Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ORLEN BASKET LIGA

19 września 2019 r.
15:09

TBV Start Lublin zagra w Browar Kociewski Cup

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
(fot. Krzysztof Mazur)

Turnieju w Skarszewie to dla „czerwono-czarnych” ostatni test przed rozpoczęciem rozgrywek – 29 września ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po wcześniejszych sparingach widać, że wykrystalizowała się pierwsza piątka Start Lublin: Tweety Carter, Brynton Lemar, Martins Laksa, Kacper Borowski i Jimmie Taylor. Ten ostatni wciąż nie podpisał kontraktu. 24-letni Amerykanin to bez wątpienia solidny center, chociaż mecze Memoriału Zdzisława Niedzieli obnażyły też jego wady. Tą najpoważniejszą jest słaba koordynacja ruchowa. Taylorowi czasami miał problemy ze złapaniem prostych podań, zdarzało się też, że przegrywał pojedynki fizyczne z rywalami. Podkreślić jednak trzeba jego olbrzymią ambicję i wolę walki. To właśnie jej nadmiar sprawił, że w meczu z GTK Gliwice został ukarany przewinieniem dyskwalifikującym za popchnięcie rywala bez piłki.

O wynikach Startu decydować będą obcokrajowcy. Działacze dokonali przemyślanych ruchów transferowych, co jest niezwykle istotne przy skromnym budżecie. Największe wrażenie robi na razie Laksa. Łotysz ma za sobą występy w lidze hiszpańskiej, czołowych rozgrywkach Europy. Nie trafiają tam zawodnicy przypadkowi i Laksa w Lublinie udowadnia, że zna się na swoim fachu. To przede wszystkim gracz uzdolniony rzutowo – „trójki” potraf trafiać z wysoką skutecznością.

Pozytywne wrażenie robią również Lemar oraz Carter. Pierwszy jest typem lidera, który potrafi w trudnych momentach wziąć ciężar gry na swoje barki. Carter natomiast ma problemy ze skutecznością, ale widać po nim olbrzymie doświadczenie i boiskową mądrość.

Drużynie potrzeba jeszcze zgrania, dlatego turniej w Skarszewie jest dla Startu bardzo ważny. – Wyniki sparingów nie są dla mnie istotne, dlatego chociażby przed Memoriałem Zdzisława Niedzieli mocno trenowaliśmy. Dużo bardziej istotna jest praca nad odpowiednią formą czy zachowaniem się na boisku. Treningi są tak ułożone, żeby zespół przystąpił z dobrą energią do pierwszego meczu sezonu – kończy Dedek.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Dziś lubelska policja przeprowadziła 6 kontroli autobusów feryjnych

Wezwij kontrolę, aby dzieci bezpiecznie pojechały na ferie

Jutro zacznie się szczyt wyjazdów na ferie. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości odnośne stanu technicznego autobusów czy kondycji kierowców, to może wezwać policjantów lub inspektorów ITD. Zamieszczamy link do wykazu miejsc kontroli i telefonów zgłoszeniowych.

Co na ferie w Puławach? Dom Chemika z ofertą dla dzieci i dorosłych

Co na ferie w Puławach? Dom Chemika z ofertą dla dzieci i dorosłych

W poniedziałek, 17 lutego, rozpoczynają się ferie zimowe. Z tej okazji Puławski Ośrodek Kultury przygotował specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty artystyczne, wyjazdy na narty oraz spotkania z nowoczesną technologią.

Dziewczyny poszły w miasto
foto
galeria

Dziewczyny poszły w miasto

Dziewczyny poszły w miasto ponieważ - jak głosiła fama - w popularnym Berecie odbywał się wieczór z Italo Disco. Tej nocy z głośników popłynęły utwory takich wykonawców jak: Falco, Sabrina, Francesco Napoli, Savage, Radiorama, Valerie Dore, Baltimora, Martinelli, Gazebo i wielu innych. Parkiet dosłownie płonął od emocji. Zobaczcie jak się bawiliście.

W pierwszym meczu w 2025 roku Górnik Łęczna zremisował na swoim stadionie z ŁKS Łódź

Górnik Łęczna zaczyna rundę wiosenną od domowego remisu

Ciekawy, dynamiczny mecz w Łęcznej z udziałem tamtejszego Górnika, ale bez zwycięstwa. W niedzielę zielono-czarni na inaugurację rundy wiosennej zremisowali 2:2 z ŁKS Łódź. Zarówno gospodarze jak i ekipa z Łodzi po końcowym gwizdku mieli prawo odczuwać niedosyt

Częściowo wyburzona stołówka
Lublin

Zagadka remontu wojskowej stołówki na Majdanku

To jest niegospodarność. Najpierw wyremontowali cześć budynku, potem wstawili nowe okna, a na koniec wzięli za wyburzanie – tak czytelnik opisał nam sytuację, jaką zaobserwował na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Męczenników Majdanka w Lublinie. Chodzi o remont wojskowej stołówki.

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Goście przegrywają i grają w dziesiątkę. Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

ORLEN BASKET LIGA MĘŻCZYZN
18. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - PGE Start Lublin 87:72
Dziki Warszawa - Arriva Polski Cukier Toruń 86:98
MKS Dąbrowa Górnicza - GTK Gliwice 107:87
Trefl Sopot - Śląsk Wrocław 94:90
Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wlkp. - PGE Spójnia Stargard 75:89
Anwil Włocławek - Icon Sea Czarni Słupsk 92:86
Legia Warszawa - Zastal Zielona Góra 85:79
King Szczecin - AMW Arka Gdynia 99:84

Tabela:

1. Anwil 18 33 1618-1449
2. Trefl 17 30 1502-1439
3. Górnik 18 30 1417-1360
4. Start 18 29 1585-1550
5. King 18 29 1538-1470
6. Legia 18 28 1493-1462
7. Śląsk 18 27 1443-1449
8. Czarni Słupsk 18 27 1453-1379
9. Toruń 18 26 1514-1531
10. Dziki 18 26 1365-1382
11. Spójnia 18 25 1395-1438
12. Ostrów Wlkp. 18 25 1474-1513
13. Zielona Góra 18 25 1407-1476
14. Gliwice 18 24 1508-1634
15. Arka 17 23 1440-1524
16. Dąbrowa G. 18 22 1447-1543

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!