Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

11 października 2011 r.
15:37
Edytuj ten wpis

Biłgoraj: Starosta docenił ludzi kultury (pełna lista nagrodzonych)

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 0 A A
Nagrody wręczał starosta Marian Tokarski (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)
Nagrody wręczał starosta Marian Tokarski (Starostwo Powiatowe w Biłgoraju)

Kilkadziesiąt osób ze wszystkich gmin powiatu biłgorajskiego zostało wyróżnionych za propagowanie, pracę i promowanie kultury wyróżniono kilkadziesiąt osób. Udział w uroczystości, poza jej głównymi bohaterami, wzięli także wojewoda Genowefa Tokarska, przewodniczący Rrady Powiatu a także starosta biłgorajski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Starosta Marian Tokarski mówił m.in. o roli artystów w życiu społeczeństwa. Wszystkim dziękował za wkład w kulturę i historię Ziemi Biłgorajskiej.

– Kultura w życiu każdego człowieka - to pokarm dla ciała. A wy państwo reprezentujecie to środowisko, które o tę kulturę troszczy się osobiście. Dzisiaj z całego serca życzę Państwu wszystkiego co najlepsze. Byśmy zawsze pielęgnowali co nasze, co Polskie co takie piękne – stwierdziła w Biłgoraju Genowefa Tokarska.

Wojewoda, wybranym przez siebie osobom wręczyła dyplomy uznania i nagrody książkowe.

Na liście wyróżnionych przez wojewodę znaleźli się: Ewa Maciocha dyrektor GOK w Aleksandrowie, Celina Skromak dyrektor GOK w Biłgoraju, Stefan Szmidt dyrektor BCK w Biłgoraju, Jarosław Oleszczak dyrektor GOK w Biszczy, Kazimierz Oszust dyrektor GOK we Frampolu, Marta Miszczak dyrektor GOK w Goraju, Stanisława Budzyńska dyrektor GOK w Księżpolu, Wiesława Kubów dyrektor GOK w Łukowej, Bożena Bednarczuk dyrektor GOK w Obszy, Ryszard Łoś dyrektor GOK w Potoku Górnym, Renata Ćwik dyrektor GOK w Tarnogrodzie, Renata Socha dyrektor MDK w Biłgoraju, ks. Tadeusz Sochan proboszcz w Górecku Kościelnym, ks. Marek Kuśmierczyk proboszcz w Gromadzie, Alina Kurowska szefowa zespołu Rutyna z Biszczy, Alina Dziura przewodnicząca KGW z Dąbrowicy, Alina Marczak przewodnicząca KGW Żurawina w Korytkowie Małym, Helena Zając założycielka i kierownik Tarnogrodzkiej Kapeli Ludowej, Zofia Siek z-ca kierownika Wydziału Edukacji oraz Anna Wachowicz pracownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju.

Specjalne wyróżnienia biłgorajskim twórcom kultury przyznał również starosta. Przez Mariana Tokarskiego zostali docenieni:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju – Robert Kmieć - współuczestniczy w tworzeniu różnorodnych form kulturalno – oświatowych bibliotek z terenu miasta Biłgoraj; Barbara Woźny - jest współzałożycielką " Kącika małego czytelnika” i Dyskusyjnego Klubu Książki.

Gmina Biłgoraj - Anna Głowa - członkini zespołu "Jarzębina” z Bukowej; Zofia Skakuj – kiedyś wieloletni instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju i animator życia kulturalnego Gminy. Obecnie członkini zespołu śpiewaczego z Rudy Solskiej.

Gmina Biszcza - Alina Kurowska - szefowa zespołu Rutyna. Wspiera wiele przedsięwzięć kulturalnych organizowanych na terenie gminy.

Gmina Goraj - Henryka Widz - od ponad 30 lat jest instruktorem zajęć plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju. Prowadzi grupy teatralne i kabaretowe.
Gmina Łukowa - Janina Hyz - bibliotekarz Biblioteki Publicznej Filia w Chmielku. Propagatorka czytelnictwa wśród dorosłych i dzieci; Maria Przytuła - założycielka i przewodnicząca Zespołu Śpiewaczego z Pisklak.

Gmina Tereszpol - Krystyna Bździuch – wykonuje piękne ozdoby z bibuły i papieru; Magdalena Marzec - starszy bibliotekarz Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol. Wyrabia bańki świąteczne ze wstążek, a także wykonuje księgi okolicznościowe i pamiątkowe.
Gmina Potok Górny - Halina Kukiełka - pracuje z młodzieżą szkolną ucząc ich tańców ludowych; Anna Bucior – udziela się społecznie, pracuje z dziećmi i młodzieżą w kołach zainteresowań.

Gmina Tarnogród - Helena Zając - założycielka i kierownik Tarnogrodzkiej Kapeli Ludowej; Tadeusz Jeleń – wieloletni członek Tarnogrodzkiej Kapeli Ludowej, gra na akordeonie; Piotr Kupczak - poeta, teolog, aktor. Od 2002 r. związany ze studenckim teatrem "Enigmatic”, w którym współtworzył Piwnicę Artystyczną; Albin Korniak – skrzypek Tarnogrodzkiej Kapeli Ludowej i Orkiestry Dętej. Tworzył miejscowy amatorski teatr.

Gmina Turobin - Maria Teodora Bogucka- od kilkudziesięciu lat jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Przedmieściu Szczebrzeskim; Henryk Tomaszek – jego pasją jest malowanie, a ostatnio także rzeźba.

Biłgorajskie Towarzystwo Literackie - Halina Ewa Olszewska - dziennikarka, poetka, prozaik; Iwona Startek - poetka, polonistka, eseistka; Marek Szubiak – publicysta.
Młodzieżowy Dom Kultury - Agnieszka Wolanin – nauczyciel zajęć tańca disco, organizator wielu imprez dla dzieci i młodzieży; Irena Oręziak – Kupczak - nauczyciel plastyki, organizator wielu wystaw dla dzieci i młodzieży.

Wyróżnieni zostali również:

Ks. Tadeusz Sochan- proboszcz w Górecku Kościelnym. Organizator corocznych Festiwali Pieśni Maryjnej w Górecku, kanonik Kapituły Zamojskiej, V-ce Ambasador Województwa Lubelskiego za rok 2004, ekspert w zakresie muzyki i religii.

Ks. Marek Kuśmierczyk - proboszcz parafii w Gromadzie. Organizator wielu ogólnopolskich festiwali piosenki religijnej Soli Deo. Założyciel Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży "NADZIEJA”.
Stanisław Mianowski – Współzałożyciel Parku Papieskiego im. Jana Pawła II w Radzięcinie.

Marian Kurzyna - dyrektor SP nr 1 w Biłgoraju. Posiada uprawnienia przewodnika turystycznego. Znawca regionu. Jest pomysłodawcą Ogólnopolskich Rajdów Roztoczańskich Młodzieży Szkolnej, konkursów wiedzy o regionie oraz wojewódzkich rajdów górskich. Od 15 lat pełni funkcję prezesa Oddziału PTTK w Biłgoraju.

Andrzej Czacharowski - pełni funkcję z-cy dyrektora SP nr 1 w Biłgoraju. Regionalista i wiceprezes PTTK Oddziału w Biłgoraju. Ma uprawnienia przewodnika turystycznego. Współzałożyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Roztocza Zachodniego "Jastrzębia Zdebrz”. Autor wielu przewodników po Ziemi Biłgorajskiej. Organizator regionalnych konkursów krajoznawczych.

Marta Miszczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju, absolwentka Wydziału Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie. Organizatorka wielu imprez kulturalnych, współpracuje z twórcami, artystami, motywuje do aktywności artystycznej. Prowadzi zajęcia dziennikarskie i redaguje dwumiesięcznik "Cebulanka".

Pozostałe informacje

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?
film

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?

Nowe kierunki, coraz więcej pasażerów i ambitne plany na przyszłość. Tak w skrócie można opisać obecną sytuację lubelskiego lotniska. O tym, co obecnie dzieje się w porcie lotniczym Lublin i jaka czeka go przyszłość opowiada w programie Dzień Wschodzi rzecznik Piotr Jankowski.

Fredro w rytmie rocka
teatr
30 listopada 2024, 18:00

Fredro w rytmie rocka

Jedyne i niepowtarzalne zestawienie najciekawszych tekstów mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Wszystko to w rytm klasycznych rockowych hitów już w sobotę w lubelskim Centrum Kultury.

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

Największy protest odbędzie się w Warszawie, ale 1 grudnia również w Białej Podlaskiej odbędzie się manifestacja pod hasłem "Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!".

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

Będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jakie emocje towarzyszyły mistrzom Polski w drodze po kolejny tytuł PGE Ekstraligi

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Przy granicy z Białorusią powstaje zapora elektroniczna, a to wiąże się z wycinką drzew na odcinku ponad 170 kilometrów. Posłanki Lewicy interweniują w tej sprawie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium