Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 października 2024 r.
17:43

Studenckie inicjatywy oraz sami studenci nominowani do prestiżowej nagrody

Autor: Zdjęcie autora IC
0 A A
(fot. PM/archiwum)

Długa jest tegoroczna lista nominowanych w konkursie nagród środowiska studenckiego „Pro Juvenes”, a na tej liście jest sporo akcentów lubelskich. Z głosowaniem należy się spieszyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za nagrodami „Pro Juvenes” stoi Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gala oraz przyznawane na niej nagrody organizowane są od 2013 roku.

– Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentek i studentów oraz ich inicjatyw, a także podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentkom i studentom i wspierających potencjał młodych ludzi – czytamy na stronie internetowej nagród.

Do nagród są nominowani także studenci i inicjatywy z lubelskiego.

Nominowani:

  • Paulina Jamrozik z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nominowana została w kategorii student artysta.

”Paulina to pochodząca z Lublina skrzypaczka, altowiolistka, kompozytorka i animatorka kultury. W swojej codziennej działalności artystycznej udowadnia, że muzyka łączy i może tworzyć niezwykle silne więzi. Jednym słowem – kobieta orkiestra, która jest jednym ze studenckich znaków rozpoznawczych na kulturalnej mapie Polski.”

  • Kamila Burda z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nominowana została w kategorii student naukowiec.

„Kamila jest niezwykle kompetentną studentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Lubi wyzwania w swojej dziedzinie – stomatologii, nigdy nie odmawia pomocy w rozwiązaniu problemów. Tworzy wiele interesujących prac naukowych, które często plasują się na podium na międzynarodowych konferencjach.”

  • Dawid Kobylański z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie nominowany został w kategorii student naukowiec.

„Autor pierwszej w kraju autorskiej monografii naukowej podejmującej temat telewizyjnych pasków informacyjnych. W jego dorobku naukowym znajduje się 9 autorskich artykułów, 81 monografii zbiorowych pod jego redakcją oraz wystąpienia podczas 36 ogólnopolskich oraz zagranicznych konferencji naukowych. Wykonawca w dwóch grantach finansowych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Funduszu Wyszehradzkiego.”

  • Gala Jubileuszu 50-lecia USS KUL organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II otrzymała nominację w kategorii samorządowy projekt roku

Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL to Wydarzenie niezwykle symboliczne, zrzeszające byłych działaczy oraz podkreślające wartość samorządności studenckiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na przestrzeni ostatnich 50 lat. Gala Jubileuszu 50-lecia Uczelnianego Samorządu Studentów KUL była połączona ze zjazdami Kolegium Forum Uniwersytetów Polskich oraz Zjazdu Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

  • Lublinalia organizowane przez UMCS, UMLub, UP nominowane są w kategorii najlepsze Juwenalia

Lublinalia 2024 wyróżniały się pod względem skali, organizacji, zróżnicowanego programu muzycznego i zaangażowania lokalnej społeczności. Dzięki kompleksowej promocji, wsparciu partnerów oraz dbałości o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie stało się jednym z najbardziej udanych juwenaliów w Polsce.

  • Juwenalia 2024 Politechniki Lubelskiej nominowane są w kategorii najlepsze Juwenalia.

Juwenalia Politechniki Lubelskiej 2024 zgromadziły tysiące młodych ludzi, którzy wspólnie chcieli spędzić czas w towarzystwie świetnej zabawy i muzyki. To wydarzenie od wielu lat wpisuje się w tradycję Lubelszczyzny, a uczestnicy z niecierpliwością wyczekują kolejnych edycji.

  • KULturalia nominowane w kategorii najlepsze Juwenalia.

Lubelskie Dni Kultury Studenckiej w Lublinie KULturalia są cykliczną imprezą, która trwa nieprzerwanie od 1974 roku. Podczas Jubileuszowej edycji KULturaliów zapewniliśmy odbiorcom 3 dni koncertów, m.in.: Anny Wyszkoni, Zespołu BIOS, Myslovitz, Zakopower, Krzysztofa Cugowskiego oraz naszych studentów stawiających swoje pierwsze kroki na scenie.

W kategorii inicjatywy studenckie z lubelskiego podwórka znajdziemy:

  • V bieg charytatywny „Biegamy dla Hospicjum” organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

V edycja Biegu Charytatywnego dla Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie na terenie Aresztu Śledczego. W wydarzeniu cyklicznym, co roku biorą udział przedstawiciele służb mundurowych, więźniowie aresztu śledczego, studenci, pracownicy i wolontariusze hospicjum. Ideą biegu poza wymiernym wsparciem finansowym dla Hospicjum jest również integracja środowiska akademickiego wśród idei pomagania oraz resocjalizacja osadzonych w areszcie.

  • Akcja Adaptacja z USS KUL organizowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Akcja Adaptacja z USS KUL to projekt mający na celu zaopiekowanie się studentami rozpoczynającymi kształcenie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim już od pierwszych dni na Uczelni. W ramach inicjatywy organizujemy szereg spotkań ze wszystkimi organizacjami, które powinni poznać studenci, aby w pełni wykorzystać potencjał kształcenia oraz poznają swoje Prawa i obowiązki, które nabywają wraz ze ślubowaniem.

  • Trivia Night: Professors vs Students organizowana przez Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Co jest ważniejsze, wiedza polskich profesorów czy doświadczenie międzynarodowych studentów? Wydarzenie Trivia Night pozwoliło to sprawdzić.

  • Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II

“Twój głos ma znaczenie: Wybory do Parlamentu Europejskiego i znaczenie głosowania młodzieży” to wydarzenie mające na celu budowania świadomości europejskiej i podniesienia poziomu wiedzy wśród młodych osób na temat Parlamentu Europejskiego oraz znaczenia udziału w wyborach parlamentarnych.

  • Studencka Pracownia USG przy Studenckim Towarzystwie Naukowym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Studencka Pracownia USG, czyli studenci dla studentów. Uczymy techniki ultrasonograficznej w przyjazny i łatwo dostępny sposób.

  • BAL DOBROCZYNNY KUL 2024 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Bal Dobroczynny KUL to wyjątkowe wydarzenie, zainicjowane i organizowane przez Fundację Rozwoju KUL we współpracy z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL w dobroczynnym celu. Tegoroczny Bal Dobroczynny KUL stanowił okazję do wspierania szczytnych celów charytatywnych, tj. działalności Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie oraz leczenia chorej na SMA Oliwki.

  • KULturaliowe Grillowanie z USS KUL

KULturaliowe Grillowanie z USS KUL to dzień pełen występów uczelnianych talentów, m.in. Teatru ITP, Tomasza Szmaglińskiego oraz gwiazdy wieczoru – Zespołu BIOS. Podczas wydarzenia odbywały się również gry integracyjne dla najmłodszych, a strefa dmuchańców gościła setki dzieci.

  • Antybiotykooporność bakterii: globalne wyzwanie-lokalne działanie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Stworzono aplikację internetową integrującą środowisko naukowe i społeczeństwo w wymianie informacji na temat lekoopornych bakterii na placach zabaw. Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, rodzice i opiekunowie mogą świadomie wybierać miejsca zabaw dla dzieci, zwiększając zaangażowanie społeczeństwa w kwestie ochrony zdrowia publicznego.

  • Forum Obywatelskie – Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Człowiek, społeczeństwo i państwo w niestabilnym świecie” organizowane przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Forum Obywatelskie to cykliczne (organizowane od 2016 roku), interdyscyplinarne wydarzenie naukowe, którego zasadniczym celem jest podejmowanie ważnych zagadnień społecznych i politycznych oraz tworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dobrych praktyk. Formuła wydarzenia obejmuje dyskusje panelowe z udziałem przedstawicieli świata nauki, kultury, prawa, polityki, dyplomacji, biznesu, mediów.

W kategorii media studenckie nominacje otrzymał:

  • Tik-tok kul_university Katolicki Uniwersytet Lubelski

Wykorzystujemy TikToka – najbardziej zasięgowy kanał wśród młodych odbiorców, by dotrzeć do studentów – zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Jesteśmy w tym autentyczni, bo nasz profil od początku tworzą studenci. Pokazujemy życie naszej uczelni, lecz w sposób, który staje się atrakcyjny również dla studiujących na innych uniwersytetach.

 

Głosować można do 1 listopada włącznie. Nie trzeba głosować we wszystkich kategoriach, wybieramy tyle ile chcemy. Link do głosowania dostępny jest na STRONIE INTERNETOWEJ

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jak dobrze znasz kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników
QUIZ

Jak dobrze znasz kolędy? Quiz dla prawdziwych kolędników

Wigilia to czas gdy przy świątecznym stole rozbrzmiewają kolędy. A znasz bardzo dobrze ich tekst?

Paweł Socha w rundzie jesiennej wiele razy ratował Świdniczankę od straty gola

Świdniczanka planuje pięć-sześć transferów. „Rozmawialiśmy z grubo ponad 50 piłkarzami”

Zima w ekipie Świdniczanki będzie pracowita. I trudno się dziwić. Po rundzie jesiennej drużyna Łukasza Gieresza jest jednym z kandydatów do spadku. W tabeli znajduje się na trzecim miejscu, ale od końca. Do bezpiecznej strefy traci siedem punktów. Trener i dyrektor sportowy Mateusz Pielach prowadzą rozmowy z zawodnikami, a do klubu może przyjść nawet pięciu-sześciu zawodników.

O dawnych tradycjach opowiada Agata Witkowska z Muzeum Wsi Lubelskiej
WYWIAD
galeria

Choinka, pusty talerz i sianko. Skąd to się wzięło?

Wigilijne potrawy były zawsze postne, a ich liczba zależała od regionu i zamożności gospodarzy. Na Lubelszczyźnie liczba dań była często nieparzysta: pięć, siedem, a u bogatszych trzynaście – rozmowa z AGATĄ WITKOWSKĄ z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Wsi Lubelskiej.

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole
ZDJĘCIA
galeria

Samotni i bezdomni już zasiedli przy wigilijnym stole

Lubelska Caritas jak co roku zorganizowała Wigilię dla potrzebujących. Nie zabrakło wspólnego posiłku, kolędowania i łamania się opłatkiem.

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin
film

Świąteczna piosenka i życzenia od siatkarzy Bogdanki LUK Lublin

Wiadomo, że na parkiecie radzą sobie znakomicie. Sprawdźcie, jak siatkarze Bogdanki LUK Lublin spisali się przy mikrofonie. Wilfredo Leon i spółka zaprezentowali swoją wersję świątecznej piosenki „Pada śnieg, pada śnieg”. A przy okazji złożyli kibicom życzenia na święta.

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci
RADAR

Gdzie jest święty Mikołaj? Sprawdź, czy już do ciebie leci

W Wigilię i Boże Narodzenie najwięcej pracy ma święty Mikołaj. Ten najprawdziwszy z Laponii, wyruszył już w drogę ze świątecznymi prezentami.

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Serwis wózków widłowych – 5 powodów, dla których warto naprawiać wózek u producenta

Wózki widłowe muszą regularnie przechodzić serwis. Jakakolwiek usterka w obrębie takich maszyn może bowiem powodować poważne zagrożenie dla pracowników. Gdzie najlepiej naprawić taki pojazd? Poznaj zalety serwisu wózków widłowych u producenta. Kto może znać lepiej budowę pojazdów i wiedzieć, jakie usterki zdarzają się w nich najczęściej, jeśli nie ich producent? To jasne. Dlatego w przypadku serwisu wózków widłowych – podobnie jak w przypadku innych pojazdów – naprawy wykonywane bezpośrednio przez producenta są najbezpieczniejszą, najbardziej polecaną i w długofalowej perspektywie najbardziej opłacalną opcją. Jakie konkretnie korzyści płyną z takiego rozwiązania?

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

Pijany pojechał po karpia – trafił na policję

37-latek wybrał się samochodem po karpia na wigilię. Nie przeszkadzały mu w tym blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!
ZDJĘCIA
galeria

Takiej choinki jak ta, nie ma chyba w całej Polsce!

Chyba się nie pomylimy jak napiszemy że choinka, która stanęła pod Urzędem Miasta Świdnik jest wyjątkowa w skali całego kraju. Ma ona przypominać i dbać o nasze bezpieczeństwo.

MACIEJ BARTON, SZEF KUCHNI W OSTOJA CHOBIANICE, PASJONAT TRADYCYJNEJ POLSKIEJ KUCHNI
MAGAZYN

Pasztety i pierogi, czyli ostatnie przygotowania przed wigilią

Podczas przygotowywania dań na domową wigilię będę posiłkował się sprawdzonymi przepisami Hanny Szymanderskiej, pierwszej damy polskiej kuchni. Polecam jej książkę „Wigilia”. Przyrządzę kaszubski pasztet ziemniaczany, pasztet z karpia i ulubione przez Hanię pierogi z gryczanej mąki, które mają korzenie u Was; na wschodzie.

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Przemysław Jasiński (Motor Lublin): Liczymy te dane, które mają wpływ na nasz proces treningowy

Rozmowa z Przemysławem Jasińskim, asystentem trenera w sztabie Motoru Lublin

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka
galeria

Ten świąteczny prezent nie zmieści się pod choinką. Nowe samochody trafiły do domów dziecka

Dwa samochody dostosowane do osób z niepełnosprawnościami trafiły do domów dziecka w regionie. Oznacza to łatwiejszy dojazd do lekarza, na rehabilitację, a także do szkół i na wycieczki.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

Sprawdź, kogo dotyczą nowe regulacje, jak działa system e-doręczeń i jakie zmiany w praktyce niesie za sobą obowiązek ich stosowania.

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

 Co warto wiedzieć o przetwornicach napięcia?

Przetwornice napięcia to niezwykle praktyczne urządzenia, które umożliwiają zasilanie urządzeń w miejscach gdzie dostęp do sieci elektrycznej jest ograniczony np. w samochodzie, na kempingu czy w instalacjach fotowoltaicznych. W jaki sposób? Za pomocą swojego układu elektronicznego przetwornica konwertuje prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC) o napięciu 230V, czyli taki jaki mamy w gniazdkach domowych.

5 powodów, dla których warto wybrać hotel przyjazny dzieciom na rodzinny urlop

5 powodów, dla których warto wybrać hotel przyjazny dzieciom na rodzinny urlop

Rodzinny urlop to czas, który powinien dostarczać radości wszystkim jego uczestnikom, niezależnie od wieku. Dlatego wybór miejsca na wakacje ma ogromne znaczenie. Hotele dla dzieci oferują komfort i rozrywkę zarówno dla najmłodszych, jak i starszych członków rodziny. Sprawdź, dlaczego warto zarezerwować pobyt w hotelu przyjaznym rodzinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Praca -> Poszukuję

kobieta poszukuje pracy

lublin

0,00 zł

Praca -> Poszukuję

szukam pracy

Lublin

0,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kształtki

ZAMOŚĆ

9,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

195,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

199,00 zł

Komunikaty