bardzo niecelnie.

50' Niestety, 0:2. Kubicki próbował zagrać do Hansena i w końcu się to udaje, chociaż bardzo szczęśliwie. Piłka odbija się od jednego zawodnika Motoru, drugiego, dociera do Hansena, a ten w ogóle się nie namyślał, tylko od razu huknął do siatki.

47' To powinno być 1:1! Świetna piłka na lewą flankę od Sampera. Król zgrywa do Caliskanera, ten do Palacza, ale Niemiec za chwilę dostaję znowu futbolówkę i uderza obok bramki.

46' Ruszamy z drugą połową.

45+5' Koniec pierwszej połowy.

45+3' Bardzo dobry strzał zza pola karnego Króla, piłka skozłowała przed bramkarzem, ale Abramowicz świetnie broni.

45+2' Brkić... "kiwa" się w swojej szesnastce, tym razem bez błędu. Za chwilę kontra i Mraz uderza głową po plecach rywala, tylko rożny.

45+1' Romanczuk oddaje przysługę Caliskanerowi. Teraz "stempel" pierwszego z graczy i kartka.

45' Pierwsza połowa potrwa 5 minut dłużej.

44' Dobra interwencja Romanczuka, który zatrzymał kontrę Króla.

43' Ufffff Miki Vilar dostał prezent, bo piłka przypadkowo spadła mu pod nogi w polu karnym. Hiszpan nie zdołał jej jednak opanować.

41' Kontra Jagi, za mocne podanie na prawo do Imaza, ale chyba niepotrzebnie wychodził też z bramki Brkić. Hiszpan dopadł do piłki i próbował lobować z ostrego kąta. Na szczęście nie trafił jednak w bramkę.

40' Palacz wysoko w pressingu, było blisko przechwytu.

39' Palacz strzela, rykoszet, bramkarz idzie w lewo, a piłka w prawo. Będzie jednak tylko rożny.

38' Dobry wślizg Rudola, który zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

36' Uffff Brkić drugi raz w dużych tarapatach, tym razem bramkarzowi dopisało szczęście i piłka do niego wróciła po złym podaniu.

31' Caliskaner zatrzymany, nie będzie nawet rożnego.

29' Udany pressing Motoru, przechwyt, Wolski podaje do Wójcika, ale ten drugi zablokowany. Dobry fragment Motoru, a może nawet bardzo dobry.

28' A za chwilę blisko gola po strzale Ndiaye! Senegalczyk huknął z powietrza centymetry nad poprzeczką!

28' Kapitalna akcja Króla na lewym skrzydle! Skrzydłowy "złamał" akcję do środka, uderzył prawą nogą, a bramkarz odbija piłkę na... poprzeczkę.

26' Niestety, po interwencji VAR okazało się, że był spalony. Nie ma gola, nadal 0:1.

24' Świetna akcja Motoru i 1:1! Caliskaner bardzo dobrze zachował się w środku pola, podał na lewo do Króla, a ten dogrywa idealnie pod bramkę do Mraza, który nie strzela w słupek, nie strzela w poprzeczkę, tylko do siatki.

23' Ndiaye łatwo złapany na spalonym.

23' Po błędzie Moutinho w przyjęciu można powiedzieć, że w końcu udał się pressing gospodarzy. Aut na wysokości pola karnego.

20' Sędzia przerywa kontrę Motoru i pokazuje "żółtko" Caliskanerowi. Niemiec postawił "stempel" na nodze Romaczuka.

19' Złe podanie Palacza wzdłuż boiska, aut dla gości na wysokości pola karnego.

18' Dobra akcja przyjezdnych. Miki Vilar uciekł Bartosowi prawą flanką, dogral do Imaza, ale ten uderzył źle i niecelnie.

15' Złe wybicie Brkicia, tym razem w aut.

14' Będzie zmiana Francuza zmieni Rybak z rocznika 2006.

11' Diaby-Fadiga zderzył się z Rudolem, obaj piłkarze na padli na murawie. Gracz "Jagi" ma rozbity łuk brwiowy.

10' Dobra akcja Palacza przy linii bocznej, ale fatalne dogranie w pole karne.

9' Groźnie aż do momentu ostatniego dogrania, ostatecznie piłka w rękach Brkicia.

9' Teraz korner dla przyjezdnych.

8' Bramkarz gości pod dużą presją, ale jednak udało się wyjść spod pressingu Motoru.

7' Wolski za lekko w pole karne, a za chwilę spalony i piłka dla "Jagi".

7' Rożny dla Motoru.

4' Niestety, 0:1. Błąd Brkicia, który miał problemy z przyjęciem. Dopadł do niego Diaby Fadiga, odebrał piłkę, a na koniec Hansen wycofał futbolówkę do Romanczuka, a ten bez problemów pakuje piłkę do bramki.

4' Centra Jagi z lewej flanki, Imaz zgrywa piłkę w polu karym, ale do Brkicia.

2' Szybka akcja Motoru, ale Ndiaye nie dograł dobrze w pole karne.

1' Motor kontra mistrz Polski zaczynamy!

---------------------------------------------

Adrian Siemieniec na antenie Canal+ Sport 3

– To nie jest ta sama Jagiellonia, co w poprzednim sezonie, bo mamy połowę szatni. Kryzys? Ciężko to skomentować, robimy swoje. W poprzednim spotkaniu z Lechią część rzeczy było pod inny pomysł, część była wymuszonych. Rywalizacja też trwa między zawodnikami, w meczach co 3-4 dni nie można wrzucić w wir rywalizacji, ale ostatni mecz pokazał, że część piłkarzy puka do pierwszej jedenastki. Mam nadzieję, że nie będzie wymiany ciosów, tylko, że będziemy kontrolować mecz poprzez to, że będziemy mieli piłkę przy nodze, czy działania pressingu. Ze strony Motoru spodziewamy się gry proaktywnej, spotkają się dwa zespoły, które będą chciały narzucić swój sposób gry, zobaczymy, jak to wyjdzie w meczu.

Mateusz Stolarski na antenie Canal + Sport 3

– Bardzo mocno biorę pod uwagę statystyki, bo to są twarde dane czy idziemy w dobrym kierunku. Wynik jest sprawą najważniejszą w piłce. Wszystkie inne statystyki nie dadzą trzech punktów poza strzeloną bramką, jedną więcej od przeciwnika. Myślę, że jeżeli dalej będziemy sumiennie pracować i kreować tyle sytuacji, to piłka wpadnie do bramki. Wymiana ciosów? Zawsze preferujemy swój styl i po odpowiednim dostosowaniu małych rzeczy do przeciwnika. Graliśmy już tak, że Kaan był za plecami Samuela Mraza. Mam nadzieję, że ta zmiana pozwoli nam bramki strzelać. Każdy kolejny mecz, to dla nas duże doświadczenie. Nie dzielę jednak przeciwników na tych z górnej i dolnej połowy. Z każdym o punkty jest trudno, ale Jagiellonia na pewno będzie grała ofensywnie, bo taki styl preferuje trener Siemieniec. My postaramy się ich atuty mocno zamykać, a wykorzystać swoje po skutecznych odbiorach piłki.

Znamy składy obu drużyn. Trener Mateusz Stolarski tym razem postarał się o kilka niespodzianek. Na ławce usiedli: Filip Luberecki i Christopher Simon. Od początku wystąpi za to były gracz Jagielloni Kaan Caliskaner. Na ławce znalazło się za to miejsce dla nowego zawodnika - Holendra Bradly van Hoevena.

Michał Król rozegrał w środę bardzo dobre spotkanie

Motor przegrał z Jagiellonią, ale postraszył mistrza Polski

W zaległym meczu czwartej kolejki Motor Lublin przegrał u siebie z Jagiellonią Białystok 0:2. Gospodarze tradycyjnie w tym sezonie wypracowali sobie kilka dogodnych sytuacji, ale po raz kolejny zabrakło im zimnej głowy pod bramką rywali i odrobinę szczęścia.

Puławy potrzebują pieniędzy. Planują kolejną pożyczkę

Tegoroczne dochody miasta Puławy mają wynieść ponad 366 mln zł, ale wydatki będą jeszcze wyższe. Według obliczeń Ratusza przekroczą 388 mln zł. Żeby zasypać czymś deficyt, władze miasta proponują emisję obligacji, podnosząc tym samym poziom zadłużenia.

Zabezpieczono m.in. urządzenie do wytwarzania papierosów oraz 1300 sztuk gotowych do obrotu. Jeden z zatrzymanych posiadał również środki odurzające.

Udany nalot na poszukiwanego. Zamiast jednego przestępcy wpadło dwóch

Najbliższe kilka miesięcy w więzieniu spędzi poszukiwany listem gończym 54-latek z Chełma, który posiadał urządzenia do wyrobu papierosów. Podczas policyjnego nalotu wpadł także 42-latek, który miał przy sobie m.in. amfetaminę i tabletki ecstasy.

Koci podopieczni lubelskiego schroniska polecają się do adopcji

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie obecnie na kochający dom czeka 116 mruczków. Może jesień to idealny czas by adoptować futrzastego przyjaciela?

Na spotkanie z władzami Józefowa, gdzie spółdzielnie socjalne dają już zatrudnienie ok. 160 osobom,  pojechali przedstawiciele zamojskiego CIS, także PUP, MCPR oraz urzędu miasta z prezydentem Rafałem Zwolakiem

Im więcej, tym lepiej. Jest plan, by tworzyć w mieście spółdzielnie spocjalne

Jest takich podmiotów kilka. Gdyby powstało więcej, kolejne osoby, z różnych względów wykluczone społecznie, mogłyby znaleźć pracę i zmienić swoje życie. Temu ma służyć projekt realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zamościu.

Avia Świdnik gra dalej w Pucharze Polski

Sześć goli, rzuty karne i mnóstwo emocji. Avia Świdnik wyeliminowała lidera Betclic II ligi z Pucharu Polski

Avia Świdnik po 25 latach znowu zagrała w centralnej edycji Pucharu Polski. Wojciech Szacoń zapowiadał, że jego drużyna powalczy o niespodziankę z Polonią Bytom, liderem Betclic II ligi i słowa dotrzymał. Żółto-niebiescy wyeliminowali wyżej notowanego rywala po rzutach karnych 6:5. Po 120 minutach emocjonującego spotkania było 3:3.

Pasjonat, marzyciel i człowiek czynu - Zbigniew Jurkowski w programie Lustro
Lustro

Zbigniew Jurkowski - lublinianin, którego znają prawie wszyscy, organizator Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych oraz Ogólnopolskiego Zjazdu Zbyszków w Lublinie. Czynnie angażuje się w sprawy miejskie oraz w rozwój społeczności lokalnej. Wolontariusz podczas akcji charytatywnych m.in. kwesty na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków oraz WOŚP. Jaki był w dzieciństwie? Z czym mierzył się jako nastolatek? O czym marzy? Jak wypoczywa? Opowiedział nam w programie Lustro.

Lublin: Uwaga pasażerowie, linia 85 pojedzie inaczej

W związku z pracami drogowymi w Konopnicy, kursująca tamtędy linia nr 85 na jakiś czas zmieni swoją trasę.

Najpóźniej wiosną 2026 roku, 26 autobusów wodorowych będzie obsługiwanych w zmodernizowanej zajezdni. Nowe pojazdy zastąpią znaczną część autobusów obecnie kursujących po ulicach Chełma.

Miliony na chełmską komunikację. Odnowią zajezdnię, wiaty, przystanki

Chełmski samorząd pozyskał dofinansowanie na przebudowę zajezdni Chełmskich Linii Autobusowych. Inwestycja jest prowadzona z myślą o wodorowych autobusach, które wkrótce będą przewozić pasażerów.

Nowa strażnica puławskiej PSP gotowa w 70 procentach
zdjęcia

Na rogu Słowackiego i Lubelskiej w Puławach od ponad dwóch lat trwa budowa nowej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Inwestycja warta ponad 30 mln zł gotowa będzie w przyszłym roku. Strażacy wskazali możliwy termin przeprowadzki.

Lublin Europejską Stolicą Kultury 2029! "Olbrzymia promocja w Polsce i na świecie"

Bielsko-Biała, Katowice, Kołobrzeg i Lublin dotarły do finałowej rundy konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Decyzja, jak przyznali decydenci, nie była łatwa. Po odwiedzeniu wszystkich miast, tytuł przyznano Lublinowi.

Były minister rolnictwa  z PiS, Jan Krzysztof Ardanowski na konferencji w janowskiej stadniny w 2020 roku
Janów Podlaski

Raport dotyczący stadniny za rządów PiS był miażdżący. Ale śledztwa nie będzie

Nie będzie śledztwa dotyczącego sytuacji w janowskiej stadninie za rządów PiS. Prokuratorzy zakończyli analizę raportu, który przeprowadzili eksperci zwolnieni w 2016 roku przez ówczesną ekipę rządzącą.