IV LIGA LUBELSKA

Wczoraj
22:39

Ciemność, widzę ciemność w Lubartowie, dziewięć goli Lublinianki i reszta wyników 11. kolejki IV ligi

Autor: Zdjęcie autora lukisz
0 0 A A
Lublinianka wygrała w lidze dziewiąty mecz z rzędu
Lublinianka wygrała w lidze dziewiąty mecz z rzędu (fot. DW)

Ciekawy weekend w IV lidze. Aż 9:0 z rezerwami Avii Świdnik wygrała Lublinianka. Janowianka mimo problemów z... widocznością w ostatniej chwili pokonała Górnika II Łęczna, a Hetman Zamość odwrócił losy spotkania ze Startem Krasnystaw, chociaż przegrywał już 0:2.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ostatnim meczem w niedzielę było starcie Górnika II Łęczna z Janowianką. I trzeba przyznać, że zawody dostarczyły sporej dawki emocji. Goście dwa razy prowadzili, rywale dwukrotnie doprowadzali do wyrównania, ale bohaterem został Adam Pawełkiewicz, który w 90 minucie zaliczył zwycięskie trafienie.

Co ciekawe, spotkanie rozpoczęło się dopiero o godz. 17. Zielono-czarni w roli gospodarza występują w Lubartowie. Z powodu później pory zawody miały być rozgrywane przy światłach, ale doszło do małej awarii. Z tego powodu, w końcówce piłkarze musieli sobie radzić nie tylko z rywalami.

– Co mogę powiedzieć. Z oświetleniem nie było najlepiej. Z jednej strony, od szatni nie świeciły się lampy i panował tak naprawdę półmrok. Ciężko było odróżnić zawodników. My graliśmy na niebiesko, Górnik II na czarno, naprawdę warunki były ciężkie także dla sędziów. Koniec końców wszystko się jednak dobrze dla nas skończyło i udało nam się zdobyć zwycięskiego gola w 90 minucie – mówi Ireneusz Zarczuk, trener Janowianki.

Szkoleniowiec ma więcej powodów do radości, bo wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie mógł już skorzystać ze swoich podstawowych stoperów. Do gry ma wrócić przede wszystkim Grzegorz Mulawa.

Dziewięć goli na dziewiąte zwycięstwo

Najwięcej powodów do radości w weekend mieli kibice Lublinianki. Nie dość, że drużyna Daniela Koczona wygrała właśnie dziewiąty mecz z rzędu, to dodatkowo uczciła ten fakt... dziewięcioma golami. Jarosław Milcz i spółka bez najmniejszych problemów rozbili rezerwy Avii Świdnik. Do przerwy prowadzili już 5:0, a po zmianie stron dorzucili jeszcze cztery gole. Bartłomiej Koneczny zapisał na swoim koncie hat-tricka, a Milcz dublet. Po przegranej Łady w Kraśniku zostały już tylko dwie drużyny, które mogą się szczycić mianem niepokonanych. To właśnie Lublinianka i Stal.

Derby dla Motoru II

Co ciekawe, w ramach 11. kolejki na Wieniawie zostały rozegrane dwa spotkania. W tym drugim, w niedzielę rezerwy Motoru zmierzyły się z Sygnałem. Beniaminek szybko musiał gonić. Już w trzeciej minucie Konrad Kraska „złamał” akcję z lewego skrzydła do środka, wpadł w pole karne i uderzył, ale nie idealnie, bo bliżej środka niż narożnika bramki. Po rękach bramkarza futbolówka wylądowała jednak w siatce. Podopieczni Kacpra Stróża długo nie mogli zamknąć spotkania. Udało się dopiero w samej końcówce. Po świetnym podaniu Dawida Kalbarczyka w sytuacji sam na sam z golkiperem rywali znalazł się Sebastian Sikora i „podcinką” ustalił rezultat na 2:0.

Hetman odwrócił losy meczu ze Startem

Beniaminek z Zamościa wrócił do siebie, chociaż na razie na boisko ze sztuczną nawierzchnią. Wydawało się, że nie będzie to udany powrót. Po 36 minutach Start Krasnystaw prowadził z Hetmanem 2:0. Podopieczni Roberta Wieczerzaka odwrócili jednak losy spotkania. Jeszcze przed przerwą kontaktowe trafienie z rzutu karnego zaliczył Rodion Serdiuk, a w drugiej połowie gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw Serdiuk ładnie przymierzył po krótkim rogu z linii pola karnego, a w 80 minucie Dawid Dobromilski idealnie znalazł się w polu karnym i głową skierował futbolówkę do siatki.

– Po dobrym meczu wygrywamy 3:2, byliśmy zespołem lepszym i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mecz nam się nie ułożył, prowadzimy grę, a bramki strzelał Start. Nie poddaliśmy się jednak, pokazaliśmy serce, zaangażowanie i walczyliśmy do końca. Wygrywamy ważny mecz, wracamy do Zamościa i zdobywamy trzy punkty, szacunek dla drużyny, która pokazała zamojski charakter – ocenia na klubowym facebooku trener Wieczerzak.

Wyniki 11. kolejki

* Stal Kraśnik – Łada 1945 Biłgoraj 2:0 (Kalita 77, Bednarczyk 90+4) * Motor II Lublin – Sygnał Lublin 2:0 (Kraska 3, Sikora 79) * Tomasovia Tomaszów Lubelski – Kłos Gmina Chełm 3:1 (Mishchenko 7, D. Szuta 59, Ozkavak 90+4 – Wójcicki 22) * Lublinianka Lublin – Avia II Świdnik 9:0 (Kanarek 3, Milcz 30, 35, Koneczny 33, 47, 51, Sobstyl 41, Świeboda 76, J. Wadowski 84-z karnego) * Huragan Międzyrzec Podlaski – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2 (Koryciński 82-z karnego – Szatała 70, Mróz 84) * Hetman Zamość – Start Krasnystaw 3:2 (Serdiuk 36-z karnego, 56, D. Dobromilski 80 – Strug 16, Jabłoński 26) * Opolanin Opole Lubelskie – Granit Bychawa 2:1 (Figura, Perin – samobójcza) * Pauza: Gryf Gmina Zamość * Górnik II Łęczna – Janowianka Janów Lubelski 2:3 (Szczytniewski 36, Sitarczuk 80 – A. Pawełkiewicz 32, 90, Bodziuch 70).

e-Wydanie

Dla oszustów pracowały dziesiątki komputerów

Mała dziewczynka wpadła do rwącej rzeki

Tak zaczynał się jeden z wielu fałszywych wpisów, które zamieszczali dwaj oszuści na portalach społecznościowych. Stworzyli 50 stron on-line, które utrzymywali za pomocą całej infrastruktury komputerowej, żeby wykradać hasła i przejmować konta użytkowników. Przejęli również wiele "tożsamości" internautów z Lublina

Odpowiedz na pytania dotyczące festiwali i zarób pieniądze

Warsztaty Kultury zachęcają mieszkańców Lublina do udziału w badaniach na temat lubelskich festiwali. Uczestnicy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 300 zł

Krystian Kobus zdobył w sobotę dwie bramki

Cisowianka Drzewce z kolejną wygraną w lubelskiej klasie okręgowej

KS Cisowianka Drzewce nie przegrał już od czterech spotkań. Podopieczni Grzegorza Komora utrzymują się w czubie tabeli

7 października 1954 r. gromada Adampol została miastem Świdnik  (zdjęcia)
70-lecie nadania praw miejskich

7 października 1954 r. gromada Adampol została miastem Świdnik (zdjęcia)

Miasto Świdnik świętuje jubileusz 70-lecia nadania praw miejskich. W niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala, podczas której zostali odznaczeni medalem "Zasłużony dla Miasta Świdnika" byli burmistrzowie miasta.

Kadencja dotychczasowego dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie zakończyła się 30 września

Burmistrz szuka dyrektora. Jest wakat, jest nabór.

Kadencja się skończyła i umowa przedłużona nie została. Burmistrz Szczebrzeszyna szuka następcy Sławomira Kality na stanowisku dyrektora Miejskiego Domu Kultury

Przekazanie dowództwa nastąpiło w obecności dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej, Generała Dywizji Arkadiusza Szkutnika

Kadrowe zmiany w wojsku. Żołnierze z Zamościa mają nowego dowódcę

Żołnierze 18. Pułku Przeciwlotniczego im. Feliksa Kamińskiego mają nowego dowódcę. Został nim płk. Krzysztof Pietrzak

Izabela Czajkowska (z lewej) i burmistrz Marta Majewska

Nowa kierownik USC. Jej poprzedniczka została wicewójtem

Bożena Borna-Musiej rozwiązała umowę z UM Hrubieszów, bo została zastępcą wójta w gminie Trzeszczany. Zwolnione stanowisko kierownika USC powierzono nowej osobie

Górnik Łęczna nie zdołał pokonać Chrobrego Głogów. "Mecz miał dwie różne połowy"

Górnik Łęczna choć nie przegrywa, to nadal nie potrafi zapunktować za pełną pulę. W niedzielę zielono-czarni zremisowali 1:1 w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Jak spotkanie podsumowali obaj szkoleniowcy?

Stella Johnson zaliczyła znakomite wejście z ławki rezerwowych

Polski Cukier AZS UMCS rozpoczął nowy sezon od wygranej w Warszawie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozpoczął rozgrywki od zwycięstwa w Warszawie. Kapitalny mecz rozegrała Stella Johnson

Mazi sparaliżowany po wypadku. W strugach deszczu pobiegli po wózek inwalidzki

W niedzielę, 6 października nad Zalewem Zemborzyckim odbyło się charytatywne wydarzenie sportowe "Biegiem po Wózek - dla Maziego", zorganizowane przez Stowarzyszenie InNeed. Wzięło w nim udział niemal 200 biegaczy

Przyjaciel na lata. Schronisko otworzyło drzwi dla odwiedzających
ZDJĘCIA

Pomimo niesprzyjającej pogody, lublinianie tłumnie ruszyli na dni otwarte w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Można było poznać jego podopiecznych i porozmawiać o odpowiedzialnej adopcji

Zbrodnia w Szczuczkach - upamiętnili ofiary mordu sprzed 85 lat

– Ten bestialski akt przemocy na zawsze wpisał się w historię Lubelszczyzny i to bolesne piętno tkwi w pamięci społeczności –Artur Makowski, wójt gminy Wojciechów podkreślił podczas niedzielnych uroczystości upamiętniających mord ponad 100 mieszkańców wsi Szczuczki przez Niemców, do którego doszło przed 85 laty.

Obieraczki kapuściane (zdjęcia, obrzęd z Kocudzy)

Najpierw była obierana, potem siekana tasakiem, a na koniec zakwaszano beczki mąką żytnią i złożono ją do kiszenia. Kapusta, królowa jesiennych dań królowała w niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Branislav Spacil i jego koledzy po meczu z Chrobrym Głogów dopisali na swoje konto tylko jeden punkt

Górnik Łęczna wciąż bez zwycięskiego przełamania

Kolejny mecz i kolejny remis Górnika Łęczna. Tym razem podopieczni trenera Pavola Stano podzielili się punktami w Głogowie z tamtejszym Chrobrym. Tym samym dla zielono-czarnych był to czwarty z rzędu podział punktów wliczając w to mecz w Pucharze Polski