Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Cel był jasny – zebrać pieniądze dla oddziału onkologicznego dla dzieci w Lublinie. Aby było ich najwięcej młody sportowiec podjął wyjątkowe wyzwanie. Płynął nieprzerwanie przez 33 godziny. Pokonał ok. 80 kilometrów.
Ciesz się zdrowiem i aktywnością na świeżym powietrzu! W ten weekend plenerowe rozciąganie odbędzie się w Świdniku
To najczęściej odwiedzana latem miejscowość w gminie Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim. Mowa o Białce nad Jeziorem Bialskim, gdzie już jutro, w sobotę (3 sierpnia) kolejna odsłona naszej wakacyjnej akcji „Spotkajmy się nad wodą”.
Bez konkursu, decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego Andrzej Wnuk, były prezydent Zamościa 1 sierpnia rozpoczął pracę jako dyrektor szpitala psychiatrycznego w Radecznicy.
Darmowe leczenie, przegląd, fluoryzacja i zdjęcie RTG. W sierpniu mobilny gabinet stomatologiczny zaparkuje w 9 lokalizacjach.
Pompa infuzyjna, skanery żył, pufy, domek ogrodowy i jeszcze więcej otrzymał od wrocławskiej fundacji Uniwersytecki Szpital Dziecięcy. Wyposażenie zostało zakupione dzięki corocznej licytacji wyjątkowych prac małych artystów.
Mali pacjenci z Oddziału Pediatrii i Nefrologii Dziecięcej w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym otrzymali od Stowarzyszenia " Życie z chorobą nie musi być smutne" im. Karoli Majewskiej, elektroniczną wagę łóżkową „płozową”. Urządzenie ma pomóc w ścisłym monitorowaniu bilansu wodnego u dzieci z niewydolnością nerek, w tym dzieci dializowanych.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczyna współpracę z klubem sportowym „Lublinianka Junior”. Będą razem zachęcać do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia oraz podnosić kwalifikacje medyczne trenerów.
W dzisiejszym odcinku podcastu "Dla WAS" prowadzonego przez Klaudynę Sadowską i Krzysztofa Kota, zgłębiamy temat osobowości depresyjnej. Rozmowa, pełna refleksji i empatii, koncentrowała się na różnicach między stanami depresyjnymi a osobowością depresyjną, a także na sposobach radzenia sobie z tymi trudnościami.
Jedno z naszych marzeń właśnie się spełnia – tak mówiła wiceprezes Stowarzyszenia Koła w Świdniku w trakcie remontu. Rozbudowa ośrodka to znaczący krok naprzód w poprawie warunków dla 170 podopiecznych.
Konkursy na dyrektorów dwóch wojewódzkich szpitali - Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Szpitala Neuropsychiatrycznego rozstrzygnięte. Pierwszą z placówek pokieruje Piotr Rybak z SP ZOZ-u w Puławach, drugą Tomasz Berbeć z placówki w Radecznicy.
Rolki, szachy, gimnastyka dla seniorów. To tylko niektóre z propozycji nowego miejskiego projektu w Lublinie.
Trwa Carnaval Sztukmistrzów i na mieszkańców czeka moc cyrkowych atrakcji. Festiwal to jednak nie tylko dobra zabawa, ale także okazja na zadbanie o swoje zdrowie. Na placu Litewskim stanął autobus z ekspertami onkologicznymi na pokładzie.
W tym lubelskim szpitalu i klinice po raz pierwszy samodzielnie przeszczepiono nerkę w 1994 roku. Minęło 30 lat, a transplantologia stale się rozwija i daje szansę na normalne życie coraz większej liczbie osób. O tym, kto może zostać dawcą, jakie obowiązują kryteria i czy konieczna jest zgoda dawcy lub rodziny rozmawiamy z dr n. med. Jackiem Furmagą Z Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.
Wykryto drugie w tym roku ognisko wścieklizny w województwie lubelskim. Tym razem w powiecie biłgorajskim. Zakażone wirusem zwierzę padło.
W związku z budową sieci wodociągowej na ulicy Tokarskiej w Lublinie, MPWIK na kilka godzin zakręci wodę na jednej z ulic.
Rodzice, pacjenci i pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego zjednoczyli siły i wspólnie skakali na skakankach. Akcja #PrzeskoczMukowiscydozę to wyraz solidarności z chorymi, promowanie aktywności fizycznej oraz dobra zabawa.
Piotr Rybak, dyrektor SP ZOZ w Puławach jest blisko wygrania konkursu na dyrektora jednego z lubelskich szpitali. Jeśli tak się stanie, złoży papiery opuszczając placówkę, którą kierował od lipca 2015 roku. - Wykonałem swoje zadanie - powiedział nam menedżer związany z Prawem i Sprawiedliwością.
Kto jest najbardziej narażony na upał, czego unikać przy słońcu i jak postępować w gorące dni rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Grzegorzem Dzidą z Kliniki Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.
W Lublinie działa telefon zaufania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Można tam otrzymać całodobową i bezpłatną pomoc psychologiczną.
Ponad 200 absolwentów opuściło mury Uniwersytetu Medycznego z dyplomem w ręku i czepkiem na głowie. Symboliczne ślubowanie rozpoczęło ich nowy etap zawodowy.
Łukowski szpital co miesiąc dokłada 2 mln zł, żeby móc normalnie funkcjonować. Placówka ma być objęta programem restrukturyzacji, który niedawno ogłosiło Ministerstwo Zdrowia. Póki co, dyrektor chce inwestować w ortopedię.
Zapasy krwi szybko się kończą. Obecnie najbardziej potrzebne są grupy A RhD-, B RhD- i 0 RhD-. Specjalnie przygotowany ambulans przejedzie przez region i poszuka dawców.
Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet. Mammografia trwa tylko 5 minut, a może uratować życie.
Lubelscy seniorzy będą mieli okazję do tego, aby przejść darmowe szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Zapisy ruszają już jutro (17 lipca).