Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
To najbardziej złośliwy nowotwór skóry. W czterech miastach w regionie będzie można skorzystać z badań w ramach profilaktyki czerniaka.
Studenci z Wydziału Biotechnologii KUL w kwietniu prowadzili badania na lubelskich placach zabaw. Teraz ich projekt został doceniony w międzynarodowym konkursie.
Szpitale czeka transformacja. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło w czwartek trzy filary planu naprawczego polskiej ochrony zdrowia.
Rosną długi szpitali, a dyrektorzy stają przed decyzjami: czy zapłacić pensje pracownikom, czy np. za energię. Karkołomne wybory, trudne zarządzanie. Pożyczki są jedynie plastrem, mającym zatrzeć wrażenie niestabilności.
Oficjalnie otwarto „nową” Klinikę i Oddział Kardiologii w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Po remoncie jest więcej przestrzeni, lepsze wyposażenie i dodatkowe łóżka. To wszystko część remontu wartego około 140 mln zł.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed spożyciem jednej z partii tatara wołowego. Wykryto w niej bakterie E.coli i Salmonellę.
Jest bardzo precyzyjny, nowoczesny i drogi. Do bialskiego szpitala trafił tomograf komputerowy, który działa w oparciu o sztuczną inteligencją. A w związku z tym, że to już czwarte takie urządzenie w placówce, to pacjenci nie muszą czekać w kolejce na to badanie.
Lublin kontynuuje program bezpłatnych szczepień dla lubelskich seniorów. Szczepionki dostępne są w 15 przychodniach w mieście.
640 milionów długu, ale wreszcie spłacanego. Od 2020 roku nie zaciągamy nowych zobowiązań, ale obsługujemy stare długi – mówi Piotr Matej – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. W 2023 roku koszt obsługi długu wyniósł 42 miliony złotych, a spłata należności głównej 38 milionów złotych.
Ozempic, popularny lek na cukrzycę jest rozchwytywany jak świeże bułki. Refundowanego leku nie można dostać w większości aptek, a za nierefundowany płaci się nawet kilka tys. złotych.
Joanna Mucha, lubelska posłanka Polski 2050 i wiceministra edukacji w poniedziałkowy wieczór na swoim profilu na Facebooku zamieściła zdjęcie ze szpitala i informację, że przeszła operację. – Jedenaście dni bólu i cudem odzyskane życie, lekarzom będę wdzięczna do końca tego nowego, odzyskanego – napisała.
Mammografia może wykryć wczesne zmiany w piersiach, co daje szansę na szybsze i skuteczniejsze leczenie. Mobilny punkt badań z lekarzem na pokładzie znów w regionie.
Zdrowsze posiłki dostosowane do potrzeb i porady dietetyczne. Dłużej, bo do końca tego roku ma potrwać program Ministerstwa Zdrowia.
400 tysięcy złotych — tyle Lubelskie Hospicjum Dla Dzieci im. Małego Księcia kosztowały w pierwszym kwartale tylko nadwykonania stomatologiczne. Wciąż nie otrzymało za nie pieniędzy, mimo że hospicjum musiało już dawno zapłacić pracownikom i za niezbędne materiały. Jak się finanse spinają? Ile trzeba "dożebrać", żeby funkcjonować?
Dziś odbyło się pierwsze w Polsce, szkolenie „Ophtalmo – Trauma Days”, podczas którego młodzi lekarze szkolili się z zakresu okuloplastyki. Dzięki nauce na prawdziwych tkankach mają być przygotowani do profesjonalnej pomocy pacjentom.
Decyzję o wycofaniu z obrotu wydał Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Plaster był sprzedawany jako kosmetyk, mimo że powinien być oznaczony jako produkt leczniczy.
Trójwymiarowy obraz kręgosłupa na wyciągnięcie ręki. Operację z użyciem innowacyjnej technologii zastosowali lekarze ze szpitala dziecięcego.
Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed użyciem kubków termicznych jednej z marek. Na ich obrzeżach znaleziono spore ilości kadmu i ołowiu.
Profesor Michał Zembala, kardiochirurg i transplantolog został powołany na prorektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W planach ma budowę nowego centrum sercowo-naczyniowego.
Na podwyżki mogą liczyć m.in. pracownicy pomocy społecznej, piecza zastępcza i pracownicy, którzy opiekują się dziećmi do 3. roku życia. Dodatkowe 1000 złotych brutto trafi do ich kieszeni już w lipcu
Bus z dentystą na pokładzie znowu przejedzie przez Lubelszczyznę. Dzieci i młodzież mogą bezpłatnie skorzystać z opieki stomatologicznej, a także wyleczyć zęby.
Pierwsza dostawa była na początku czerwca, kolejna pod koniec minionego miesiąca. Nowoczesny sprzęt jest już zainstalowany na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala w Tomaszowie Lubelskim.
Generalnie sytuacja nie wygląda źle. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie dysponuje sporymi zapasami krwi z niemal wszystkich grup. Ale bardzo brakuje tej 0 RhD (-). Być może sytuacja poprawi się po zaplanowanych na ten tydzień akcjach.
Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o przedłużeniu profilaktycznego programu, w ramach którego pacjenci za darmo mogą wykonać m.in. wybrane badania krwi.
Jak dbać o przyrodę i ograniczać swój wpływ na środowisko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczestnicy „Zielonych Warsztatów”, które odbyły się w chełmskiej cementowni. W zajęciach zorganizowanych z inicjatywy Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość” uczestniczyło 115 dzieci i dorosłych. Chełmska cementowania oraz fundacja zaprosiły mieszkańców Chełma i okolic na „Zielone Warsztaty”. Na cykl spotkań składały się zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.