Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Muzeum Regionalne im. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim organizuje Dzień Dziecka. I zaprasza do siebie małych mieszkańców miasta na niedzielę 29 maja. Co w programie? Warsztaty artystyczne inspirowane kulturą węgierską i bursztynami.
Tym razem do wypadku doszło w Tarnawatce. Wcześniej policja informowała o zdarzeniu w powiecie zamojskim.
Młoda rodzina z dwójką dzieci w ciągu kilku godzin straciła dach nad głową. Ich nowy dom, na który zaciągnęli kredyt, spłonął doszczętnie. Aby go odbudować, potrzeba setek tysięcy złotych. Przyjaciele małżeństwa z Tyszowiec uruchomili internetową zbiórkę.
Taka okazja nie zdarza się często, ale w ten weekend (20-22 maja) będzie można zwiedzać cerkiew pw. Świętego Bazylego w Bełżcu. Wydarzenie pod hasłem „Wielka Fala w Bełżcu” uświetni wystawa drzeworytu japońskiego autorstwa słynnego rysownika – Hokusai.
Nawet osiem lat więzienia grozi mężczyźnie, który został zatrzymany przez policjantów z Tomaszowa Lubelskiego. Może siedzieć przez swoje działania w internecie.
Już nie pod skrzydłami starosty, ale burmistrza Tomaszowa Lubelskiego ma działać Sokolnia, magazyn darów dla Ukrainy i Ukraińców. Niezmiennie potrzebna jest tam pomoc. Bo ostatnio darów jest znacznie mniej niż jeszcze kilka tygodni temu.
Nie tylko darmowe zwiedzanie wystaw, niektórych premierowo, ale też wykłady, koncerty, a nawet degustacje potraw przygotowywane są na Noc Muzeów w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim.
Wysiadł z rozbitego auta i oddalił się z miejsca zdarzenia. Mimo niesprzyjających warunków atmosferach – padający deszcz i podmokły teren, mundurowi namierzyli uciekiniera. Pomogła w tym kamera termowizyjna należąca do funkcjonariuszy Straży Granicznej.
W Kraśniku, ale też w siedmiu innych lokalizacjach w województwie lubelskim, Państwowa Agencja Atomistyki ma uruchomić nowe stacje systemu wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych.
Jak na majówkę przystało, był grill, ale też wiele innych smakołyków. Tradycyjnym Jarmarkiem Susieckim rozpoczął się sezon turystyczny w tej roztoczańskiej gminie.
W trzech przetargach na budowę nowych odcinków S17 złożono 26 ofert. Ale tylko osiem mieści się w zakładanym przed drogowców budżecie. To efekt wojny w Ukrainie.
Jeszcze w tym roku lubelska spółka górnicza rozpocznie poszukiwania węgla tuż przy granicy z Ukrainą. Stanie się tak mimo antywęglowej polityki UE.
Trzy oferty złożone w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie kolejnego odcinka drogi ekspresowej mieszczą się w budżecie GDDKiA. Następna odsłona tej „trylogii drogowej” w poniedziałek.
Jakiś czas temu nawet nie wszyscy w Antoniówce wiedzieli, że właśnie tam urodził się legendarny muzyk. Wiele osób nigdy wcześniej nie słuchało jazzu, a teraz nawet zaczął się im podobać. Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach postawił sobie za punkt honoru upamiętnienie Mietka Kosza i jego twórczości.
Silna ekipa z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej zdominowała konkurs matematyczny Akademii Zamojskiej. W informatycznym wygrał uczeń z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.
Groziło mu do 3 lat więzienia, ale tomaszowski sąd był łaskawszy wobec myśliwego z gm. Tarnawatka, który śmiertelnie postrzelił psa. Tłumaczył, że był przekonany, iż mierzy do lisa.
To nie to, co w pierwszych tygodniach wojny. Jest zdecydowanie mniej uchodźców, ale też mniej organizacji niosących im pomoc. Niezmiennie, od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę, tuż za przejściem Hrebenne-Rawa Ruska, stoi Namiot Nadziei i Miłosierdzia, zorganizowany tu z inicjatywy organizacji katolickiej Rycerze Kolumba.
Reprezentacja tomaszowskiej szkoły była w Austrii w zeszłym roku, teraz czas na rewizytę. Od czwartku do wtorku w I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego gościć będzie 21-osobową grupę z Musikschule Kalsdorf bei Graz w Austrii.
Blisko tysiąc mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej obiecują politycy w naszym województwie. Ale o rządowym programie Mieszkanie Plus nie mówi już nikt. Tanie czynszówki ma budować nowa spółka, do której weszło 17 samorządów.
Dariusz Gałecki, były dyrektor SP ZOZ w Hrubieszowie został z 1 kwietnia powołany na stanowisko dyrektora szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Zastąpił Andrzeja Kaczora, który kierował tą placówką blisko 30 lat, ale pod koniec zeszłego roku złożył wypowiedzenie.
W związku z malejącą liczbą uchodźców docierających do Polski z Ukrainy, samorządy zawieszają działalność niektórych punktów noclegowych. Pozostają jednak w gotowości do ich ponownego uruchomienia.
Ogień pochłonął 20 hektarów. W pogorzelisku znaleziono ciało kobiety.
Początkowy boom z pomocą od osób prywatnych zdecydowanie osłabł, a to właśnie mieszkańcy regionu dostarczali do tomaszowskiego punktu zbiórki najpotrzebniejsze produkty, jak np. żywność czy artykuły chemiczne. Dary nadal tam spływają, ale teraz głównie z Europy. Tyle że w tych transportach nie zawsze jest to, czego akurat brakuje.
„...Ruszył Pan serce, które było praktycznie nie do ruszenia...” – tymi słowami mama 10-latka podziękowała policjantowi. Funkcjonariusz podjął reanimację ucznia, który nagle stracił przytomność i oddech.
Minister zdrowia jest za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek, a także izolacji i kwarantanny. Już od kwietnia. – To niepoważne – komentuje wirusolog i ostrzega, że kolejna fala epidemii może pojawić się szybciej, niż myśleliśmy.