Znowu trzy gole w Dębicy, Chełmianka lepsza od Wisłoki [zobacz bramki]

Autor: Zdjęcie autora lukisz
Chełmianka wygrała drugi mecz z rzędu
Chełmianka wygrała drugi mecz z rzędu (fot. Chełmianka Chełm/facebook)

Chełmianka przed rokiem wygrała w Dębicy 3:0. W nowym sezonie wynik był bardzo podobny, bo tym razem drużyna Grzegorza Bonina pokonała Wisłokę 3:1. Musiała jednak mocno popracować na trzy punkty, bo rywale w 90 minucie o mały włos nie doprowadzili do remisu.

Biało-zieloni świetnie rozpoczęli zawody w Dębicy. Już w drugiej minucie to Wisloka miała wyrzut z autu blisko pola karnego rywali.

Gospodarze stracili jednak piłkę, a Bartłomiej Korbecki zagrał na swojej połowie do Jakuba Karbownika i pognał przed siebie. Szybko dostał piłkę od kolegi i przez pół boiska biegł sam na bramkarza. Obrońcy nie zdołali go dogonić, „Korbi” nie oddał też futbolówki, tylko z zimną krwią, w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył do siatki na 0:1.

Niestety, gospodarze rzucili się do odrabiania strat i potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Zresztą, już w 20 minucie było po jeden. Mateusz Geniec miał zdecydowanie za dużo miejsca przed polem karnym Chełmianki. Mógł spokojnie rozejrzeć i dokładnie dograć w szesnastkę do Pawła Żmudy. A ten mimo ostrego kąta, zdołał umieścić piłkę w siatce. Do przerwy nic się już nie zmieniło i obie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 1:1.

W drugiej połowie jedni i drudzy mieli szanse, żeby wyjść na prowadzenie. Ładnie z dystansu uderzył Damian Łanucha, nieznacznie pomylił się Korbecki, a tuż po godzinie gry Jakub Bator przymierzył w słupek. Niedługo później pojedynek z bramkarzem Wisłoki przegrał Jakub Romanowicz i cały czas utrzymywał się remis.

Wreszcie, w 80 minucie, to ekipa z Chełma po raz drugi wyszła na prowadzenie. Michal Klec dostał podanie w pole karne, próbował uwolnić się spod opieki dwóch rywali, ale wydawało się, że zgubił piłkę. W odpowiednim miejscu znalazł się jednak Krystian Mroczek. Przejął futbolówkę i z kilku metrów huknął pod poprzeczkę.

To wcale nie był jednak koniec emocji w Dębicy. Miejscowi walczyli do końca i niewiele zabrakło, a po raz drugi wyrównaliby stan spotkania. W 90 minucie Nikita Nazarenko przymierzył w poprzeczkę. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry o tym, że wszystkie punkty pojadą do Chełma upewnił się Korbecki. Oliwier Konojacki w kontrze zagrał do przodu, a „Korbi” uprzedził wychodzącego z bramki golkipera rywali, minął go a na koniec posłał piłkę do „pustaka”.

Wisłoka Dębica – Chełmianka Chełm 1:3 (1:1)

Bramki: Żmuda (20) – Korbecki (2, 90+3), Mroczek (80).

Wisłoka: Chrapusta – Geniec (75 Kulon), Bogacz, Czarny, Grasza, Żmuda (81 Strózik), Fedan (85 Nazarenko), Łanucha, Czernysz, Zawiślak (75 Maik), Bator.

Chełmianka: Jerke – Misztal (76 Konojacki), Sarnowski, Cichocki, Zmorzyński, Piekarski (46 Mroczek), Pek, Klec (85 Stępień), Korbecki, Karbownik (62 Romanowicz), Kasprzyk (76 Kventsar).

Jazz w CSK. Andrzej Święs Trio
19 września 2024, 19:00

19 września (czwartek) na scenie Klubu Muzycznego CSK wystąpi Andrzej Święs z zespołem. Trio zaprezentuje nam autorskie spojrzenie na muzykę jazzową, docenione Nagrodą Muzyczną Fryderyk 2024 w kategorii – jazzowy album roku.

Lodołamacze 2024. Kto przełamuje bariery na Lubelszczyźnie?

Są wrażliwi na ludzkie problemy i działają na rzecz niepełnosprawnych. Takich osób, stowarzyszeń i firm w naszym regionie nie brakuje.

Bogactwo trzech kultur Włodawy. Trzy dni dla trzech kultur
patronat
20 września 2024, 8:00

Jak co roku we Włodawie nad Bugiem odbywa się wyjątkowy festiwal, upamiętniający dawnych mieszkańców miasta, wśród których byli: Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Tegoroczny Festiwal Trzech Kultur odbędzie się w dniach 20-22 września. To będą trzy dni wypełnione kulturą i sztuką.

Niedawno pisaliśmy o petycji, która pojawiła się w internecie, dotyczącej likwidacji Straży Miejskiej w Świdniku. Nie przeszkodziło to 14 osobom, które złożyły swoje aplikacje w ramach naboru do tej jednostki.

Petycja to fikcja? Świdnicka straż miejska funkcjonuje i ma kogo zatrudniać

Petycja o likwidację straży miejskiej wydaje się nie przynosić oczekiwanych rezultatów. Zamiast zniechęcać, to do straży zgłosiło się 14 osób, chcących zasilić jej szeregi.

Wspólna akcja KRUS i LIR w Konopnicy. Wymienisz osłonę wałka za symboliczne 20 złotych

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Lubelska Izba Rolnicza kolejny raz organizują akcję wymiany osłon wałków przekaźnika mocy.

Zakręcona, szalona, niepoukładana - radna Monika Kwiatkowska w programie Lustro
LUSTRO

Monika Kwiatkowska radną Rady Miasta Lublin została w 2018 roku. Co ta funkcja zmieniła w jej życiu? Jaka jest na co dzień? Czego nie wie o niej opinia publiczna? Jak ocenia sama siebie? O tym opowiada w programie Lustro.

Nie lekceważ tego nowotworu. Diagnozę słyszy dziennie aż 17 osób
12 września 2024, 10:00

Rak pęcherza moczowego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów wśród Polaków. Chorują głównie mężczyźni. Lubelski NFZ zaprasza na darmową konsultację z lekarzami.

Bez korzeni nie zakwitniesz – uczniowie w wyjątkowy sposób upamiętnili swoich przodków

Sięgnęli do archiwalnych zbiorów i rodzinnych pamiątek. Nie obce były im przy tym nowe technologie. Znamy zwycięzców konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Skrzyżowanie Lubelskiej z ul. Grota-Roweckiego i Norwida

Światła nie chcą świecić. Województwo bierze się za naprawę

Puławscy kierowcy tego lata muszą wzmacniać czujność. Awarie sygnalizatorów na drogach wojewódzkich, czyli ul. Lubelskiej i al. Partyzantów, zdarzają się wyjątkowo często. O problemach poinformowaliśmy Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Zarządca zapewnia, że ich przyczyny wkrótce zostaną usunięte.

Wyszła w kapciach i szlafroku. Pomogli jej policjanci i przechodnie

80-latka z Dęblina nie potrafiła wrócić do domu. Wszystko przez problemy z pamięcią.

Górnik Łęczna za kilka dni kończy 45 lat. Z tej okazji klub zaprasza kibiców na rodzinny piknik

20 września 1979 roku powstał Górnik Łęczna. W tym roku zielono-czarni będą obchodzić 45-lecie istnienia. I chcą je świętować wraz ze swoimi sympatykami

Pani Teresa robi sękacze od 30 lat
Nasz patronat
15 września 2024, 12:30

To ciasto doczekało się festiwalu. Sękacz robi furorę

Jest smaczny i wygląda tak pięknie, że doczekał się swojego festiwalu. A mowa o sękaczu. Będzie można go spróbować w niedzielę w Drelowie.

Jak odebrać przelew na telefon i czy jest on bezpieczny?

Jeszcze do niedawna przelewy na telefon wykonywała stosunkowo wąska grupa użytkowników. Obecnie jednak przybywa entuzjastów tej formy przekazywania środków – zwłaszcza że pozwala ona na szybkie przelanie pieniędzy nie tylko znajomym czy rodzinie, ale też dowolnej osobie – bez konieczności podawania numeru rachunku bankowego czy nawet swojego imienia i nazwiska.

Azoty do prokuratury. Będą kolejne zawiadomienia

Wewnętrzne kontrole i audyty prowadzone w Grupie Azoty, w tym Zakładach Azotowych w Puławach, skłaniają zarządy chemicznych spółek do informowania o ich wynikach prokuratorów. Chodzi o możliwość działania na szkodę firmy poprzez niekorzystne rozporządzanie mieniem.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin w weekend zaprasza na turniej do hali MOSiR

Polski Cukier AZS UMCS w lecie przeszedł rewolucję kadrową. W weekend będzie okazja, żeby zobaczyć, jak prezentuje się nowy skład zespołu z Lublina. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka rozegrają dwa mecze kontrolne w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Można już kupować bilety na imprezę w cenie 5 zł. Karnetowicze obejrzą spotkania bezpłatnie.