7 sierpnia 2016 r.
15:47

Podlasie - Wisła II Kraków 1:0, Avia lepsza od Podhala

0 3 A A

Podlasie świetnie rozpoczęło nowe rozgrywki. Bialczanie pokonali Wisłę II Kraków 1:0, chociaż przez ostatnie pół godziny musieli grać w dziesiątkę

Pierwsze 25 minut gry, to dominacja drużyny prowadzonej przez trenera Miłoszta Storto. „Biała Gwiazda” stawiła się na spotkanie bez posiłków z pierwszego zespołu, a młodzież w wielu fragmentach spotkania nie była w stanie przeciwstawić się beniaminkowi. Przed przerwą Podlasie miało dwie świetne okazje na gola. Najpierw Arkadiusz Drapsa schodził ze skrzydła do środka boiska, ale źle uderzył w piłkę i skończyło się tylko na strachu gości. Później świetnie strzelał Siergiej Krykun, a jeszcze lepiej spisał się bramkarz Wisły II Mateusz Zając I. Jako pierwszy do piłki odbitej przez golkipera dopadł Przemysław Grajek, ale z jego próbą Zając także sobie poradził.

W drugiej odsłonie bialczanie wreszcie dopięli swego. W 52 minucie Krykun zagrał w pole karne, a tam piłkę do własnej siatki wpakował Mateusz Zając II. Kolejne fragmenty to dwie bardzo dobre okazje Drapsy i dwa pudła. Schody zaczęły się tuż po godzinie gry, kiedy Krykun wyleciał z boiska za dwie żółte kartki. Gospodarze musieli bardziej skupić się na obronie wyniku. I robili to bardzo skutecznie, bo w zasadzie tylko raz Adam Wasiluk musiał ratować swój zespół. W końcówce szansę na zamknięcie meczu miał Tomasz Andrzejuk jednak przestrzelił.

– Na pewno są powody do radości po tej wygranej, ale na hurraoptymizm na pewno jest jeszcze za wcześnie – wyjaśnia Miłosz Storto, trener Podlasia. – Kontrolowaliśmy to spotkanie praktycznie od początku do końca. Gdyby skończyło się wynikiem 3:0, to Wisła nie powinna mieć żadnych pretensji. Zrobiliśmy pierwszy kroczek w kierunku wyznaczonego celu, ale droga jeszcze bardzo daleka.

Podlasie Biała Podlaska – Wisła II Kraków 1:0 (0:0)

Bramka: Mateusz Zając II (52-samobójcza)

Podlasie: Wasiluk – Szymański, Kursa, Łakomy, Komar, Sawtyruk (65 Hołownia), Nieścieruk, Grajek (80 Czapski), Kocoł (70 Andrzejuk), Krykun, Drapsa (80 Goździołko).

Wisła II: Mateusz Zając I – Szlachta (80 Ryś), Dyszy, Ptak, Mateusz Zając II, Purcha, Michniak (55 Mordec), Wąsikowski, Porębski, Kociołek (85 Chlebowski), Kuźba.

Żółte kartki: Krykun, Komar – Michniak.

Czerwona kartka: Krykun (Podlasie, 66 minuta, za dwie żółte).

Sędziował: Kamil Adamski (Ostrowiec Świętokrzyski). Widzów: 650.

Skuteczne kontry Avii

Miłą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Avii. Świdniczanie wygrali w Nowym Targu z jednym z kandydatów do awansu Podhalem 2:1

Gospodarze liczyli na efektowne otwarcie sezonu. Musieli się jednak obejść smakiem. Już w ósmej minucie humory popsuł im Adam Nowak. Po zagraniu z lewej strony boiska piłkę przed siebie odbił bramkarz Podhala. Na jego nieszczęście futbolówka spadła tuż pod nogami Adama Nowaka. Gracz żółto-niebieskich nie namyślając się długo wpakował ją do siatki.

Kiedy na zegarze była 27 minuta Nowak zadał rywalom drugi cios. Znowu palce w straconym golu maczał golkiper miejscowych Waldemar Sotnicki. Tym razem ścigał się z rywalem, ale zawodnik Avii był od niego szybszy dosłownie o włos i zdążył uderzyć piłkę głową i podwyższyć na 2:0 dla podopiecznych trenera Jacka Ziarkowskiego.

O pierwszej połowie zespół z Nowego Targu chciałby pewnie, jak najszybciej zapomnieć. Po zmianie stron było widać, że zawodnicy chcą się zrehabilitować za kiepskie 45 minut. Ruszyli do ataku, a w 57 minucie zaliczyli kontaktowe trafienie. Sebastian Świerzbiński uderzał z rzutu karnego, ale jego strzał obronił Konrad Zacharski. Pechowo piłka wróciła do napastnika gospodarzy i ten przy dobitce spisał się już zdecydowanie lepiej. Kolejne fragmenty, to sporo okazji ze strony miejscowych. Dwie najlepsze zmarnował chyba Przemysław Piwowarczyk, który dosłownie z kilku metrów nie potrafił ulokować piłki w siatce.

– Gratulacje dla chłopaków. Zdobyliśmy trzy punkty na bardzo trudnym terenie i bardzo się z tego cieszymy. Spodziewaliśmy się ciężkiej przeprawy i wszystko się sprawdziło – ocenia trener Jacek Ziarkowski. – Świetnie spisywaliśmy się w naszych kontratakach. Wiadomo, że to przeciwnik był częściej przy piłce, ale nie zawsze jest tak, że to wystarczy, żeby cieszyć się z trzech punktów. Pilnowaliśmy się przy stałych fragmentach gry, bo to była jednak z głównych broni Podhala.

– To dla nas kubeł zimnej wody. Liczyliśmy na wygraną, ale ten mecz nam nie wyszedł. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Po zmianie stron było już lepiej, niestety zabrakło czasu, żeby doprowadzić do wyrównania. Sytuacje były, ale skuteczność także nie należała do naszych mocnych stron. Goście świetnie zaprezentowali się w defensywie. Trudno było nam się przedrzeć przez ich obronę. Wyciągniemy jednak wnioski z tego spotkania – zapewnia opiekun Podhala Marek Żołądź cytowany przez portal nkp.podhale.pl.

Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik 1:2 (0:2)

Bramki: Świerzbiński (57) – Nowak (8, 27).

Podhale: Sotnicki – Basta, Urbański, Mikołajczyk, Drobnak, Jaworski (46 Piwowarczyk), Świerzbiński, Nawrot (80 Pająk), Jandura, Czubin, Dziadzio.

Avia: Zacharski – Barański, Maciejewski, Szymala, Kazubski, Orzędowski, Jeleniewski, Nowak (63 Mroczek), Wołos (75 Kozłowski), Czułowski (68 Kalita), Białek.

Żółte kartki: Dziadzio, Urbański – Orzędowski, Białek, Kazubski.

Marcin Zając pracę w Lubliniance rozpoczął minionego lata

Marcin Zając (Lublinianka): III liga? Na razie stworzyliśmy fundament do bycia solidnym czwartoligowcem

Rozmowa z Marcinem Zającem, trenerem Lublinianki

Na niedzielę IMGW wydał alerty pogodowe pierwszego stopnia dla całego województwa lubelskiego.
OSTRZEŻENIE POGODOWE

Burzowo i niebezpiecznie? Pogoda na niedzielę pod znakiem alertów IMGW

W ostatnich dniach pogoda jest bardzo dynamiczna i sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. IMGW wydaje kolejny komunikat dla województwa lubelskiego.

Noc Kultury w tym roku odbyła się między 1 a 2 czerwca. Hasłem tegorocznej edycji były Neurony Miasta.
DUŻO ZDJĘĆ

Najbardziej kulturalna noc za nami. Tym razem Lublinem zawładnęły neurony miasta

Tej nocy w Lublinie nie było ciemno. Było pełno występów, koncertów i kolorowych instalacji. Za nami jedyna taka kulturalna noc w roku - Noc Kultury.

Konferencja prasowa Marty Wcisło i Małgorzaty Gromadzkiej została zorganizowana, jak same to przyznały, „na szlaku kampanii wyborczej”.

Posłanki PO: Rozliczymy PiS ze wszystkich afer

Zorganizowana grupa polityczna mająca znamiona przestępczej – tak o działaniach polityków Suwerennej Polski w ministerstwie sprawiedliwości za czasów rządu Zjednoczonej Prawicy mówiły posłanki Platformy Obywatelskiej podczas sobotniej konferencji prasowej.

Arka u siebie pokonała rywali z Lublina 2:0, a na w kwietniu na Arenie padł remis 2:2.

Ekstraklasa znowu dla Lublina? Motor dzisiaj gra o awans z Arką Gdynia

Motor w ekstraklasie ostatni raz zagrał w sezonie 1991/1992. Po ponad 30 latach dzisiaj żółto-biało-niebiescy staną przed szansą powrotu do elity. W finale baraży o awans drużyna Mateusza Stolarskiego zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18, a transmisję zapowiada stacja Polsat Sport 1.

Podlasie drugi raz w tym sezonie ograło Chełmiankę 3:1

Podlasie drugi raz lepsze od Chełmianki. Porażka na pożegnanie Orląt Spomlek

W pierwszej rundzie derby pomiędzy Chełmianką, a Podlasiem zakończyły się wygraną drugiej z ekip 3:1. W sobotę, na stadionie w Białej Podlaskiej padł taki sam wynik.

Trzech zawodników Orlen Oil Motoru w finale Grand Prix Czech, Bartosz Zmarzlik znowu bez zwycięstwa

Dzień przed meczem Orlen Oil Motoru z Betard Spartą Wrocław bardzo dobre występy w Grand Prix Czech zaliczyli trzej żużlowcy lubelskiego klubu – Fredrik Lingren, Bartosz Zmarzlik i Dominik Kubera. Zawody wygrał jednak Słowak Martin Vaculik. Wspomniana trójka "Koziołków" wystąpiła za to w finale.

Janowianka w sobotę zbliżyła się do Lewartu na cztery punkty

Janowianka znowu bliżej lidera. Start żałuje szybko straconej bramki po przerwie

W sobotę z siedmiu punktów starty znowu zrobiły się cztery. Tyle „oczek” Janowianka traci do prowadzącego w tabeli Lewartu Lubartów. Drużyna Ireneusza Zarczuka w tej serii gier pokonała Start Krasnystaw 3:1.

Tragiczne popołudnie. 1 śmierć, 4 rannych

W Radzyniu Podlaskim 1 osoba zginęła a 3 zostały ranne, trwa akcja ratunkowa. W Dęblinie groźne potrącenie seniorki

Pociąg do wakacji. Szybciej nad morze

Pociągi szykują się na wakacje. Rozkład jazdy wejdzie w życie 9 czerwca. Szybciej dotrzemy nad morze

Tak się bawi Lublin! Weekend na dachu
Zdjęcia

Wasza ulubiona letnia miejscówka - Przystań na dachu - jest już otwarta. Znajdziecie tam wakacyjny vibe i.... inne atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii. Tak się bawi Lublin!

Bieg Solidarności
DUŻO ZDJĘĆ

Około tysiąca uczestników wzięło udział w 31. Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” na dystansie 2300 m. Meta była na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego. W głównym Biegu Rodziców i Nauczycieli zwyciężył Adam Świrgoń

ul. Lubelska w Janowcu

Burze nad Lubelszczyzną. Potoki na ulicach, połamane drzewa, nawałnice

Burze nad Lubelszczyzną. Potężna ulewa w Janowcu nad Wisłą, strażacy usuwają szkody w powiatach puławskim, ryckim, opolskim i w rejonie Białej Podlaskiej

Lublinianka wiosną wygrała 10 z 14 ligowych meczów

Lublinianka pokonała rezerwy Górnika Łęczna i zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze

Przed tygodniem było już bardzo blisko, a w sobotę wreszcie cel został osiągnięty. Lublinianka po słabej pierwszej połowie i dużo lepszej drugiej ograła u siebie Górnika II Łęczna 2:0. Dzięki temu w kolejnym sezonie na pewno zagra w IV lidze.