Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 października 2024 r.
12:41

Tu jeszcze czekają na studentów

(fot. DW)

W Lublinie kształci się ponad 60 tysięcy studentów. Sprawdziliśmy, ilu z nich wybrało niepubliczne uczelnie i gdzie są jeszcze wolne miejsca

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku akademickim, ponad 60 tysięcy studentów będzie uczyć się na 11 lubelskich uczelniach, zarówno publicznych jak i niepublicznych. W płatnych szkołach rekrutacja trwa i są jeszcze wolne miejsca.

Lubelska Akademia WSEI

Edukację rozpoczyna ponad 3300 nowych studentów. Największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki: pielęgniarstwo, psychologia, informatyka, logistyka, zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz e-biznes: e-marketing & e-commerce. Studentów jednak może przybyć, ponieważ nadal trwa rekrutacja na studia II stopnia. Rozpoczynają się one w drugiej połowie października, a w grudniu uczelnia startuje z rekrutacją na semestr letni 2024/2025. Z kolei nabór na studia podyplomowe został przedłużony do 15 października.

– W ofercie znajduje się ponad 30 atrakcyjnych kierunków, w tym 4 specjalności MBA, czyli Master of Business Administration, takie jak: zarządzanie w sektorze publicznym i pozarządowym, innowacyjne zarządzanie firmą, zarządzanie w ochronie zdrowia i zarządzanie branżą IT – informuje dr Sylwia Szewc-Koryszko, zastępca dyrektora Działu Marketingu i PR Akademii WSEI.

Na ten moment, na uczelni kształci się ponad 10,5 tys. studentów, z czego 1785 to cudzoziemcy pochodzący z 25 krajów świata. Akademia WSEI oferuje naukę na 28 kierunkach i 53 specjalnościach oraz na studiach w języku angielskim na kierunkach zarządzanie, informatyka, pielęgniarstwo i ekonomia.

Akademia Nauk Społecznych i Medycznych

Wraz z końcem września zakończyła się rekrutacja na studia I stopnia, II stopnia oraz na jednolite studia magisterskie. Uczelnia wzbogaciła się o 1300 studentów i słuchaczy. Liczba ta może się jednak zwiększyć, ponieważ trwa rekrutacja uzupełniająca na wybrane kierunki oraz nabór na studia podyplomowe, który zakończy się 31 października.

Największa liczba osób wybierała kierunki zarządzanie i psychologia na Wydziale Nauk Społecznych oraz pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne na Wydziale Nauk Medycznych. ANSM kształci łącznie ponad 3000 studentów i słuchaczy.

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji

Kształci się tu łącznie 2950 studentów na 31 kierunkach. Spośród nich, 2500 osób studiuje na 14 kierunkach studiów wyższych, a 450 na 17 kierunkach studiów podyplomowych.

Na WSPiA naukę zacznie 750 studentów na studiach wyższych. Tu największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki informatyka, praca socjalna oraz administracja i zarządzanie. Studia podyplomowe wybrało 320 osób. Najbardziej atrakcyjne okazały się kierunki MBA, integracja sensoryczna, audyt energetyczny i specjalista ds. cyberbezpieczeństwa. Ta liczba może wzrosnąć, ponieważ rekrutacja na studia potrwa do 15 października. Również na studiach podyplomowych są jeszcze wolne miejsca.

– Jeszcze można zapisać się na kierunki: zarządzanie w sporcie, administrowanie sieciami komputerowymi, zamówienia publiczne, audyt energetyczny, kadry i płace w prawie i praktyce, projektowanie wnętrz, public relations & marketing, rachunkowość budżetowa, rachunkowość i finanse, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa, transport-spedycja-logistyka, wycena nieruchomości, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, a także zarządzanie oświatą – wylicza Malika Sierocka, specjalista ds. social media i SEM w WSPiA.

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola

Studenci mogą wybierać spośród 10 kierunków na studiach licencjackich, takich jak ekonomia, pielęgniarstwo czy dietetyka lub spośród 6 kierunków studiów magisterskich. W ofercie są również studia podyplomowe i kierunek fizjoterapia na studiach jednolitych magisterskich.

Na część z nich nadal można się zapisywać. Rekrutacja uzupełniająca na wybrane kierunki na semestr zimowy potrwa do 30 października. Z kolei na rozpoczynający się od marca semestr letni rekrutacja ruszy 15 listopada i potrwa do 31 stycznia. Studenci, którzy chcą się doszkolić mogą zapisywać się na studia podyplomowe, gdzie nabór jest prowadzony w trybie ciągłym.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Polska Bezgotówkowa - na czym polega i dlaczego warto skorzystać z programu?

Polska Bezgotówkowa - na czym polega i dlaczego warto skorzystać z programu?

Płatności bezgotówkowe to obecnie standard, jednak dla wielu przedsiębiorców koszt ich udostępnienia nadal stanowi barierę. Z pomocą przychodzi jednak Program Polska Bezgotówkowa, czyli inicjatywa wspierająca rozwój obrotu bezgotówkowego w Polsce. Na czym polega w praktyce? Dlaczego warto z niego skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Po wygranej w Zielonej Górze i Lublinie Orlen Oil Motor jedzie po zwycięstwo do Wrocławia

Mistrz kontra wicemistrz. Orlen Oil Motor Lublin jedzie do Wrocławia na mecz z Betard Spartą

Na zakończenie trzeciej kolejki Orlen Oil Motor zmierzy się na wyjeździe z Betard Spartą Wrocław. Starcie mistrzów Polski z wicemistrzami zapowiada się bardzo ciekawie. Transmisja w Canal Plus Sport od godziny 19.15. Relacja na naszym portalu dziennikwschodni.pl.

Z życia z aparatem – jak wygląda codzienność pacjenta ortodontycznego?

Z życia z aparatem – jak wygląda codzienność pacjenta ortodontycznego?

Decyzja o założeniu aparatu ortodontycznego to ważny krok na drodze do zdrowego i estetycznego uśmiechu. Choć efekty leczenia potrafią zaskoczyć, codzienne życie z aparatem wiąże się z pewnymi wyzwaniami, do których trzeba się przyzwyczaić. Dyskomfort, zmiana diety czy dokładniejsza higiena jamy ustnej to tylko niektóre z nich. W tym artykule pokażemy, jak naprawdę wygląda życie z aparatem ortodontycznym. Zdradzimy, co dzieje się po założeniu aparatu, jak wygląda adaptacja oraz jak zmienia się codzienność pacjenta – zarówno pod kątem fizycznym, jak i emocjonalnym.

Alzheimer to nie wyrok. Młode, wrażliwe i z misją, Lublinianki pokazują, jak pomagać z sercem
film

Alzheimer to nie wyrok. Młode, wrażliwe i z misją, Lublinianki pokazują, jak pomagać z sercem

Choroba Alzheimera to jedno z najpoważniejszych wyzwań współczesnej medycyny. Choć każdego dnia na świecie tysiące osób zmaga się z jej skutkami, wiedza na ten temat wciąż bywa niewystarczająca, a wokół choroby narosło wiele mitów. Ten problem dostrzegły uczennice III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, które w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii realizują projekt „Active Brain”.

VIII Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich. Koncert patriotyczny

VIII Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich. Koncert patriotyczny

Lublin znów będzie stolicą muzyki klasycznej – nadchodzi VIII Międzynarodowy Festiwal Braci Wieniawskich. W dniach 2, 9, 13 i 14 maja Filharmonia Lubelska zaprasza na cztery niezwykłe koncerty.

Bogdanka LUK Lublin i JSW Jastrzębski Węgiel spotkają się po raz trzeci w sobotę

Bogdanka LUK Lublin kontra JSW Jastrzębie po raz trzeci, czyli decydujące starcie o finał

W drugim spotkaniu półfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin przegrała 1:3 z mistrzem Polski JSW Jastrzębskim Węglem. O tym, kto zagra w finale zadecyduje sobotni, trzeci mecz w Jastrzębiu (godz. 14.45). Transmisja na Polsacie Sport 1.

Uroczyste otwarcie Jednostki Terenowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego w PANS w Chełmie

Chełm podąża ku przestworzom – nowa Jednostka Terenowa ULC już działa

Chełm oficjalnie dołączył do grona miast wspierających rozwój lotnictwa cywilnego w Polsce. 23 kwietnia 2025 roku w siedzibie Państwowej Akademii Nauk Stosowanych uroczyście otwarto Jednostkę Terenową Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). To efekt decyzji Prezesa Rady Ministrów z 26 listopada 2024 roku.

Miasto to też Relacje. Lublin znów rozbłyśnie sztuką i muzyką za sprawą Nocy Kultury
7 czerwca 2025, 19:00

Miasto to też Relacje. Lublin znów rozbłyśnie sztuką i muzyką za sprawą Nocy Kultury

Już 7 i 8 czerwca Lublin przeżyje magiczną noc pełną światła, muzyki i performensów. 19. edycja Nocy Kultury przyciągnie tysiące uczestników, którzy będą mogli odkrywać miasto na nowo dzięki setkom artystycznych wydarzeń. W tym roku motywem przewodnim są „MiastoRelacje” – czyli złożone więzi między ludźmi a przestrzenią miejską.

Piotr Ceglarz zapewnił ostatnio Motorowi zwycięstwo w Łodzi

Motor Lublin w sobotę zagra u siebie z Cracovią. Rywal, który jest w dołku

Motor Lublin w sezonie 24/25 jeszcze tylko trzy razy zagra przed własną publicznością. W sobotę o godz. 17.30 zmierzy się z Cracovią. Gospodarze znowu będą chcieli odpłacić rywalom za bolesną porażkę z jesieni. Transmisja tradycyjnie na Canal+Sport 3, a na naszym portalu relacja na żywo.

AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski 4:2 w rzutach karnych

AZS AWF Biała Podlaska pokonał RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski

W meczu 23. kolejki AZS AWF Biała Podlaska pokonał na wyjeździe RAJBUD Stal Gorzów Wielkopolski po rzutach karnych 4:2. Spotkanie po 60 minutach zakończyło się remisem 31:31.

Bezzałogowce nie ograniczają się tylko do tych, które latają - istnieją także zdalnie sterowane maszyny naziemne oraz poruszające się pod wodą
wojsko

Polska armia z setkami tysięcy dronów? Chce tego minister obrony

Polska armia będzie silna dronami - podkreślił dzisiaj szef MON. Wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz odwiedził wystawę polskich bezzałogowców w Warszawie. Jak dodał, budowa armii składającej się z setek tysięcy dronów to "nasza wielka strategia".

Mapa ostrzeżeń przed intensywnymi opadami deszczu, możliwym gradem i silnym wiatrem

Burzowo na południu województwa. IMGW wydał ostrzeżenia

Dzisiaj wieczorem i w nocy, zwłaszcza na południu województwa lubelskiego możliwe są burze oraz opady deszczu. Ostrzega przed nimi Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W meczu drugiej kolejki grupy spadkowej Azoty Puławy uległy Zagłębiu Lubin dopiero po serii rzutów karnych

Azoty Puławy gorsze od Zagłębia Lubin dopiero po rzutach karnych

W spotkaniu drugiej kolejki w grupie spadkowej Azoty Puławy przegrały z Zagłębiem Lubin dopiero po serii rzutów karnych 1:3. W regulaminowym czasie był remis 43:43.

Twój Dar Serca dla Hospicjum rusza. Wojewoda zachęca do wsparcia akcji
ZDJĘCIA
galeria

Twój Dar Serca dla Hospicjum rusza. Wojewoda zachęca do wsparcia akcji

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim oficjalnie zainaugurowano XV edycję akcji charytatywnej „Twój Dar Serca dla Hospicjum”, której celem jest wsparcie podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Aleksandra Stanacev (z piłką) opuszcza Lublin

Cztery zawodniczki zagraniczne opuszczają Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Piąte miejsce zajęte przez Polski Cukier AZS UMCS Lublin w sezonie 2024/2025 spowodowało w lubelskim klubie falę zmian. Wiadomo, że za ich przeprowadzanie nadal będzie odpowiedzialny Karol Kowalewski, który przejął drużynę kilka miesięcy temu zastępując Krzysztofa Szewczyka.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Ogłoszenia

Najnowsze · Promowane
Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

139,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kształtki

ZAMOŚĆ

9,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

rurakom

ZAMOŚĆ

175,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

117,00 zł

Budownictwo -> Materiały -> Sprzedam

kolkom

ZAMOŚĆ

73,00 zł

Komunikaty