Wszystko dzięki fantastycznej postawie MKS Selgros w drugiej połowie sobotniego spotkania. Po pierwszej obrończynie tytułu przegrywały 9:13. Straty odrobiły jednak w ciągu kilku minut, a później kontrolowały boiskowe wydarzenia. Dodatkowo, w bramce rewelacyjnie spisywała się Weronika Gawlik. Lublinianki wygrały 25:22, co oznacza, że odzyskały przewagę własnego parkietu.
W niedzielę lublinianki mogły jeszcze bardziej przybliżyć się do mistrzostwa, ale zaprezentowały się bardzo słabo. Szczecinianki dominowały przez cały mecz i wygrały aż 29:17. W obu spotkaniach w ekipie Pogoni najskuteczniejszą zawodniczką była Aleksandra Zimny. Większość ze swoich trafień zdobyła jednak dzięki dobremu egzekwowaniu rzutów karnych. W lubelskim obozie prym wiodła z kolei Marta Gęga, która łącznie zdobyła trzynaście bramek.
Teraz rywalizacja przenosi się do Lublina. Mecze odbędą się w sobotę i niedzielę w hali Globus.(kk)
Mecz sobotni
Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 22:25 (13:9)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 6, Sabała 5, Bancilon 3, Szczecina 3, Zawistowska 2, Jaszczuk 2, Królikowska 1, Noga, Cebula, Głowińska, Costa, Masna, Koprowska, Kochaniak. Kary: 8 min.
Selgros: Dżukjewa, Gawlik – Gęga 7, Repelewska 4, Mihdaliowa 4, Skrzyniarz 4, Kocela 3, Quintino 1, Rola 1, Drabik 1, Bijan, Niedźwiedź, Charzyńska, Szarawaga. Kary: 16 min.
Sędziowali: Kaszubski, Wojdyr (obaj z Gdańska). Widzów: 736.
Mecz niedzielny
Pogoń Baltica Szczecin – MKS Selgros Lublin 29:17 (14:9)
Pogoń: Płaczek, Wierzbicka – Zimny 6, Zawistowska 6, Bancilon 4, Kochaniak 4, Szczecina 2, Cebula 2, Koprowska 2, Królikowska 2, Jaszczuk 1, Sabała, Noga, Głowińska, Costa, Masna. Kary: 12 min.
Selgros: Dżukjewa, Gawlik – Gęga 6, Repelewska 4, Quintino 2, Mihdaliowa 1, Skrzyniarz 1, Charzyńska 1, Szarawaga 1, Kocela 1, Bijan, Rola, Drabik. Kary: 6 min.
Sędziowali: Kaszubski, Wojdyr (obaj z Gdańska). Widzów: 600.
Stan rywalizacji: 1:1. Gra w tej fazie toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne mecze zostaną rozegrane 14 i 15 maja. Ewentualny piąty mecz odbędzie się 18 maja w Szczecinie.
Pozostałe wyniki
Mecz o trzecie miejsce: Start Elbląg – Vistal Gdynia 31:27. Niedzielny mecz zakończył się po zamknięciu wydania. Stan rywalizacji: 1:0. Gra w tej fazie toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne mecze zostaną rozegrane 14, 15 (ew.) i 18 (ew.) maja.
Mecz o piąte miejsce: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Energa AZS Koszalin. Gra w tej fazie toczy się systemem mecz i rewanż. Drugie spotkanie odbędzie się 14 maja w Koszalinie.
Mecz o siódme miejsce: Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 28:16. Gra w tej fazie toczy się systemem mecz i rewanż. Drugie spotkanie odbędzie się 14 maja w Lubinie.
O utrzymanie: KPR Jelenia Góra – KPR Ruch Chorzów 29:24 * UKS PCM Kościerzyna – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:25.
Olimpia 27 25 718-732
Ruch 27 12 638-754
KPR 27 10 692-819
Kościerzyna 27 10 641-790
14-15 maja: Olimpia – KPR * Ruch – Kościerzyna.
Awans Olkusza
SPR Olkusz wygrał rozgrywki pierwszej ligi i w nagrodę w przyszłym sezonie zagra w Superlidze. Na drugim miejscu sezon zakończyła ekipa KPR Kobierzyce, która ma wciąż jeszcze szanse na awans. W meczu barażowym musi jednak pokonać jedenasty zespół Superligi. Kto nim będzie? O tym przekonamy się za tydzień, kiedy zakończą się rozgrywki grupy walczącej o utrzymanie się w Superlidze.
Kocela z nowym kontraktem
Agnieszka Kocela w minionym tygodniu parafowała nową umowę z MKS Selgros Lublin. Na taki ruch zdecydowały się już wcześniej m.in. Małgorzata Rola, Joanna Drabik czy Edyta Charzyńska.
Trzy w kadrze
Trzy szczypiornistki MKS Selgros otrzymały powołanie do Akademickiej Reprezentacji Polski, która w czerwcu weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Świata. Szansę na występ w hiszpańskiej Maladze mają Joanna Szarawaga, Edyta Charzyńska i Joanna Drabik. Dodatkowo, powołania otrzymały również Dagmara Nocuń (Olimpia-Beskid Nowy Sącz) i Aleksandra Rosiak (SMS Płock), które w przyszłym sezonie będą grały dla lubelskiej ekipy.