Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 kwietnia 2024 r.
14:13

Wybory 2024. Były prezydent, dyrektor pogotowia i emeryt. Kim są nowi radni?

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda

Już wiadomo, że to klub prezydenta Michała Litwiniuka (PO) będzie miał w nowej radzie samodzielną większość. Skład się jednak trochę zmieni, bo w tym 23-osobowym gremium pojawi się 11 nowych twarzy. Ale niektóre z nich w mieście z pewnością są dobrze znane, jak choćby Andrzej Czapski, w przeszłości prezydent Białej Podlaskiej czy Wojciech Babicz, dyrektor miejscowego WORD-u.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przypomnijmy, że komitet Litwiniuka zdobył 12 mandatów, 9 wywalczył PiS, a 2 klub radnych Adama Chodzińskiego. Do rady w ogóle nie dostał się klub Białej Samorządowej, który w tej kadencji miał 4 swoich reprezentantów, m.in. Bogusława Broniewicza jako przewodniczącego.

12 dotychczasowych radnych ponownie zasiądzie w radzie. To: Henryk Grodecki (PiS), Marek Dzyr (PiS), Waldemar Godlewski (KW Michała Litwiniuka), Marcin Izdebski (KW ML), Mariusz Michalczuk (KW ML), Franciszek Ostrowski (KW ML), Adam Chodziński (klub radnych niezależnych), Dariusz Litwiniuk (PiS), Robert Woźniak (KW ML), Stanisław Nikołajczuk (PiS), Karol Sudewicz (PiS) Krystyna Beń (KW ML).

Oto nowe twarze w Radzie Miasta nowej kadencji:

Katarzyna Pietraszkiewicz z KW Michała Litwiniuka (45 lat).

Zdobyła 337 głosów. Na co dzień pracuje jako kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokitnie (powiat bialski). W wyborczej ulotce napisała o sobie tak: „Jestem rodowitą bialczanką, szczęśliwą mamą 16-letniej córki Łucji. Od 22 lat związana zawodowo z pomocą społeczną. Jestem blisko osób najsłabszych, najbardziej potrzebujących, dbając o ich godny los. Na co dzień współpracuję z wieloma instytucjami samorządowymi oraz organizacjami pozarządowymi”.  Miejsce w radzie nazywa „ogromnym mandatem zaufania”.  - Obiecuję, że będę go wypełniała odpowiedzialnie, z troską o wszystkich mieszkańców-deklaruje Pietraszkiewicz.    

Katarzyna Pietraszkiewicz

Agnieszka Kulicka z PiS (44 lata).

Otrzymała 827 głosów wyborców. Na co dzień jest dyrektorem Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. W przeszłości była szefową miejskiego żłobka w Białej Podlaskiej.  - To dla mnie ogromne wyróżnienie i zobowiązanie, któremu postaram się sprostać, pracując na rzecz naszego miasta- zapowiada Kulicka.

Agnieszka Kulicka

Wojciech Babicz z PiS (29 lat).

Zdobył 542 głosy. Od sierpnia ubiegłego roku jest dyrektorem WORD-u w Białej Podlaskiej, gdzie w sumie pracuje od 5 lat. Był m.in. koordynatorem ds. egzaminów oraz kierownikiem działu organizacyjnego. Jeszcze jako pracownik odpowiadał na przykład za budowę miasteczka ruchu drogowego w ośrodku. Jako mieszkaniec osiedla Za Torami upominał się m.in. o poprawę jakości dróg. Jest absolwentem zarządzania na Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Wojciech Babicz

Anita Frankiewicz z PiS (32 lata).

Zdobyła 192 głosy. Na co dzień kieruje biurem senatora Grzegorza Biereckiego i posła Dariusza Stefaniuka (PiS) przy ulicy Francuskiej w Białej Podlaskiej. Wcześniej pracowała w gabinecie byłego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Ukończyła Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego. - Ci, którzy znają mnie osobiście wiedzą, że staram się pomóc każdemu. Interesuje mnie wyłącznie działanie na rzecz mieszkańców, szukanie tego co łączy, a nie dzieli- deklarowała jeszcze podczas kampanii Frankiewicz.

Anita Frankiewicz

Beata Wawryniuk z klubu radnych niezależnych Adama Chodzińskiego (37 lat).

Zdobyła 228 głosów. Z zawodu jest nauczycielką, z zamiłowania reżyserką spektakli teatralnych. Jak przyznaje, czuje się społecznikiem na wielu polach. - Czynami pokażę, że wasz głos, a moje słowa nie zostały rzucone na wiatr - obiecuje przyszła radna.

Beata Wawryniuk

Piotr Gajek z KW Michała Litwiniuka (55 lat).

Zdobył 189 głosów. W przeszłości był m.in. zastępcą dyrektora Izby Celnej w Białej Podlaskiej. - Chciałbym konsekwentnie realizować zamierzenia kierując się dotychczasową postawą, czyli zasadą uczciwego, ze zrozumieniem, podejścia do problemu, zgłębienia go i zaangażowania się w jego analizę i znalezienie rozwiązania- zapowiadał w kampanii. A teraz zamierza sprostać nowemu wyzwaniu.

Piotr Gajek

Andrzej Czapski z KW Michała Litwiniuka (70 lat).

Zdobył 512 głosów. Przyszłego radnego raczej nikomu w Białej Podlaskiej przedstawiać nie trzeba, bo od 1998 do 2014 roku rządził miastem. Nie należał wówczas do żadnej partii. – Byłem wojewodą i marszałkiem, ale najwięcej satysfakcji dawał mi urząd prezydenta i to poczucie, że byłem wybierany przez społeczeństwo. Zgromadziłem wiele doświadczenia budowy wspólnoty ponad podziałami. Bo samorząd jest jak rodzina. Liczę, że przydam się w radzie. Mój dojrzały wiek nie jest przeszkodą, bo czuję się sprawny– mówił nam podczas kampanii.

Andrzej Czapski

Sebastian Michalczuk z KW Michała Litwiniuka (38 lat).

Zdobył 226 głosów. Od 12 lat pełni służbę w Straży Granicznej. O sobie pisze: bezpartyjny, pasjonat sportu, prywatnie mąż i ojciec trzech synów. W przeszłości był zawodnikiem piłki ręcznej w AZS AWF Biała Podlaska.   - Nie chciałem, aby moja kampania była zbyt nachalna i uciążliwa. (…) Wsłuchiwałem się w wasze spostrzeżenia i pomysły które chcielibyście zrealizować. Dało mi to jeszcze szerszą perspektywę na działanie samorządu. Zawsze starałem się być sobą i blisko was. Dlatego tak bardzo cieszy mnie pozytywny odbiór mojej kandydatury- przyznaje w mediach społecznościowych Michalczuk. W nowej radzie chce zaproponować „entuzjazm, świeże spojrzenie i brak rutyny”.

Sebastian Michalczuk

Igor Dzikiewicz z PiS, (39 lat).

Zdobył 637 głosów. Od sierpnia ubiegłego roku jest dyrektorem stacji pogotowia w Białej Podlaskiej. Wcześniej kierował miejscowym WORD-dem. W 2014 roku kandydował na prezydenta miasta z ramienia Kongresu Nowej Prawicy, jednak nie wszedł do drugiej tury. Poparcie przekazał Dariuszowi Stefaniukowi z PiS.  Jest absolwentem AWF.

Igor Dzikiewicz

Józef Szeptycki z KW Michała Litwiniuka, (69 lat).

Zdobył 160 głosów. Związany z branżą motoryzacyjną. Przez lata kierował firmą zajmującą się m.in. mechaniką i handlem. Obecnie jest na emeryturze. O sobie pisze „społecznik”. - Biorę udział w działalności  Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Jestem czynnym członkiem bialskiego klubu Rotary a także podstarszym w Podlasko-Kozieradzkim Bractwie Kurkowym -opowiada przyszły radny.

Józef Szeptycki

Kacper Łaskarzewski z KW Michała Litwiniuka (24 lata).

 Zdobył 149 głosów. Zawodowo związany z firmą, która projektuje i wykonuje meble na wymiar. Jest również pszczelarzem i opiekuje się miejską pasieką w parku Małpi Gaj.

Kacper Łaskarzewski (z prawej)
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Cracovia znowu lepsza od Motoru, Sergi Samper przeprasza za kartkę
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Cracovia znowu lepsza od Motoru, Sergi Samper przeprasza za kartkę

Czwarty raz w rym sezonie, ale pierwszy w 2025 roku Motor nie strzelił gola w meczu u siebie. Beniaminek z Lublina nie zrewanżował się też Cracovii za porażkę z jesieni 2:6. Tym razem „Pasy” wygrały 1:0, a kluczowa dla losów spotkania była czerwona kartka Sergi Sampera, którą Hiszpan obejrzał już w 49 minucie.

Atakujący Bogdanki LUK Lublin Kewin Sasak:

Marcin Komenda, Bogdanka LUK Lublin: Ten sezon jest kapitalny

Powiedzieli po trzecim meczu półfinałowym play-off: JSW Jastrzębski Węgiel - Bogdanka LUK Lublin 2:3

Manolo i jego koledzy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu w Bytomiu

Wisła Puławy bez szans w wyjazdowym starciu z Polonią Bytom

Bez niespodzianki w Bytomiu. Choć Wisła Puławy próbowała postawić się faworyzowanej Polonii to nie udało jej się wywalczyć na trudnym terenie choćby jednego punktu

Fragment rywalizacji w Słupsku

PGE Start Lublin został rozgromiony w Słupsku

Podopieczni Wojciecha Kamińskiego ulegli Enerdze Icon Sea Czarni różnicą aż 23 pkt. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten wynik to sensacja, ale również olbrzymie rozczarowanie.

Majówka za pasem. Kalendarz wydarzeń zapowiada moc atrakcji
1 maja 2025, 0:00

Majówka za pasem. Kalendarz wydarzeń zapowiada moc atrakcji

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Biorąc zaledwie trzy dni urlopu zyskujemy aż 9 dni odpoczynku. Co przez ten czas można robić w województwie lubelskim? Podpowiadamy co wtedy dzieje się w regionie.

Lewart w trzech ostatnich meczach zdobył siedem punktów

Druga wygrana na wiosnę, Lewart lepszy od Wiślan

W trzech ostatnich meczach Lewart wywalczył siedem punktów. W sobotę beniaminek z Lubartowa pokonał u siebie Wiślan Skawina 1:0, a bohaterem gospodarzy okazał się Łukasz Najda, który zdobył jedynego gola.

Dbają nie tylko o drzewa. Przed nami "Piątka z leśnikami"

Dbają nie tylko o drzewa. Przed nami "Piątka z leśnikami"

Już 10 maja w Uroczysku Stary Gaj odbędzie się wyjątkowe wydarzenie łączące aktywność fizyczną, kontakt z przyrodą i szczytny cel – „Piątka z leśnikami”. Organizatorzy zapraszają nie tylko biegaczy, ale także wszystkich miłośników lasu i pomagania.

Ulica jak "pole bitwy". Na Ceglanej będzie nie tylko asfalt

Ulica jak "pole bitwy". Na Ceglanej będzie nie tylko asfalt

Wcześniej ulica Twarda, teraz Ceglana. Urzędnicy szukają wykonawcy tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców przebudowy drogi.

Sax night
Foto
galeria

Sax night

Imprezy w najpopularniejszym lubelskim Klubie 30 to destylat zabawy. Kto był ten wie, a kto nie był, niech żałuje. Imprezy odbywają się często na dwóch, a nawet na trzech parkietach, a każdy z inną muzyką. Ten stylistyczny eklektyzm sprawia, że co weekend klub przeżywa prawdziwe oblężenie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy fotogalerię z weekendowych szaleństw w popularnej Trzydziestce, z której dowiecie się, jak się bawi Lublin.

W decydującym meczu półfinału play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała Jastrzębski Węgiel 3:2 i zagra w finale

Niespodzianka: Bogdanka LUK Lublin co najmniej ze srebrnym medalem, ograła Jastrzębski Węgiel

W trzecim decydującym spotkaniu półfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin po zaciętym boju pokonała mistrza Polski Jastrzębski Węgiel 3:2 i po raz pierwszy w historii zagra o medale mistrzostw Polski, i to od razu o złote

Druga taka niedziela w kwietniu. Można zrobić zakupy na majówkę

Druga taka niedziela w kwietniu. Można zrobić zakupy na majówkę

W niedzielę 27 kwietnia sklepy będą otwarte. To druga i zarazem ostatnia niedziela handlowa w kwietniu, tuż przed długim weekendem majowym.

Zabiegi ablacji z użyciem nowej techniki

To zaburzenie rytmu serca dotyczy miliona Polaków. W Lublinie leczą to nową techniką

Lubelscy lekarze przeprowadzili zabieg ablacji migotania przedsionków nową techniką varipulse. Dokonał tego jako jeden z pierwszych w Polsce zespół z Uniwersyteckiego Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii USK Nr 4 pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Głowniaka.

Motor chce się zrewanżować Cracovii za porażkę z jesieni

Rewanżu za 2:6 nie było. Motor Lublin - Cracovia (zapis relacji na żywo)

Motor liczył na rewanż za porażkę z jesieni. Cracovia drugi raz okazała się jednak lepsza od beniaminka z Lublina. Tym razem 1:0. Kluczowa dla losów spotkania była czerwona kartka Sergi Sampera, którą Hiszpan obejrzał na początku drugiej połowy.

Ogłoszenie wyroku

25 lat za zabójstwo komorniczki z Łukowa. Do sądu wpłynęły apelacje

Sąd skazał w styczniu Karola M. na 25 lat więzienia za zabójstwo komorniczki z Łukowa. Strony złożyły apelacje.

Ubiegłoroczna aukcja Pride of Poland

"To jest poniżej hipokryzji". Sprawa janowskiej stadniny w Sejmie

- To jest poniżej hipokryzji, co pan rozpowiada - tak w Sejmie wicemarszałkini Dorota Niedziela (KO) odniosła się do wypowiedzi polityków PiS dotyczących sytuacji w państwowych stadninach koni. Poseł Kazimierz Choma (PiS) dopytywał co zrobi resort rolnictwa, by „powstrzymać upadek hodowli koni”.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium